На Житомирщині продовжують фіксувати порушення у організації роботи ДВК та безпосередньо під час голосування

На Житомирщині продовжують фіксувати порушення у організації роботи ДВК та безпосередньо під час голосування

18.12 11:30    
Недостача скриньок для голосування, відсутність протоколу ранкового засідання комісії та дії, що мають ознаки порушення таємниці волевиявлення, - спостерігачі ОПОРИ на Житомирщині продовжують фіксувати порушення виборчого законодавства.

На дільниці №180118, що в селі Красівка Бердичівського району, є лише одна виборча скринька. Водночас на дільниці, яка класифікується як мала, їх має бути не менше двох. За словами спостерігачів ОПОРИ, які зафіксували порушення і викликали поліцію, дільниця забезпечена усім необхідним, однак члени комісії просто не виставили потрібну кількість скриньок.

Нагадаємо, що згідно з ч. 3 ст. 76 Закону України «Про місцеві вибори» кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок - стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Кожній виборчій скриньці присвоюється власний номер, який проставляється на цій скриньці. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня - не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика - не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок. Порядок виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок визначається Центральною виборчою комісією.

Ще одне порушення зафіксували на дільниці №180658 у селі Таращанка Новоград-Волинського району. Тут ДВК не вела протоколу ранкового засідання. Хоча відповідно до ч. 4 ст. 77 Закону України «Про місцеві вибори» дільнична виборча комісія не раніш як за 45 хвилин до початку голосування проводить засідання, під час якого відкривається сейф (металева шафа, кімната) з виборчими бюлетенями. Голова дільничної виборчої комісії на підставі витягу з протоколу кожної територіальної виборчої комісії про передачу виборчих бюлетенів дільничній виборчій комісії оголошує кількість виборчих бюлетенів для голосування з кожних місцевих виборів та окремо по кожному виборчому округу, в яких проводиться голосування на виборчій дільниці, отриманих дільничною виборчою комісією. Ці відомості заносяться до відповідних протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. Як повідомили спостерігачам члени ДВК, у них не було часу, тож вони будуть писати протоколи після обіду.

Крім того, на цій дільниці також невідповідна кількість скриньок для голосування: одна, а не дві, що суперечить ч. 3 ст. 76 Закону України «Про місцеві вибори».

На дільниці №181144 у селі Вишпіль Черняхівського району виборці зайшли у кабінку вдвох. Спостерігачі зробили їм зауваження, зазначивши, що виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб. Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншої особи, крім члена виборчої комісії, кандидата, уповноваженої особи місцевої організації партії, довіреної особи кандидата, офіційного спостерігача (ч. 9 ст. 77 Закону України «Про місцеві вибори»).

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 10:17
Николаев: спасатели оказали помощь мальчику, пальчик ко ...
Сьогодні 10:16
Винницкий область: спасатели деблокировали погибшего в ...
Сьогодні 10:15
Полтавская область: спасатели потушили 8 пожаров на отк ...
Сьогодні 10:15
Херсонщина: в области за минувшие сутки 23 раза горели ...
Сьогодні 10:14
Днепропетровская область: ликвидирован пожар на сельхоз ...
19 липня 17:22
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на вы ...
19 липня 10:20
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на пя ...
17 липня 17:57
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на че ...
16 липня 22:59
Утренний макияж: От женской привлекательности – до каче ...
15 липня 23:53
Ателье по пошиву одежды: От мастерства – до качественно ...
19 липня 13:52
У Житомирі поліція з’ясовує обставини хуліганства щодо ...
18 липня 12:19
У Житомирі водію, який намагався за одну тисячу грн від ...
18 липня 10:00
ДТП у Житомирі: На проспекті Миру Lexus збив жінку
17 липня 19:54
На «гарячому» в Житомирській області затримано ще одног ...
17 липня 11:13
Фатальна ДТП у Житомирі: Поліція розшукала водія, який ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення