На Житомирщині ОПОРА фіксує видачу бюлетенів без паспортів

На Житомирщині ОПОРА фіксує видачу бюлетенів без паспортів

18.12 21:26    
На дільниці №181128 (с. Вільськ Черняхівського району) незадовго до завершення голосування мобільна група Громадянської мережі ОПОРА, що прибула на виборчу дільницю, зафіксувала видачу бюлетеня не за паспортом, а за документом, схожим на свідоцтво про народження.

Спостерігачі від інших суб'єктів виборчого процесу, які перебували на дільниці, зазначили, що видача бюлетенів без відповідних документів там відбувалася постійно.

На виборчу дільницю мобільна група ОПОРИ викликала правоохоронні органи. Прибувши на дільницю, правоохоронці взяли пояснення та заяву від спостерігачів ОПОРИ.

За словами спостерігачів від інших суб'єктів виборчого процесу, правоохоронці вже були на цю дільницю, однак правопорушення не було зупинено.

Крім того, повідомляють спостерігачі ОПОРИ, кабіни для голосування там влаштовані таким чином, що тканина є тільки з боків, тож, проходячи повз кабіни, можна бачити, як голосують виборці.

Громадянська мережа ОПОРА наголошує, що згідно з ч. 2 ст. 3 Закону України «Про місцеві вибори» документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України), а ч. 7 ст. 77 цього Закону передбачає пред’явлення документа виборцем при проведенні голосування.

Відповідно до чч. 1-2 ст. 7 Закону України «Про місцеві вибори» голосування на місцевих виборах є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування. Членам виборчих комісій, іншим особам забороняється вчиняти будь-які дії чи розголошувати відомості, що дають можливість встановити зміст волевиявлення конкретного виборця.

Відповідно до ст. 159 Кримінального кодексу України умисне порушення таємниці голосування під час проведення виборів або референдуму, що виявилося у розголошенні змісту волевиявлення громадянина, який взяв участь у виборах або референдумі, - карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:17
20 листопада: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виї ...
Вчора 18:55
Серед деревного вугілля нарахували більше 62 тисяч пачо ...
Вчора 18:36
Минулої доби прикордонники затримали двох іноземців, як ...
Вчора 16:54
Контррозвідка CБУ блокувала механізм незаконної легаліз ...
Вчора 16:30
СБУ затримала інтернет-провокатора, який, за завданням ...
Вчора 23:26
Українським фермерам дадуть дешеві кредити на купівлю з ...
Вчора 23:21
Обігрівачі приміщень та комбіновані обігрівачі стануть ...
Вчора 23:17
«Ні» платному друку оголошень про захист дисертацій та ...
Вчора 23:13
Заява про призупинення виплат лікарняних та у зв'язку ...
Вчора 23:09
Олексій Гончарук: Уряд передав на приватизацію рекордну ...
Вчора 13:00
У Житомирі - акції протесту через будівництво АЗС
19 листопада 11:36
Житомирянка «прооперувала» сина за 40 тисяч гривень!
18 листопада 11:57
Поліцейські встановили молодиків, причетних до підпалу ...
18 листопада 11:37
У Житомирі прямо на вулиці побили і обікрали киянина
15 листопада 18:39
Викрито незаконну діяльність підприємств щодо ухилення ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення