На Житомирщині відбувся I Всеукраїнський фольклорний фестиваль «Купальські роси». ФОТО

На Житомирщині відбувся I Всеукраїнський фольклорний фестиваль «Купальські роси». ФОТО

09.07 18:11    
Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в прес-службі «Української платформи», Перший Всеукраїнський фольклорний фестиваль «Купальські роси» пройшов 5-7 липня в селі Немиринці Ружинського району Житомирської області завдяки зусиллям членів політичної партії «Українська платформа» і голові цієї партії, народного депутата України Павла Жебрівського, який є засновником фестивалю.

Програма «Купальських рос» формувалася із конкурсної частини, концертної і власне театралізованого дійства по відтворенню купальського обряду. Основу купальського обряду складали композиції знаного в області і в Україні, а також за її межами, колективу «Молодички» з Житомирщини, з Адрушівського районного будинку культури – керівник Валентина Рожко. Їх вирізняв високий виконавський рівень, глибина знань народного фольклору, любов і пошана до народної пісні, стремління донести до людей багатство змісту і мелодики. З пісень «Молодичок» буквально випромінювалася енергія краси, добра, людинолюбства. І не дивно, що колектив став переможцем першого Всеукраїнського фольклорного фестивалю «Купальські роси».

На Житомирщині відбувся I Всеукраїнський фольклорний фестиваль «Купальські роси». ФОТО Буквально закохалися глядачі в дитячі колективи, що прибули на фестиваль. Їхня опосередкованість, жвавість, непосидючість поєднувалася з такими серйозними знаннями купальського обряду, що захоплювало подих. Наймолодшими були діти з колективу «Веретенце» - керівник Неля Виставкіна. Всі вони вихованці дитячого садка «Калинка» Андрушівського району села Червоне, що на Житомирщині. Забавно, весело виконували вони купальські пісні, а ще до того не побоялися виступати першими, адже це – велика відповідальність – задавати тон всьому фестивалю.

Зразковий колектив «Зернятко» (керівник Ірина Костюк) з селища Андрушівки Житомирської області довів усім, що з таких маленьких зерняток буде зростати гідна нація, яка ще проставить рідну країну поруч із великими державами Європи. У піснях цього колективу образно втілилася кількатисячолітня історія України – мораль, мрії, прагнення нашого народу. Вони також брали участь у канві свята Івана Купала і були гідними партнерами «Молодичок» на купальській галявині Немиринців.

На Житомирщині відбувся I Всеукраїнський фольклорний фестиваль «Купальські роси». ФОТО У саму душу запав всім присутнім на святі спів славного колективу «Рокита» з Рівненщини (керівник Богдан Гончар). А які костюми в них були. Ніби знову настали стародавні часи. Розшиті сорочки, багаті віночки, і такий рівень виконання і майстерності, що мороз пробігав по тілу. Здавалося, не десяток діточок співали пісню, а одна многогласа душа.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: Рупор Житомира
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:46
На кордоні в українця вилучили автомобіль
Вчора 13:53
На Одещині прикордонники затримали «спайдермена»
Вчора 13:53
На базі Національної академії ДПСУ відбулося 5-те засід ...
Вчора 13:52
У місті Рені прикордонники виявили цех з виготовлення к ...
Вчора 13:52
На Закарпатті правоохоронці затримали переправника з «к ...
24 травня 19:28
Шмигаль: Очікуємо від місії МВФ четвертий перегляд прог ...
24 травня 19:05
Крепкие напитки в домашних условиях: От сырья и оборудо ...
23 травня 23:16
Монтаж софитов: От грамотной вентиляции – до защиты от ...
21 травня 22:57
Шмигаль: Принципово, щоб графіки вимкнень споживачів бу ...
21 травня 22:34
Стальной круг калиброванный
22 травня 16:11
У Житомирі 22-річний працівник програв в онлайн-казино ...
21 травня 17:20
У Житомирі з багатоповерхівки випали двоє 14–річних дів ...
18 травня 15:03
У центрі Житомира молодик почав стріляти з пістолета
17 травня 12:11
Поліція Житомирщини розслідує розтрату 1,9 млн бюджетни ...
16 травня 16:51
У Житомирі двоє «довічників» займалися шахрайствами та ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення