DataLife Engine > Обласні новини > У Брониківській ОТГ молодь працювала над концепцією молодіжного центру

У Брониківській ОТГ молодь працювала над концепцією молодіжного центру


26.01. Разместил: yuriy
В селі Слобода-Романівська у Брониківській ОТГ в приміщенні колишнього будинку культури планують створити Молодіжний центр. На території громади працює 7 бібліотек та декілька будинків культури, більшість із яких потребують ремонту та зміну формату роботи, аби зацікавити дітей.

25 січня у місцевій школі відбулось навчання для старшокласників громади та вчителів на тему «Активізація молоді громади», яке провів Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України.
У Брониківській ОТГ молодь працювала над концепцією молодіжного центру

«Сьогодні ми шукаємо ідеї для того щоб зрозуміти, що має відбуватись в Молодіжному центрі. Ці ідеї ляжуть в основу концепції нового молодіжного простору, який повинен якісно відрізнятись від існуючих закладів культури контентом заходів та правилами роботи», - наголошує Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру.

Участь у заході взяли понад 30 дітей та вчителів, які поділились на три команди й протягом чотирьох годин учасники придумували ідеї проектів, заходів, акцій які мають відбуватись у новому закладі. Працювали над темами неформальна освіта, сімейне дозвілля та культурно-масові заходи.

В результаті мозкового штурму команди напрацювали по 15 ідей із яких шляхом голосування обрали по одній для підготовки проектів. Наступна частина навчання передбачала підготовку проекту реалізації ідеї.

«Ми придумали ідею створення сімейного кіноклубу. На початку навчання багато дітей розповіли, що люблять дивитись фільми, тому такий проект матиме підтримку. Він передбачає відкриття невеликого кінотеатру куди приходитимуть сім’ї й дивитимуться фільми, після сеансів відбуватимуться або обговорення стрічок, або ігри», - розповіла Тетяна Гордійчук, школярка.

Дві інші команди написали проекти на ідеї створення клубу танцю та клубу різних видів спорту. Крім того, команди підготували презентації проектів у форматі змодельованих ситуацій. Необхідно було непросто презентувати проект, а переконати можливого мецената профінансувати його.

«Це дуже цікава форма роботи, адже діти отримали теоретичні знання, самі придумали ідею, написали для її реалізації проект та в кризових умовах вчились шукати ресурси для його реалізації. І головне, що весь комплекс навчання дітям сподобався», - наголошує Світлана Павлюк, начальник управління освіти Брониківської ОТГ.

Значна частина молоді громади у вільний час для відпочинку чи навчання їдуть до Новограда-Волинського чи Житомира, тому що в селах ОТГ таких послуг та активностей просто немає. Відкриття Молодіжного центру має створити простір де діти матимуть можливість відпочивати й навчатись.

«Стан будівлі колишнього клубу не найкращий, але спільними зусиллями ми зможемо привести його до ладу. Важливо, що буде відбуватись у середині. Сьогодні ми гарно попрацювали й зрозуміло, що придумані заходи та проекти будуть цікаві для дітей», - вважає Василь Осадчук, заступник голови Брониківської ОТГ.

Нагадаємо, що у Семенівській ОТГ нещодавно відкрили «Арт-простір у селі Іванківці», а у Новоборівській громаді Молодіжний Хаб. Така трансформація клубів та сільських бібліотек дозволяє зацікавити та залучити молодь до розвитку громади.

Вернуться назад