DataLife Engine > Обласні новини > Житомирський рибоохоронний патруль викрив грубе порушення правил рибальства

Житомирський рибоохоронний патруль викрив грубе порушення правил рибальства


11.10. Разместил: yuriy
8 жовтня о 22.40 на річці Гуйва біля с. Зарічани Житомирського району двоє громадян ловили раків забороненим знаряддям лову – волоком. Завдяки оперативності рибоохоронних патрульних встигли зловити лише 9 раків, чим завдали збитків державі на суму 229 грн. 50 коп. Нагадаємо, що збитки розраховуються державним інспектором згідно постанови КМУ від 21.11.2011 №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів». Стосовно правопорушників складено 2 адміністративних протоколи за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Грубе порушення правил рибальства – рибальство із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд а спускання води з рибогосподарських водойм.

За грубе порушення правил рибальства передбачена відповідальність за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає накладання штрафу на громадян у розмірі від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої (тобто від 340 грн. до 850 грн.).

Житомирський рибоохоронний патруль закликає усіх громадян дотримуватись Правил любительського і спортивного рибальства! Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства, незаконного збуту водних біоресурсів, а також продажу заборонених знарядь лову повідомляйте про це на телефони «гарячої лінії»: (0412)24-57-81, 0674146074.

Вернуться назад