DataLife Engine > Обласні новини > Громади Житомирщини можуть «верстати» проекти бюджетів на 2021 рік

Громади Житомирщини можуть «верстати» проекти бюджетів на 2021 рік


13.10. Разместил: yuriy
Вчора Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт N3614, який був ухвалений Верховною Радою України 17 вересня 2020 року. Закон, на який очікували органи місцевого самоврядування, а особливо місцеві фінансисти, надає можливість формувати проєкти місцевих бюджетів на 2021 рік. Цим Законом закріплюються фінансові повноваження місцевих рад та незалежність громад від районних бюджетів. Про це повідомляють в Житомирському РВ АМУ.

«Законопроєкт №3614 передбачає внесення змін до Бюджетного кодексу України, якими закладається основа бюджетної системи України відповідно до дворівневої концепції місцевого самоврядування «громада-область», а саме: розмежування доходів і видатків між бюджетами районів та територіальних громад; встановлення доходів і видатків для новоутворених сільських, селищних, міських територіальних громад (бюджетів місцевого самоврядування) в обсягах, які були у міст обласного значення та ОТГ; формування бюджетів районів за рахунок доходів від районної комунальної власності», - пояснює регіональний консультант з бюджетних питань АМУ у Житомирській області Сергій Гаращук.

Закон передбачає завершення бюджетної децентралізації, збереження за бюджетами громад 60% ПДФО, що позитивно вплине на підтримання фінансової спроможності місцевих громад. Не менш важливим є чітка законодавча норма щодо передачі комунального майна до комунальної власності громад зі спільної власності громад району за місцем їх територіального розташування.

Вернуться назад