DataLife Engine > Обласні новини > Стратегічне планування у просторі, або вся інфраструктура на карті

Стратегічне планування у просторі, або вся інфраструктура на карті


19.07. Разместил: yuriy
Фахівці п’яти громад Житомирщини, які у цьому році розпочали розробку стратегій розвитку громади до 2027 року, разом із фахівцями Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, працювали над просторовим плануванням освітньої, медичної, транспортної, туристичної інфраструктури та інвестиційного потенціалу громад.
Стратегічне планування у просторі, або вся інфраструктура на карті

Тренінг «Просторове vs стратегічне планування розвитку громади. Поглиблене планування» покликаний допомогти громадам поєднати елементи просторового та стратегічного планування. Таким чином в просторі зобразити всі аспекти розвитку економіки та соціальної інфраструктури громади.

«Все що сплановано, має бути визначено в просторі, тим паче, якщо мова йде про плани та перспективні проєкти. Сьогодні ці п’ять громад проходять етап стратегічного планування і цей тренінг допоможе їм все зобразити на картах та схемах. Це вже друга наша зустріч у минулому місяці ми опрацювали теоретичні аспекти, а сьогодні розглядаємо домашню роботу команд та поглиблюємо знання», - наголошує Олександр Гнітецький, експерт Програми «U-LEAD з Європою».

Навчання передбачало розгляд методології просторового планування та роботу команд ОТГ над створенням відповідних карт-схем громад різних сфер.

Олександр Зарицький, експерт Програми «U-LEAD з Європою» окреслив перспективи планування медичної інфраструктури, а також наголосив на проблемах та нюансах оптимізації закладів охорони здоров'я. Сергій Романович, радник з децентралізації, розповів про оптимізацію освітньої інфраструктури та її перспективи розвитку.

«Ми сформували теперішню карту освітньої інфраструктури, а також зобразили ту систему, яку хочемо сформувати після оптимізації. Школи. Дитячі садки, позашкільна освіта, дитячі будинки сімейного типу, рух шкільних автобусів та співпраця із громадами сусідами – все це тепер визначено у просторі», - розповіла Наталія Опанащук, начальник управління освіти Пулинської селищної ради.

Також, фахівці громад поспілкувались із Сергієм Дехтяренком, власником туристичної агенції «Патріот», який розповів про особливості розвитку туристичного бізнесу та інфраструктури, а також про те на що варто звертати увагу під час розробки стратегій у сфері туризму.

Пулинська, Семенівська, Червоненська, Високівська та Народицька громади вже провели по два засідання Робочої групи з розробки стратегії розвитку громади до 2027 року. І сьогодні вже відбувається пошук пріоритетних напрямків розвитку та стратегічних цілей. Тому поєднання просторового планування з розробкою стратегі саме на цьому етапі, дозволяє побачити переваги та сформувати рішення для їх розвитку.

Нагадаємо, що супровід розробки стратегій надає Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Вернуться назад