DataLife Engine > Обласні новини > Житомирщина – перша область, яка розробить регіональний план реформування інтернатів

Житомирщина – перша область, яка розробить регіональний план реформування інтернатів


19.01. Разместил: yuriy
Житомирська область сьогодні на передовій щодо реформування закладів інституційного догляду, а після підписання меморандуму із фундацією «Lumos» – перша розроблятиме регіональний план реформування інтернатів.

Про це сказав сьогодні, 19 січня, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба під час розширеного засідання Міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей у Житомирській області.

«Житомирщина сьогодні на передовій стосовно реформування закладів інституційного догляду і ми розпочали пілотний проект в області разом з фндацією «Lumos». До цього моменту була зібрана вся інформація та проаналізовано щодо стану громад, наявності соціальних послуг для дітей, стосовно кожного інтернатного закладу. І вже сьогодні у цій робочій групі ми спробуємо зробити аналіз разом із підрозділами обласної адміністрації, щоб підійти до питання складання плану реформування інтернатних закладів», – сказав він.

Також Микола Кулеба додав, що за Національною стратегією і планом дій, затвердженим Урядом, кожен регіон у цьому році має затвердити регіональний план дій. Саме Житомирщина буде першою і на цьому досвіді інші регіони будуть розробляти свої плани – буде відбуватися трансформація закладів та створення послуг.

Заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута наголосив, що робоча група напрацьовуватиме механізми, аби зробити реформу максимально ефективною.

«Я хочу заспокоїти жителів нашої області – ми зібралися не для того, щоб закрити всі інтернати. Мова йде про те, щоб зробити реформу максимально ефективною, але безболісною – враховуючи долю кожної дитини, а не закладу. Восени ми підписали меморандум із фундацією «Lumos». Ми провели досить ґрунтовне і серйозне дослідження. Сьогодні робоча група робитиме перші висновки і аналізуватиме результати для того, щоб на базі Житомирської області по всій Україні ця реформа проходила безболісно і з урахуванням інтересів дітей», – сказав Ярослав Лагута.

Вернуться назад