Наталія Остапченко долучилася до десятого засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я

10.06 17:17    
Наталія Остапченко долучилася до десятого засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я


Перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко взяла участь у десятому засіданні Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я, яке відбулося в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської з розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Також участь у засіданні взяла радниця начальника Житомирської ОВА з гуманітарних питань і ментального здоров‘я Ірина Гладка, а також члени регіональної координаційної ради з питань громадського здоров’я при Житомирській ОВА.

Під час засідання учасники поділилися напрацюваннями у своїх областях, які допоможуть розбудовувати якісну систему з підтримки ментального здоров’я українців.

Також на засідання була продемонстрована цільова модель системи у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Документ вже отримав підтримку експертної і наукової спільноти, високу оцінку Всесвітньої організації охорони здоров’я. На базі цільової моделі підготовлено комплексний законопроєкт про психічне здоров’я, який в тому числі передбачає встановлення чітких правил для фахівців у сфері ментального здоров’я через механізм сертифікації.

Цільова модель також ініціює надання нових сервісів з урахуванням наявних ресурсів. За підтримки Міністерства соціальної політики України та Координаційного центру КМУ створюються безбар’єрні простори відновлення українців. Такі Центри життєстійкості відкриті в 209 громадах у 22 регіонах країни – кожен заклад пропонує спектр психосоціальних послуг, актуальних саме для конкретної території. Вже на сьогодні підготовлено понад 430 фахівців, що працюють у центрах.

Один із принципів, закладених у Цільову модель – каскадувати плекання стійкості з загальнонаціонального рівня на регіональний. Щоб отримувати сигнали з громад, налагодити зв’язок з різними цільовими аудиторіями – було започатковано новий формат психоедукації, Дні спільнодії.

рактичні інструменти для піклування про ментальне здоров’я та плекання стійкості постійно вдосконалюються – у різних форматах, для різних аудиторій, під різний запит. Є аптечки самодопомоги для дітей і дорослих, якими зручно користуватися у смартфоні. Є посібники з базовими навичками турботи про себе та інших. Є довідники, освітні серіали та навіть анімований комікс – усі ці продукти представлені на оновленій платформі www.HowAreU.com.

Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я забезпечує Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада Кабінету Міністрів України.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 14:04
Рятувальники Закарпаття та Івано-Франківська ліквідувал ...
Сьогодні 10:41
На Одещині ліквідували канал незаконного переправлення ...
Сьогодні 10:15
У Хароіві рятувальники ліквідували наслідки ворожого уд ...
Сьогодні 10:14
Київські рятувальники ліквідовують наслідки ворожих обс ...
Сьогодні 10:13
Сумські рятувальники ліквідували пожежу в житловому сек ...
21 червня 22:35
Вітчизняна ІТ-індустрія: Від інноваційного підходу та т ...
21 червня 09:58
Сатиновые натяжные потолки: От простоты в монтаже – до ...
21 червня 00:18
Лазерная эпиляция – как эффективное средство по избавле ...
20 червня 22:20
Морепродукты в рационе и популярность суши: От разнообр ...
19 червня 10:13
Электрический полотенцесушитель в ванной комнате – зало ...
20 червня 14:33
На Житомирщині ділки заволоділи 25 млн грн державних ко ...
18 червня 18:15
У Житомирі «кримінальний авторитет» заробляв на родинах ...
18 червня 15:07
На Житомирщині чоловік упродовж декількох місяців ґвалт ...
14 червня 10:10
На Житомирщині перекрили міжобласний канал поширення ме ...
12 червня 16:16
На Житомирщині СБУ викрила ботоферму, яка допомагала рф ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення