DataLife Engine > Обласні новини > На Житомирщині стартувала осіння кампанія з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

На Житомирщині стартувала осіння кампанія з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу


24.09. Разместил: yuriy
Сказ – одна з найнебезпечніших у світі вірусних хвороб як для тварин, так і для людей, оскільки завжди приводить до смерті. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я щороку у світі гине від сказу близько 59 тис людей.
На Житомирщині стартувала осіння кампанія з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Основним джерелом інфекції є інфіковані вірусом сказу дикі тварини, які через покуси перезаражують інших тварин, у тому числі домашніх і свійських. Впродовж останніх десятиліть основним джерелом розповсюдження збудника сказу в Україні були і залишаються лисиці.

Зважаючи на те, що епізоотична ситуація серед домашніх та свійських тварин щодо захворювання є контрольованою завдяки регулярним плановим щепленням, ситуація щодо «дикого» сказу, вимагає радикальних заходів. Однією з провідних методик попередження сказу у дикій фауні є пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах. Простежити ефект від пероральної вакцинації в межах Житомирщини просто – достатньо порівняти показники виявлення сказу серед лисиць та інших диких тварин за час проведених кампаній з пероральної вакцинації, які становлять:18 хворих тварин у 2019 та 6 – у 2019, проти 26 – 38 тварин, що реєструвалися у попередні роки.

Цьогоріч осіння кампанія з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин стартувала 22 вересня. Розповсюдження вакцини здійснюється шляхом розкидання із спеціально обладнаних літаків над лісовими та польовими угіддями по всій території області за винятком населених пунктів, водних об’єктів, автомагістралей та заборонних зон для польотів цивільної авіації. Всього планується поширити на території області 637 тис. принад з вакцинами, що в середньому становить 25 принад на 1 км2. Контроль розповсюдження вакцини здійснюється засобами GPS.

Базується спеціалізований авіатранспорт для розповсюдження вакцини на злітно-посадковій смузі поблизу м. Малин.
Сама принада з вакциною, яка розповсюджується авіатранспортом, безпечна для людей і тварин, вона має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку та специфічний запах м’ясо-кісткового борошна. При поїданні принади вакцина потрапляє до організму тварини та викликає утворення стійкого імунітету проти сказу.

Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області звертається до громадян і наголошує, що без потреби та засобів індивідуального захисту чіпати та переміщувати принаду з вакциною в інше місце не допускається. Якщо принада випадково потрапила на територію особистого селянського господарства або просто подвір’я, її необхідно перенести в рукавицях за межі господарства, де її може спожити дика тварина.
Станом на 24.09.2020 вже оброблено 6,2 тис. км2 та витрачено 157 тис. доз вакцини.

Вернуться назад