Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити конкуренцію й не дати підвищити ціни
07.04.2020 09:50 Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити к ...
Інтерв\'ю з Сергієм Сухомлином, міським головою Житомира
Про проект Контакти Реклама
Влада б’є на сполох  - в області не платять зарплату!

Влада б’є на сполох - в області не платять зарплату!

24.03 13:54    
Як стало відомо Інтернет-порталу «Рупор Житомира», Державна інспекція праці в Житомирській області, зробила перевірку виплати заробітної плати на деяких підприємствах області. Зробили і вжахнулися. Результати перевірки засвідчили, що у скрутному фінансовому становищу через заборгованість із оплати праці опинилися чимало сімей, але далеко не завжди на це були об’єктивні причини. Наприклад, КП «Баранівка – очисні споруди» 35 своїм працівникам не виплатило понад 70 тис. грн. заробітку. Притому, цей борг протягом минулого року щомісяця збільшувався. Зокрема, на 1 липня він становив майже 53 тис. грн.., на 1 вересня ця сума перевищила 72 тис. грн.. ще через два місяці розмір заборгованості досяг близько 74 тис. грн.., за листопад – підскочив до 83 тис. грн.. підприємство щомісяця на заробітну плату спрямовує лише 32,5% надходжень. До того ж, роботодавець порушував й інші трудові права, зокрема, трьом особам у день їх звільнення не було виплачено зарплату.


За повідомленням газети «Житомирщина», порушують трудове законодавство і на ВАТ «Гірничо-збагачувальний комбінат «Кварцит», що в Овруцькому районі. Тут працівників відправляли у відпустки без збереження заробітної плати, що перевищували встановлений законом у 15 календарних днів. Протягом жовтня-грудня минулого року 41 особа знаходилася на такому «відпочинку за свій рахунок» від 20 до 25 днів.

Борги ж з оплати праці на комбінаті на день перевірки перевищили 1,5 млн. грн.. на підприємстві не змогли пред’явити персоніфікований облік, за допомогою якого можна простежити, які суми заробітку не одержав кожен працівник. А таких тут – 545. не було і графіка та розроблених заходів для погашення заборгованості.

Із понад 30 млн. грн.. надходжень протягом жовтня-грудня минулого року на виплату зарплати було спрямовано лише близько 3,7% коштів.

Подібні порушення трудових прав працівників фахівці інспекції зафіксували і на ВАТ «Галіївський маслозавод», що у Чуднівському районі. Підприємство заборгувало заробітну плату 436 трудівникам. Розмір невиплачених заробітків перевищив 237 тис. грн.. Чекають на повернення заробленого і 55 звільнених осіб, яким товариство ще й досі не виплатило 28,5 тис. грн. На підприємстві не проводилося нарахування індексації до зарплати. Зокрема, при виплаті заборгованої заробітної плати протягом 2008 року не нарахована та відповідно не виплачена компенсація в розмірі близько 35 тис. грн..

Загалом за січень нинішнього року працівниками інспекції було здійснено 131 перевірку дотримання законодавства про працю, в тому числі з виплати заробітної плати – 33. у результаті – складено та передано до суду 102 протоколи про адміністративні правопорушення щодо посадових осіб. У 66 випадках на порушників накладено штрафні санкції.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:19
У Бердянську викрито прикордонника, який намагався розп ...
Сьогодні 17:57
На Львівщині виявили безпілотний авіапарк. Дрони, ймові ...
Сьогодні 17:26
Українські та польські прикордонники викрили на річці З ...
Сьогодні 14:40
На Луганщині прикордонники разом із дітлахами відзначил ...
Сьогодні 13:49
На Сумщине на месте 2 пожаров обнаружили тела 2 погибши ...
Сьогодні 12:01
Миколаївська область: піротехніки знищили 2 вибухонебез ...
Сьогодні 11:58
Мінсоцполітики та ЮНІСЕФ пропонують українцям підтримат ...
Сьогодні 11:55
Марина Лазебна: Дитина, її благополуччя і безпека мають ...
Сьогодні 11:52
Презентовано чат-бот «Кіберпес» для допомоги у боротьбі ...
Сьогодні 11:49
Мінфін: У травні 2020 року до загального фонду держбюдж ...
Сьогодні 12:20
На Житомирщині зросла кількість повідомлень про шахрайс ...
Сьогодні 11:00
У Житомирі поліцейські встановлюють особу шахрая із зак ...
30 травня 15:52
Житомирського блогера затримали за знущання над чоловік ...
29 травня 14:23
На Житомирщине задержали ещё 5-х участников криминальны ...
28 травня 18:20
У Житомирі судитимуть майора медичної служби, який вима ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення