На Житомирщині горить врожай

На Житомирщині горить врожай

18.07 12:21    
Збережемо врожай від вогню разом

Цього року природа підготувала для нас непрості випробування. Спекотна суха погода та необережне поводження громадян з вогнем вже спричинили стрімке зростання кількості пожеж в регіоні. У найгарячішу пору не обійшлося і без втрат на полях. Цього року в області сталося 2 пожежі нового врожаю. Зокрема, перший випадок стався у с. Ходорків Попільнянського району, де в колишньому тваринницькому приміщенні фермерського господарства згоріло 60т сіна.
16 липня у с. Красносілка Чуднівського району зайнялися посіви пшениці на площі 5 гектарів. Рятувальники спільно з працівниками сільгосппідприємств не дали розповсюдитись вогню по всій площі поля, яка складала 120 гектарів. Причина пожежі наразі встановлюється. Відомо лише, що на полі збирання врожаю не проводилося.

Торік на Житомирщині в місцях збирання та зберігання врожаю сталося 4 пожежі, 2 з яких - на полях, де згоріло 84 га пшениці.

– У напружений час жнив до пожежі може призвести найменша необережність із вогнем у хлібних масивах, – пояснює заступник начальника Управління ДСНС у Житомирській області Олег Шахрай. – Це і кинутий недопалок, іскри від працюючої зернозбиральної техніки, зерновий пил, намотування соломи на деталі, потрапляння її на нагріті частини техніки та спалювання сухої рослинності поруч із зерновими посівами.

Не можна забувати й про те, що приборкати пожежу на полі дуже складно. Нерідко ліквідовувати їх доводиться із залученням значних сил рятувальних підрозділів, а значить і затратами значних матеріальних засобів й людських ресурсів. Ми не застраховані від випадків пожеж в цей період, але зробити все можливе, аби не допустити чи вчасно з мінімальними збитками ліквідувати загоряння – безумовно зобов’язані.

Тож керівництво Управління ДСНС у Житомирській області звертається до хліборобів та керівників усіх ланок з проханням забезпечити суворий контроль за дотриманням протипожежних вимог у місцях збирання, переробки та зберігання продукції нового врожаю. Забезпечити необхідними первинними засобами пожежогасіння усю техніку, яка залучається до жнив та провести додаткові протипожежні інструктажі з навчанням персоналу діям у випадку виникнення пожеж. На період жнив необхідно організувати чергування у полях техніки, пристосованої для цілей пожежогасіння. Не допустити пожеж у період жнив і зберегти вирощений врожай – наш спільний обов’язок!

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 23:04
Відбулося засідання Наглядової ради Центру гуманітарног ...
Вчора 23:02
36 млрд грн банківських кредитів отримали аграрії на ро ...
Вчора 21:00
СБУ затримала помічника Шуфрича, який фінансував росгва ...
Вчора 19:08
Викритий на обмані чоловік намагався відкупитись на кор ...
Вчора 16:07
В Запоріжжі рятувальники ліквідували пожежу на територі ...
17 квітня 15:50
Жіночий рюкзак та кросівки: які вибрати для абсолютної ...
17 квітня 10:14
Для чого потрібна індивідуальна упаковка?
16 квітня 23:46
Курорты в Болгарии: От полноценного отдыха – до позитив ...
15 квітня 23:13
Онлайн-оценка золотых монет: как не ошибиться с выбором ...
15 квітня 17:50
Особливості запальничок та розпалювачів для гриля
16 квітня 15:58
Трагедія у Житомирі: Під час вивантаження відходів у ку ...
15 квітня 17:28
Прокуратура Житомирщини: арештований товар на майже 800 ...
15 квітня 14:32
ДБР затримало керівника заповідника з Житомирщини
15 квітня 13:32
«Відзначив» свій 17-й день народження жорстоким вбивств ...
15 квітня 10:03
У Житомирі працівниця ліцею привласнила техніки на майж ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення