DataLife Engine > Обласні новини > На Житомирщині ювенальні поліцейські задокументували близько півтори тисячі адмінправопорушень у 2020 році

На Житомирщині ювенальні поліцейські задокументували близько півтори тисячі адмінправопорушень у 2020 році


06.04. Разместил: yuriy
Переважна більшість з указаної кількості адміністративних протоколів складені відносно дорослих, в основному – за неналежне виконання батьківських обов’язків. Що ж стосується правопорушень підлітків, то найчастіше правоохоронці документували розпивання алкоголю – у громадських і куріння – у заборонених місцях. Нині, під час карантину, триває роз’яснювальна робота поліції серед молоді.
На Житомирщині ювенальні поліцейські задокументували близько півтори тисячі адмінправопорушень у 2020 році

Упродовж перших трьох місяців 2020-го поліцейські ювенальної превенції області здійснювали низку заходів щодо попередження, виявлення та припинення правопорушень, як учинених дорослими відносно дітей, так і скоєних самими підлітками. Тож у ході рейдів, профілактичних відпрацювань, виїздів на місця подій за відповідними повідомленнями правоохоронці належним чином документували виявлені обставини, що суперечили адміністративному законодавству.

– Загалом із січня по березень цього року складено понад 1380 адміністративних протоколів. Серед них більше 1200 – відносно дорослих осіб і близько 200 – відносно неповнолітніх. Кожне друге правопорушення з розряду «дорослих» - це невиконання обов’язків по вихованню дітей. Найбільше таких фактів виявлено у містах Бердичеві (96), Житомирі (74), Коростені (48), Баранівці (38), Малині (33), Чудгнові (30), - проінформував заступник начальника ГУНП Житомирщини Артем Лисогор. – Підлітки ж найчастіше потрапляли у поле зору поліції під час розпивання алкоголю у громадських місцях (87 протоколів) та під час куріння – у заборонених (63).

Інші задокументовані правопорушення стосувались вчинення дорослими насильства у сім’ї (ст.173-2 КУпАП), доведення неповнолітніх до стану сп’яніння (ст.180 КУпАП), продажу дітям алкоголю чи тютюну (ч.2 ст.156 КУпАП) та скоєння тинейджерами дрібного хуліганства (ст.173 КУпАП).

Разом з тим, упродовж трьох місяців до підрозділів поліції регіону надійшли 115 повідомлень про зникнення дітей. Місця знаходження усіх неповнолітніх встановлені.

У період карантину поліцейські продовжують профілактичну роботу у молодіжному середовищі. Посилена увага працівників ювенальних підрозділів приділяється родинам, які опинились у скрутних життєвих обставинах.

– З 6 квітня маємо нові обмеження у рамках посилення карантинних заходів. Зокрема, серед визначених заборон – неможливість відвідування спортивних і дитячих майданчиків, а також перебування осіб, які не досягли 16-річного віку, на вулицях населених пунктів без супроводу дорослих. Ювенальні поліцейські разом з колегами перевіряють дотримання цих правил нашими громадянами, а також роз’яснюють, чому потрібні такі заходи та передбачену відповідальність за їх порушення, - прокоментувала начальник підрозділу ювенальної превенції ГУНП Житомирщини Наталія Гончарук.

Нагадуємо, що за рішенням Уряду, у країні запроваджуються більш жорсткі обмежувальні заходи на період карантину. Поліцейські закликають громадян до проявляти високу самосвідомість, бути відповідальними і дотримуватись визначених правил в особливий період. Залишайтесь здоровими

Вернуться назад