Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити конкуренцію й не дати підвищити ціни
07.04.2020 09:50 Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити к ...
Інтерв\'ю з Сергієм Сухомлином, міським головою Житомира
Про проект Контакти Реклама
На колегії Управління Держпраці у Житомирській області проаналізували стан травматизму в області та підвели загальні підсумки роботи за І квартал 2017 року

На колегії Управління Держпраці у Житомирській області проаналізували стан травматизму в області та підвели загальні підсумки роботи за І квартал 2017 року

21.04 12:41    
12 квітня 2017 року відбулось засідання колегії Управління Держпраці у Житомирській області. В засіданні колегії взяли участь члени колегії Управління Держпраці у Житомирській області, посадові особи Управління, ДП «Житомирський ЕТЦ» Держпраці, представники обласної організації профспілки працівників державних установ, об’єднання організацій роботодавців області, Житомирської міської ради, а також представники підприємств, де протягом І кварталу поточного року стались нещасні випадки.

Серед основних питань на порядку денному розглядались підсумки роботи Управління Держпраці у Житомирській області за І квартал 2017 року та стан виконання заходів з усунення причин нещасних випадків у Баранівському лісомисливському господарстві, квартирно-експлуатаційній частині Новоград - Волинського району і Житомирському бронетанковому заводі.

У своєму виступі голова колегії, начальник Управління Сергій Сечін зазначив, що постійний моніторинг діяльності Управління є фундаментом подальшого вдосконалення роботи за напрямками здійснення державного нагляду протягом року. Підсумовуючі результати наглядової діяльності та роботи окремих структурних підрозділів Управління у І кварталі Сергій Сечін наголосив, - «Головним завданням у роботі інспекторів Управління має бути не накладення штрафів на підприємців, а проведення консультативної і роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання області в питаннях дотримання законодавства про працю і охорону праці. Так, у І кварталі фахівці Держпраці провели близько півтори тисячі виступів, спільних заходів з соціальними партнерами, семінарів-нарад та публікацій у засобах масової інформації з питань трудового законодавства, охорони праці і промислової безпеки, експертизи умов праці, гігієни праці».

По результатам роботи, з доповідями виступили представники структурних підрозділів: начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Володимир Шевчук, начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Віктор Пономарчук, начальник відділу з питань гігієни праці Руслана Шандригось та головний держаний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Інна Лозанюк. Фахівці відзвітували про проведену відділами роботу та озвучили пріоритетні завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності на поточний рік.

Перший заступник начальника Управління Вадим Степанчук нагадав присутнім, що 28 квітня 2017 року в Україні відзначатимуть Всесвітній день охорони праці під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

«За оцінками міжнародної організації праці: щодня в світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають в результаті нещасних випадків та захворюваності на виробництві, сумарно досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничої обумовленої смертності. З цього числа близько 350 000 випадків становлять нещасні випадки зі смертельним результатом і близько 1,7-2 мільйони смертей, викликаних пов’язаними із професійними захворюваннями»,- повідомив Вадим Степанчук.

Проаналізувавши стан травматизму в області, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, перший заступник начальника Управління зауважив, найбільш травмонебезпечними галузями економіки у Житомирській області у І кварталі 2017 року стали будівництво та промисловість будматеріалів (7 травмованих) та соціально-культурна сфера (9 травмованих). За аналізований період стався один нещасний випадок зі смертельним наслідком, який за результатами спеціального розслідування комісія визнала таким, що пов'язаний із виробництвом та призначено 8 спеціальних розслідувань нещасних випадків, з яких:
- 3 нещасні випадки з тяжким наслідком та можливою інвалідністю (ДП «Баранівське лісомисливське господарство», ДП «Житомирський бронетанковий завод», ПАТ «Чижівська паперова фабрика»). Основними причинами настання даних нещасних випадків є відсутність або неякісне проведення інструктажу, порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів тощо та невиконання посадових обов’язків і вимог інструкцій з охорони праці.
- 4 випадки смерті працівників на виробництві, що стались внаслідок незадовільних фізичних даних або стану здоров’я.
- 1 нещасний випадок зі смертельним наслідком, що стався у Новоград-Волинській квартирно-експлуатаційній частині району. Основними причинами настання нещасного випадку є невиконання посадових обов’язків і вимог інструкцій з охорони праці.

Перед членами колегії, посадовими особами Управління, соціальними партнерами і гостями доповіли представники підприємств, де протягом першого кварталу поточного року стались нещасні випадки, зокрема, начальник КЕЧ Новоград - Волинського району Прищепа О. М. та в.о. директора ДП «Житомирський бронетанковий завод» Мосін М. С.

Нагадаємо, 8 лютого 2017 року, під час знімання підшипників з вала водяної помпи вантажного автомобіля, із застосуванням гідравлічного пресу, зовнішня обойма підшипника лопнула та її металевий уламок тяжко травмував око працівника Житомирського бронетанкового заводу, а 9 березня 2017 року, під час технічного обслуговування вантажного автомобіля, водія Новоград-Волинської КЕЧ придавило кузовом.

Прослухавши представників підприємств, голова колегії Сергій Сечін наголосив на необхідності виконання заходів, запропонованих спеціалістами Держпраці під час розслідування вищезазначених нещасних випадків, у повному обсязі. Роботу підприємств щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, запобігання виробничому травматизму та організації відповідних умов праці члени колегії одноголосно визнали недостатньою.

Слід зазначити, що до участі у засіданні також запросили представників Баранівського лісомисливського господарства, проте вони не з’явились. Нагадаємо, 7 лютого 2017 року, під час навантаження лісовозного автомобіля, стовбур сосни вдарив водія підприємства в груди, внаслідок чого він отримав множинні переломи кісток грудної клітини, ребер, хребта, а також чисельні забої внутрішніх органів. Комісія встановила, що водій, в порушення вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці, без проходження щорічного спеціального навчання, був допущений до виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме до вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою машин та механізмів. Крім того, ДП «Баранівське ЛМГ» виконувало роботи підвищеної небезпеки, зокрема транспортування лісу, без отримання в органах Держпраці необхідних, для здійснення цих робіт, дозвільних документів.

Про повне виконання заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку керівники зазначених підприємств мають поінформувати Управління Держпраці у Житомирській області у визначені терміни.

Далі зі словами подяки за співпрацю і професіоналізм до учасників колегії звернувся голова Житомирської обласної профспілкової організації працівників державних установ України Петро Закусило. Відповідно Сергій Сечін підвердив, що Управління і надалі тісно співпрацюватиме з профспілкою, а також подякував Петра Івановича за участь у колегії Управління.

Заслухавши всі виступи доповідачів, начальник Управління підвів підсумок, - «Сьогодні ми всебічно розглянули, дали принципову оцінку за усіма напрямками діяльності, а також визначили шляхи реалізації завдань на поточний рік. Та головне, що попри всі складнощі, Управління і Державна служба України з питань праці вцілому продовжує системно реформуватися».

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:53
В Хмельницкой области спасатели с водолазами-волонтерам ...
Сьогодні 16:48
Контрабандні хутра з Греції для поповнення зимового гар ...
Сьогодні 15:02
Хмельницкие спасатели деблокировали из автомобиля, попа ...
Сьогодні 14:40
Ситуація з COVID-19 в Україні: за добу виявлено 876 нов ...
Сьогодні 14:30
СБУ разоблачила сделку с нелегальной вырубки деревьев в ...
Сьогодні 10:23
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на пя ...
01 липня 13:00
Экономичные системы отопления: Или как эффективно обесп ...
30 червня 18:52
Успешное функционирование сайта: От разработки – до про ...
25 червня 11:14
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфе ...
25 червня 11:08
На Дніпропетровщині припинено діяльність центру мініміз ...
Вчора 15:29
Контррозвідка СБУ викрила мільйонні зловживання під час ...
01 липня 10:24
У Житомирі СБУ затримала офіцера військової частини
01 липня 09:15
1000 дол за постійне місце проживання в Україні – посад ...
30 червня 18:39
Житомирянин організував злочинну групу, яка ухилилась в ...
30 червня 16:54
У Житомирі прямо на вулиці сталася стрілянина
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення