DataLife Engine > Обласні новини > Як зробити сільську бібліотеку цікавою?

Як зробити сільську бібліотеку цікавою?


18.04. Разместил: yuriy
В Білокоровицькій ОТГ після формування комунального закладу «Білокоровицька публічна бібліотека», який об’єднав всі бібліотеки громади в одну мережу, розпочали роботу над формуванням змістової частини роботи фахівців.

17 квітня в сільській раді відбулась зустріч із Сергієм Романовичем, радником з децентралізації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створений Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, на якій бібліотекарі обговорили перспективи трансформації бібліотек у сучасні освітньо-культурні простори.
Як зробити сільську бібліотеку цікавою?

«Як показує досвід об’єднаних громад, зробити бібліотеку центром молодіжного життя громади можливо. Для цього потрібно вивчити потреби мешканців, залучити активну молодь до трансформації бібліотечного простору та зробити якісний культурний контент», - наголошує Сергій Романович, радник з децентралізації Житомирського ЦРМС.

Під час зустрічі бібліотекарі напрацювали низку ідей для розвитку закладів. Організація різних зон у приміщенні бібліотеки, розширення гурткової роботи, оновлення технічної бази, створення центру цифрової комунікації для навчання та спілкування, створення коворкінг центру та розширення програми заходів зможуть залучити молодь до діяльності закладів.

Всі ці заходи та проекти потребують додаткових коштів та нових знань. Саме тому, бібліотекарі поставили за ціль освоїти елементи проектного менеджменту та краудфандингу.

«Зрозуміло, що реалізація цих ідей потребує не лише старань влади, а й активізації самих бібліотекарів, тому що, краще їх ніхто не знає ситуації в закладах. Пошук коштів та навчання мають стати двигуном у розвитку наших бібліотек», - розповідає Людмила Остапчук, начальник відділу освіти та культури Білокоровицької ОТГ.

Нагадаємо, що у Семенівській ОТГ в приміщенні колишньої бібліотеки силами громадської організації, молоді та влади було створено Арт-простір. Проект реалізували завдяки двом проектам та фінансуванню Житомирської ОДА та краудфандинговій кампанії громади.

Вернуться назад