DataLife Engine > Обласні новини > З початку року піротехніками ГУ ДСНС Житомирщини вже знищено 63 одиниці вибухонебезпечних предметів часів минулих війн

З початку року піротехніками ГУ ДСНС Житомирщини вже знищено 63 одиниці вибухонебезпечних предметів часів минулих війн


07.04. Разместил: yuriy
Піротехніки Головного управління ДСНС в області майже щодня реагують на повідомлення стосовно виявлення підозрілих небезпечних знахідок. Загалом, з початку року ними вже вилучено та знищено 63 одиниці вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.
З початку року піротехніками ГУ ДСНС Житомирщини вже знищено 63 одиниці вибухонебезпечних предметів часів минулих війн

Як правило, найчастіше подібні знахідки починають виявляють навесні, коли сходить сніг і земля виштовхує їх на поверхню. Досить часто можна відкопати боєприпаси і під час земельно-польових та будівельних робіт, а також натрапити на них, відпочиваючи в лісових масивах. Вистачає й безліч шукачів металу, які обстежують територію області на наявність металевих предметів.

Так, 6 квітня група піротехнічних робіт Головного управління ДСНС в області знищила два вибухонебезпечні предмети часів Другої світової війни, що були виявлені у Радомишльському районі. У першому випадку, в c. Кримок, місцевий житель, прямуючи дорогою біля лісу, побачив викопаний та прикиданий гіллям металевий предмет схожий на боєприпас. Ним виявився артилерійський снаряд калібром 76-мм. За подібних обставин, поблизу лісового насадження, біля c. Білка, було виявлено ще один артснаряд калібром 105-мм.

Крім того, 5 квітня піротехніками ДСНС області було знищено 10 протипіхотних мін Sprengmine 35 та 1 мінометну міну калібром 82-мм, що були виявлені «мисливцями» за металобрухтом біля населених пунктів Житинці та Великі Деревичі Любарського району. Всі небезпечні знахідки знищені шляхом підриву у спеціально відведених місцях.

Вернуться назад