DataLife Engine > Обласні новини > Діти від 0 до 3 не повинні потрапляти до інституцій, – Микола Кулеба у Житомирі

Діти від 0 до 3 не повинні потрапляти до інституцій, – Микола Кулеба у Житомирі


24.06. Разместил: yuriy
Діти від 0 до 3 не повинні потрапляти до інституцій, – Микола Кулеба у Житомирі

Сьогодні, 24 червня, у Житомирі проходить тренінг на тему «Планування та впровадження реформи системи догляду за дітьми на місцевому рівні». Житомирщина перша область в Україні, яка розробила та почала реалізовувати регіональний план деінституціалізації. В області вже провели комплексну оцінку трьох інтернатних закладів, на прикладі яких втілюватимуться перші кроки ДІ на Житомирщині.

Тренінг триватиме три дні з 24 по 26 червня. На відкриття завітали Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, Координатор фонду Lumos в Україні Галина Булат, керіаник офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини Олена Ремень, спеціалість Європейського хабу фонду Lumos Хана Соларова.

«Соціальні послуги мають бути потрібними та якісними, щоб діти не були змушені жити в інтернатах. Загалом маємо працювати на те, щоб діти віком від нуля до трьох не потрапляли до інституцій. У цей час формується їх розум. Тому працювати з неблагополучними родинами потрібно ще у період вагітності. Діти мають виховуватися у біологічній сім’ї, або, якщо там не відповідні умови, у прийомній», – наголошує Микола Кулеба.

Керівник апарату ОДА Олексій Шатило відмітив, що втіленню практичної частини деінституціалізації на Житомирщині передує глибоке вивчення, моніторинг та аналіз даних, за підсумками яких будуть запроваджені перші кроки в цьому напрямку.

«У кожній ОТГ, районі та місті мають бути створені соціальні послуги, які будуть знати та враховувати долю кожної дитини, кожної сім’ї. Лише тоді можливе застосування на практиці всіх знань, які ми вже не вперше обговорюємо на таких тренінгах», – запевнила Галина Булат.

Нагадаємо, що на Житомирщині реформа деінституціалізації розпочалася з комплексної оцінки трьох інтернатних закладів: Романівського дитячого будинку-інтернату, Довбиської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату та Ушомирської загально-освітньої школи-інтернату. Лише 6% дітей, котрі навчаються в інтернатах, насправді є сиротами та не мають батьків.

Мета тренінгу – навчити у громадах створювати соціальні послуги, яких потребують діти та їх родини.

Вернуться назад