DataLife Engine > Обласні новини > Токарів для черняхівського підприємства «Даніко» готуватиме Рівненський ЦПТО служби зайнятості

Токарів для черняхівського підприємства «Даніко» готуватиме Рівненський ЦПТО служби зайнятості


11.02. Разместил: yuriy
Вперше на Житомирщині навчання безробітних організується за індивідуальною формою з елементами дистанційного. Теоретичний матеріал, який відповідно до програми складатиме всього 15% навчальних годин, слухачі проходитимуть з викладачем в онлайн режимі, решту часу – виробнича практика на підприємстві. Таку форму підготовки кадрів на замовлення роботодавців, як найбільш оптимальну, обрали обласна служба зайнятості та Рівненський центр профтехосвіти. Цей державний навчальний заклад – один з 11-ти в Україні, які підпорядковані державній службі зайнятості. Надає освітні послуги за 56 професіями й здійснює, зокрема, підготовку робітників високого рівня кваліфікації з технологічно складних професій.

6 лютого, розпочали навчальний процес за такою новою формою два токарі – майбутні працівники черняхівського металообробного підприємства з іноземними інвестиціями «Даніко». Безпосередньо на підприємстві відбулась і перша ознайомча зустріч організаторів навчання та викладача зі слухачами й керівництвом підприємства. На початку комерційний директор «Даніко» Віктор Іваницький провів екскурсію виробництвом для гостя з Рівного Сергія Вітошка за участю начальника відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості Алли Загацької та директора Черняхівської районної філії Олени Пашинської. Затим відбулось знайомство з майбутніми токарями - Михайлом Кісілем та Юрієм Васильченком. Саме цих двох хлопців відібрали «даніківці» з числа безробітних як потенційних працівників.

Під час обговорення організаційних питань навчального процесу Віктор Іваницький пояснив методику відбору кадрів з числа новачків, яка вироблена за десятиріччя співпраці зі службою зайнятості. Знайомство з претендентами з числа безробітних відбувається на ярмарках вакансій чи презентаціях підприємства, які систематично проводить центр зайнятості. Зацікавлених у працевлаштуванні спочатку беруть на тимчасові роботи аби придивитись, затим залучають до навчання, а вже після виробничої практики й вирішується питання їх зарахування в колектив.

- З нинішніх майже двохсот працівників – менше десяти були прийняті вже підготовленими до роботи, з попереднім досвідом. Всіх інших ми підшуковували й навчали, здебільшого спільно зі службою зайнятості. Чотири групи верстатників широкого профілю підготувало для нас вище професійне училище м.Житомир. Однак після реформування системи профтехосвіти таких фахівців вже ніде готувати – зазначив В.Іваницький.

А.Загацька розповіла, що торік не вдалось зібрати групу слухачів, які б поїхали на навчання у Рівне на кілька місяців. Тому було знайдене таке компромісне вирішення проблеми – навчання безпосередньо на підприємстві, де є можливість онлайн-спілкування з викладачами з Рівного та набуття практичних навичок за робочим верстатом. Таку практику підготовки кадрів за запитами роботодавців Житомирщини, як запевнив директор обласного центру зайнятості Ігор Іщенко, збираються поширювати.

Вернуться назад