DataLife Engine > Обласні новини > До боржників – жодних компромісів

До боржників – жодних компромісів


12.10. Разместил: yuriy
Безкомпромісні кроки у справі стягнення органами державної виконавчої служби Житомирщини заборгованості зі сплати аліментів з несумлінних батьків, заробітної плати з підприємств сьогодні дають конкретні результати.

З початку нинішнього року державні виконавці області стягнули з неплатників аліментів на користь 26,7 тисяч дітей понад 223,3 млн грн. З них понад 79 млн грн – з часу застосування дієвих важелів впливу на боржників, які надали державним виконавцям чинні з 6 лютого та 28 серпня норми законів під умовною назвою «Чужих дітей не буває».

За період дії нововведень обмежено у праві виїзду за кордон та винесено постанов про обмеження у праві керування транспортними засобами, полювання і користування зброєю понад 5 тисяч злісних неплатників аліментів. Державні виконавці склали майже 1600 протоколів про адміністративне правопорушення боржників за ст. 183-1 КУпАП, а місцеві суди винесли понад 100 постанов про накладення на боржників стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. Наразі близько 50 тисяч гривень коштів за виконання таких робіт горе-батьками спрямовані їхнім дітям в рахунок погашення аліментної заборгованості.

Відправляти боржників на суспільно корисні роботи дозволив закон, що набрав чинності 6 лютого 2018 року, а нововведеннями другого пакету законів уведено відповідальність за злісне ухилення від суспільно корисних робіт – від адміністративного арешту до кримінальної відповідальності (позбавлення волі на строк до двох років).

Батькам, які роками ухиляються від фінансового утримання власних дітей, тепер додатково до суми боргу доводиться сплачувати також штрафи: від 1 до 2 років заборгованості – 20 відсотків, від 2 до 3 років – 30 відсотків. За понад 3 роки «накопичених» аліментів – 50 відсотків. Ці кошти як компенсацію за тривале очікування аліментів разом із заборгованістю отримують діти. За півтора останніх місяці тільки за заборговані понад три роки кошти державні виконавці області винесли 668 постанов, діти додатково отримали майже 71 тисячу гривень.

Наразі у розшук оголошено понад 350 боржників-аліментників.

Результатом злагоджених і ефективних дій працівників органів державної виконавчої служби у цьому році є понад 8,8 млн гривень, стягнутих з підприємств-боржників на користь найманих працівників. Всього ж з початку кампанії щодо ліквідації на Житомирщині заборгованості із зарплати та інших виплат, пов’язаних з трудовими відносинами (стартувала 2 квітня), стягнуто 4,9 млн грн. Підприємств, які ще не розрахувалися зі своїми працівниками за виконану роботу, в області налічується ще 28.

Вернуться назад