DataLife Engine > Обласні новини > На Житомирщині СБУ викрила голову тергромади на кришуванні незаконної розробки надр

На Житомирщині СБУ викрила голову тергромади на кришуванні незаконної розробки надр


29.11. Разместил: yuriy
Як стало відомо Рупор Житомира, на Житомирщині СБУ заблокувала незаконний видобуток корисних копалин у промислових масштабах.

На Житомирщині СБУ викрила голову тергромади на кришуванні незаконної розробки надр


Щомісяця прибутки організаторів піщаного бізнесу сягали мільйонів гривень. Організував «промисел» на землях сільськогосподарського призначення Бердичівського району місцевий підприємець.

За даними слідства, «кар’єр» був облаштований на двох земельних ділянках Швайкіської територіальної громади, орендованих підконтрольним організатору фермерським господарством.

Ще весною ц.р. ділки зняли ґрунтовий покрив на майже 1,4 тис кв.м і за допомогою важкої техніки почали масштабний незаконний видобуток корисних копалин.
Задокументовано, що для «прикриття» діяльності незаконного кар’єру організатор залучив голову місцевої громади (за сумісництвом колишнього місцевого аграрія та ексдепутата Бердичівської райради).

За мовчання, невтручання і «залагодження» проблем із місцевими активістами посадовець отримував винагороду – відсоток від вартості видобутого.
За оперативними даними, у найбільш вдалі дні із кар’єру вивозилося до 1000 тонн піску на півмільйона гривень. «Десятину» від цієї суми отримував голова місцевої тергромади – на банківську карту.

На Житомирщині СБУ викрила голову тергромади на кришуванні незаконної розробки надр


Щоб «партнер» не надурив, посадовець навіть приставив до нього свого «представника», який контролював та звітував про масштаби видобутку.
Під час санкціонованих обшуків у серпні ц.р. за місцями фактичної діяльності підприємств, у помешканнях фігурантів справи та їхніх автівках, а також на підпільному «кар’єрі» вилучено:

оригінали фінансово-бухгалтерських документів, договори, журнали обліку і акти приймання-передачі товару, інші документальні матеріали,
комп’ютерну техніку та печатки фірм-учасниць оборудки,
понад 2,4 млн гривень у гривневому еквіваленті,
8 одиниць техніки,
більше 2 тисяч куб м незаконно видобутого піску.

На підставі зібраних СБУ доказів голові громади повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:
- ч.3 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою),
- ч.5 чт.27, ч.3 ст.240 (пособництво незаконному видобуванню корисної копалини місцевого значення у великому розмірі за попередньою змовою групою осіб),
- ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем).

Це не перша підозра від СБУ народному обранцю – наразі на розгляді в суді перебуває справа про колабораційну діяльність фігуранта.
Комерсанту-організатору схеми також повідомлено про підозру в організації незаконного видобування корисних копалин місцевого значення у великому розмірі за попередньою змовою групою осіб (ч.3 ст.27, ч.3 ст.240 ККУ).

На Житомирщині СБУ викрила голову тергромади на кришуванні незаконної розробки надр


Двом його спільникам-безпосереднім виконавцям злочину інкримінується вчинення аналогічного злочину.
Нанесена навколишньому середовищу шкода та збитки, завдані незаконними діями зловмисників державним інтересам, доуточнюються у межах кримінального провадження.

Документування оборудки проводили співробітники СБУ в Житомирській області спільно зі слідчими ГУ Нацполіції області за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.

Вернуться назад