DataLife Engine > Обласні новини > Аптеки Житомирщини отримали понад 3 млн грн за відпущення «Доступних ліків»

Аптеки Житомирщини отримали понад 3 млн грн за відпущення «Доступних ліків»


24.06. Разместил: yuriy
За 2 місяців роботи системи електронних рецептів аптеки Житомирщини отримали 3 млн 125 тис. грн відшкодування за відпущені «Доступні ліки» жителям області.

Адже з 1 квітня програма реімбурсації «Доступні ліки» перейшла до адміністрування Національної служби здоров’я України, яка напряму працює із аптечними закладами.

Так, упродовж квітня-травня 2019 року відповідно до е-даних НСЗУ, у Житомирській області виписали 126,7 тис. електронних рецептів на «Доступні ліки». В аптеках за цими е-рецептами отоварили понад 95 тис. ліків, що складає 75%.

І вже за кілька місяців роботи НСЗУ перерахували аптечним закладам 3 млн 125 тис. грн за отоварені препарати при серцево-судинних захворювань, цукровому діабеті, бронхіальній астмі.

Найбільше коштів отримали аптечні заклади, які знаходяться у м. Житомир – 1 млн 21 тис. грн, м. Бердичів – 574 тис. грн, смт Новогуйвинське – 520 тис. грн.

Відтак жителі Житомирщини продовжують отримувати необхідні їм життєві препарати з мінімальною доплатою або безкоштовно.

У Житомирській області придбати медичні препарати за програмою «Доступні ліки» можна у 71 аптечному закладі та 275 місцях відпуску лікарських засобів за рецептами. З інтерактивною картою аптек області, що співпрацюють з НСЗУ за програмою «Доступні ліки» можна ознайомитись ТУТ і обрати ту, до якої вам буде найзручніше приходити.

Для того, аби отримати е-рецепт на «Доступні ліки» потрібно звернутися до лікаря, з яким підписали декларацію. Сімейний лікар виписує електронний рецепт, який можна отоварити у аптеці, що увійшла до програми реімбурсації з НСЗУ (про це свідчить наліпка на аптечному закладі).

На мобільний номер пацієнта приходить повідомлення з номером та кодом рецепту. Код відображає назву діючої речовини препарату. Відповідно до цього підбирають ліки. При потребі лікар може видати і паперовий варіант рецепту.

Нагадаємо, що з 1 лютого 2019 року МОЗ України затвердив новий реєстр препаратів програми «Доступні ліки» – п’ятий від початку дії програми. До оновленого реєстру увійшло 258 препаратів, з них 64 є безоплатними для пацієнтів, інші – з невеликою доплатою. Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 4,76 грн, найдорожчий – 898,22 грн.

Для лікування серцево-судинних захворювань у програмі є 198 препаратів, 46 з яких пацієнти можуть отримати безоплатно. Для лікування діабету 2 типу – 46 препаратів, з яких 12 є безоплатними. Від бронхіальної астми у програмі є 14 препаратів, 6 із яких пацієнт може отримати безоплатно.

Вернуться назад