DataLife Engine > Обласні новини > Житомирщина серед областей із найменшою кількістю спалахів АЧС

Житомирщина серед областей із найменшою кількістю спалахів АЧС


03.12. Разместил: yuriy
Житомирщина серед областей із найменшою кількістю спалахів АЧС

Житомирська область входить до числа областей із найменшою кількістю спалахів АЧС: у поточному році 2 випадки АЧС зареєстровано у дикій фауні (ДП «Білокоровицький лісгосп» Олевського району та РРГО «Радомишльські мисливці» Радомишльського району) та один випадок у приватному секторі с.Стара Олександрівка Пулинського району.

Про це говорили вчора, 2 грудня, на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Житомирській облдержадміністрації під головуванням заступника голови ОДА Наталії Остапченко та за участі начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександра Шпити.

Під час засідання ДНПК було обговорено питання епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней та сказу на території Житомирської області.

Поряд із тим, що у 2019 році на Житомирщині зафіксовано лише 3 випадки АЧС, на території області спостерігається напружена епізоотична ситуація щодо сказу тварин. Так, з початку року на території України виявлено 605 неблагополучних по сказу пунктів. У Житомирській області у поточному році досліджено 376 тварин на сказ, з них виявлено хворих 33, у т.ч. 8 лисиць, 12 котів, 9 собак, 1 корова.

У 32-х населених пунктах неблагополучних по сказу вводилися карантинні обмеження та проводились оздоровчі заходи.

За результатами засідання ДНПК при Житомирській облдержадміністрації було прийнято відповідні рішення щодо :

– визначення зони захисту від епізоотичного осередку з АЧС (с.Стара Олександрівка Пулинського району) та зони спостереження;
– затвердження Плану заходів щодо профілактики АЧС з метою недопущення подальшого розповсюдження на інші території;
– виконання плану моніторингових досліджень на АЧС від свійських свиней та диких кабанів;
– охоплення профілактичною вакцинацією проти сказу на території області всього поголів’я собак і котів, сільськогосподарських тварин та створення резерву антирабічної вакцини для імунізації тварин від сказу.

Нагадаємо, що в кожну область їдуть сироватки проти дифтерії.

Вернуться назад