DataLife Engine > Обласні новини > На вимогу екологів ліквідовано несанкціоноване звалище відходів в Овруцькій громаді

На вимогу екологів ліквідовано несанкціоноване звалище відходів в Овруцькій громаді


02.04. Разместил: yuriy
На вимогу екологів ліквідовано несанкціоноване звалище відходів в Овруцькій громаді

На вимогу Інспекції ліквідовано несанкціоноване звалище відходів за межами с. Велика Фосня у Овруцькій громаді. Про це Інспекцію офіційним листом повідомила Овруцька міська рада та надала фото впорядкованої території. Нагадаємо, фахівцями Інспекції в ході розгляду звернення від жителя Коростенського району щодо можливого порушення екологічного законодавства за межами населеного пункту села Велика Фосня, на відкритій земельній ділянці комунальної власності Овруцької міської ради, було встановлено факт розміщення побутових відходів на орієнтовній площі 11220 м2 (1,112 га)».

На адресу Овруцької міської ради Інспекція скерувала лист, яким було наголошено на необхідності негайної ліквідації несанкціонованого звалища відходів.

Довідково:
Відповідно до статті 19 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» виконавчі органи сільських, селищних, міських рад у галузі охорони навколишнього природного середовища в межах своєї компетенції координують діяльність підприємств, установ та організацій, розташованих на території відповідно села, селища, міста, незалежно від форм власності та підпорядкування; організують управління побутовими відходами, відходами будівництва та знесення на своїй території; організують екологічну освіту та екологічне виховання громадян, а також інші повноваження відповідно до цього та інших законів України.

Також пунктом 2 статті 26 Закону України «Про управління відходами» визначено, що до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері управління відходами належить у тому числі організація управління побутовими відходами, відходами будівництва та знесення; забезпечення ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів; організація роботи пунктів роздільного збирання побутових відходів; надання інформації, проведення роз’яснювальної та просвітницької роботи серед населення щодо управління відходами тощо.

Разом з тим Житомирською обласною військовою адміністрацією 06.04.2023 року видано розпорядження №128 «Про проведення місячника з благоустрою територій населених пунктів», яким рекомендовано міським, селищним, сільським радам передбачити проведення ліквідації стихійних сміттєзвалищ, очищення від сміття та металобрухту лісосмуг уздовж доріг тощо.

Вернуться назад