DataLife Engine > Обласні новини > Анатолій Душко керівникам мистецьких шкіл Житомирщини: Маємо плідно працювати на культурному фронті, адже нація – це її культура та традиції

Анатолій Душко керівникам мистецьких шкіл Житомирщини: Маємо плідно працювати на культурному фронті, адже нація – це її культура та традиції


23.06. Разместил: yuriy
Анатолій Душко керівникам мистецьких шкіл Житомирщини: Маємо плідно працювати на культурному фронті, адже нація – це її культура та традиції

Сьогодні, 23 червня, у приміщенні Житомирського музичного фахового коледжу ім. В.С.Косенка начальник Управління культури та туризму Житомирської обласної військової адміністрації Анатолій Душко зустрівся з керівниками мистецьких шкіл області.

До наради також долучилися начальник управління культури Житомирської міської ради Ілона Колодій, директорка музичного коледжу Ганна Бродська, директорка музичної школи ім. С. Ріхтера Людмила Кочевенко, голова Федерації профспілок Житомирської області Неля Паламарчук.

«Радий всіх вітати на цій зустрічі. Незважаючи на такий важкий для всієї країни час, нам необхідно налагоджувати роботу задля розвитку культурного життя Житомирської області та її популяризації. В той час, як наші захисники боронять Україну від російських окупантів, ми маємо плідно працювати на культурному фронті, адже нація – це її культура та традиції. Чітка взаємодія між різними мистецькими школами та конструктивний діалог з обласною та місцевою владою – це те, що дозволить нам успішно реалізувати цю мету. Бажаю всім творчого натхнення та успіху у цій надважливій справі – вихованні в дітях любові до мистецтва», — сказав Анатолій Душко.

Учасники наради обговорили питання здійснення освітньої діяльності мистецькими школами області та нагальні проблеми, що потребують вирішення. Зокрема директорка музичної школи ім. С. Ріхтера Людмила Кочевенко підняла питання щодо зміни статутів та написання нових програм.

Голова Федерації профспілок Житомирської області Неля Паламарчук поінформувала присутніх щодо змін трудового законодавства під час воєнного стану.

Також на нараді йшлося про внесення змін до Положення обласного методичного об’єднання. З цього питання виступила директорка Житомирського музичного фахового коледжу ім. В.С.Косенка Ганна Бродська, яка внесла пропозицію щодо проведення засідань обласного методичного об’єднання викладачів закладів початкової мистецької освіти в умовах воєнного стану.

Анатолій Душко керівникам мистецьких шкіл Житомирщини: Маємо плідно працювати на культурному фронті, адже нація – це її культура та традиції


«Маючи досвід роботи в період епідемії COVID-19, ми змогли швидко пристосуватися до роботи в умовах війни, коли і студенти і викладачі знаходилися в різних країнах. Виходячи з цього досвіду, ми пропонуємо змінити підхід до організації і проведення методичного об’єднання мистецьких шкіл області. Пропонуємо проводити методичні об’єднання в змішаній формі: в дистанційній формі та в очній формі на базі нашого закладу. При цьому зустрічі очної форми проводити для одної-двох спеціалізацій задля ефективності системи методичного супроводу педагогічних працівників. Під час проведення очних зустрічей увагу приділяти практичній та творчій складовій навчального процесу. Запрошувати на ці зустрічі викладачів-методистів музичного коледжу та відомих вітчизняних виконавців і педагогів, які проведуть майстер-класи з учнями музичних шкіл», – зазначила керівниця коледжу.

Також вона зауважила щодо репертуарного матеріалу, аби виховувати у молоді національно-патріотичну свідомість.

«Мистецька спадщина є важливим інструментом внутрішньої та зовнішньої політики держави. Зараз відбувається переоцінка цінностей та світогляду українців. З огляду на ці процеси пропонуємо ретельно підійти до вибору музичного репертуару, приділивши більше уваги творам українських композиторів», – сказала Ганна Бродська.

Підбиваючи підсумки наради, начальник Управління культури та туризму Житомирської ОВА Анатолій Душко ще раз наголосив на важливості підтримки комунікації між мистецькими школами області та владою.

На завершення перед учасниками зустрічі виступили студенти Житомирського музичного фахового коледжу ім. В.С.Косенка.

Вернуться назад