DataLife Engine > Обласні новини > Прикордонники Житомирського загону застерігають громадян дотримуватись законодавства України

Прикордонники Житомирського загону застерігають громадян дотримуватись законодавства України


24.05. Разместил: yuriy
Відповідно до вимог чинного законодавства, а також з метою забезпечення ефективної протидії адміністративним правопорушенням, зниження рівня протиправної діяльності на державному кордоні та з початком збору дикоросів (ягід та грибів) в межах прикордонних районів розпочато комплекс профілактичних заходів. Триватимуть заходи до кінця 2-ої декади червня місяця поточного року.

В рамках профілактичних заходів прикордонники нагадують, що відповідно до вимог ст. 23 Закону України «Про державний кордон» в прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі встановлюється прикордонний режим, який регламентує правила в'їзду, перебування, проживання, пересування громадян України та інших осіб, провадження робіт, обліку та тримання на пристанях, причалах і в пунктах базування самохідних та несамохідних суден, їх плавання та пересування у внутрішніх водах України.

Поряд з цим в Положенні про прикордонний режим, затвердженим постановою КМУ від 27 липня 1998 р. № 1147 встановлено, що громадяни України в'їжджають у контрольований прикордонний район, перебувають, проживають або пересуваються в його межах на підставі документів, що посвідчують їх особу. Іноземці та особи без громадянства в'їжджають у контрольований прикордонний район, перебувають та пересуваються в його межах на підставі документів, що посвідчують особу та підтверджують законність перебування на території України. Вищевказані особи на вимогу уповноважених осіб Державної прикордонної служби зобов'язані пред'являти відповідні документи. Також співробітникам Держприкордонслужби у межах контрольованого прикордонного району, з метою виявлення порушень законодавства з прикордонних питань, надано право у разі потреби зупиняти та оглядати транспортні засоби

Додамо, що Положення вимагає під час авіаційних робіт, будь-якого будівництва, вирубки лісу, водокористування, геологічних, дорожніх та інших досліджень в межах прикордонної смуги, а також гідротехнічних, землевпорядних, меліоративних та інших робот, пов’язаних із зміною водного режиму прикордонних річок, озер та інших водойм, відео-, кіно- та фотознімання місцевості, туристичних подорожей і стрибків з усіх видів парашутів проводити після інформування органу охорони державного кордону Держприкордонслужби, у зоні відповідальності якого провадиться така діяльність, із зазначенням початку і строку її провадження, прізвища, імені та по батькові осіб, що провадитимуть діяльність. Керівники підприємств, установ і організацій будь-якої форми власності зобов'язані забезпечити дотримання вимог прикордонного режиму підлеглими їм працівниками, які виконують роботи у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі, включаючи тих, що проводять у них роботи за договором, та інформування відповідних підрозділів Державної прикордонної служби про їх проведення.

Особи винні в порушенні норм чинного законодавства України несуть відповідальність за ст. 202 КУпАП «Порушення прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України або режимних правил у контрольних пунктах в’їзду – виїзду», яка передбачає накладення штрафу від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від десяти до двадцяти та ст. 204-1 КУпАП «Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України», порушення якої тягне накладання штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь та засобів вчинення правопорушення.

Вернуться назад