DataLife Engine > Обласні новини > Справи щодо незаконної видачі дозволів на видобуток бурштину родовищ Житомирщини скеровано на новий розгляд

Справи щодо незаконної видачі дозволів на видобуток бурштину родовищ Житомирщини скеровано на новий розгляд


25.05. Разместил: yuriy
Верховним Судом ураховано доводи касаційних скарг прокуратури щодо протиправної, без проведення аукціону, видачі товариствам «Райт Солюшн» та «Компанія «Надра Галичини» спеціальних дозволів на видобуток бурштину на площах, відповідно, понад 822 га та 906 га.

Постановами Верховного Суду від 14.05.2020 справи передано до суду першої інстанції, який під час нового розгляду має з’ясувати, чи дійсно товариства орендували цілісні майнові комплекси спеціально побудовані (реконструйовані) з метою видобування та переробки корисних копалин, а також чи мали право ці підприємства, на підставі поданих документів, отримати спецдозволи на видобуток бурштину без проведення аукціону.

Прокуратурою буде вжито всіх передбачених чинним законодавством заходів, спрямованих на захист інтересів держави у судовому порядку.

Обставини справи. У 2016 році Держгеонадра видало ТОВ «Райт Солюшн» і ТОВ «Компанія «Надра Галичини» спеціальні дозволи на вивчення та розробку родовищ бурштину Замисловицької та Тетерівської ділянок, що в Олевському та Овруцькому районах.

З метою обходу процедури аукціону, ці товариства уклали договори оренди нібито цілісних майнових комплексів, пристосованих для ведення розвідувально-гірничих робіт, а також рухомого майна, необхідного для здійснення геолого-пошукових робіт, серед якого виявились навіть водяні мотопомпи.

Як з’ясувалося, ці «майнові комплекси» розташовані за десятки кілометрів від місця проведення геологорозвідки та по суті є лише невеликими частинами будівель.

За таких обставин, прокуратура Житомирської області, в інтересах Житомирської обласної ради, заявила позов щодо скасування незаконних дозволів на здійснення геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки ділянок надр бурштину, які адміністративним судом задоволено в повному обсязі.

У подальшому, у квітні та червні 2018 року, Вінницьким апеляційним адміністративним судом рішення суду першої інстанції скасовано, у зв’язку з чим органами прокуратури подано касаційні скарги до Верховного Суду.

Вернуться назад