DataLife Engine > Обласні новини > Житомирські громади можуть отримати підтримку Програми «U-LEAD з Європою» у вирішенні проблем зі сміттям

Житомирські громади можуть отримати підтримку Програми «U-LEAD з Європою» у вирішенні проблем зі сміттям


11.10. Разместил: yuriy
Програма «U-LEAD з Європою» презентувала у Житомирі проект «Покращення якості послуг в сфері управління відходами на муніципальному рівні в ОТГ» для представників об’єднаних громад, громадських організацій, ЗМІ та науковців житомирських ВУЗів.
Житомирські громади можуть отримати підтримку Програми «U-LEAD з Європою» у вирішенні проблем зі сміттям

«Це проект реалізовується у Дніпропетровській, Житомирській та Волинській областях для 30 ОТГ, яких ми сьогодні ще відбираємо. Він передбачає навчання фахівців ОТГ основним аспектам та підходам у сфері управління твердими побутовими відходами та надання підтримки у розробці планів заходів щодо управління і сприяння міжмуніципальному співробітництву у цій сфері», - наголосила Тетяна Аніщук, заступник директора проекту.

Ініціатива також орієнтована на організацію інформаційно-просвітницьких заходів для громадян та відповідних зацікавлених осіб на місцевому, регіональному та національному рівнях. Тривалість проекту: жовтень 2018 р. – жовтень 2019 р

«Проблема поводження із сміттям має дві складові. Перша – це формування матеріально-технічної бази для збору, вивозу та переробки сміття. Друга – це культура поводження із сміттям населення. Найскладніше сформувати другу складову, адже на це потрібні роки та значні зусилля влади та громад», - наголосив Олексій Ясюнецький, заступник голови Житомирської ОДА.

Під час презентації представити цілі та завдання проекту, а також результати, які будуть досягнуті під час його впровадження із залученням відібраних об’єднаних територіальних громад Житомирської області. Представники громад зацікавлені у впровадженні програми, адже для сільської території проблематика вивозу сміття стоїть дуже гостро.

«У містечках Нові Білокоровичі та Бучмани у нас організовано збір сміття, а у селі Білокоровичі люди завжди виносили сміття на стихійні сміттєзвалища. Тому сьогодні ми працюємо у двох напрямках – створення матеріально-технічну базу та проводимо інформаційну кампанію серед населення», - розповів Сергій Коцур, голова Білокоровицької ОТГ.

Відібрані громади в рамках програми отримають підтримку у розробці місцевих планів заходів щодо управління ТПВ у відповідності до Національної стратегії управління відходами та Національного плану дій з управління відходами. Також, ОТГ отримають сприяння міжмуніципальному співробітництву та допомогу у підготовці рекомендацій з розробки планів управління відходами. Крім того, буде організовано та проведено низку інформаційно-просвітницьких заходів та пілотних проектів в ОТГ, які відібраних через конкурс.

«Коростишівська, Брусилівська та Радомишльська ОТГ опрацьовують ідею створення потужностей для вивезення, сортування та переробки сміття на основі угоди міжмуніципального співробітництва. Логістика та економічна складова цього проекту дозволить не лише вирішити проблему поводження із ТПВ, а й створить умови для зростання бюджетних надходжень», - наголосив Василь Невмержицький, директор Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Для участі у конкурсному відборі необхідно заповнити аплікаційну форму та направити її до 15 жовтня (включно) на електронну адресу: sergiy.ponomarov@giz.de. Для участі у проекті буде відібрано 30 ОТГ.

Вернуться назад