DataLife Engine > Обласні новини > Як Коростенський лісгосп власні земельні ділянки вилучав - Резонанс

Як Коростенський лісгосп власні земельні ділянки вилучав - Резонанс


01.10. Разместил: yuriy
Як повідомили Інтернет-порталу «Рупор Житомира» в прес-службі КРУ в Житомирській області, проведеною спеціалістами КРУ в Житомирській області ревізією ДП «Коростенське лісомисливське господарство» встановлено кричущі факти порушення земельного законодавства.

Зокрема, перевіркою законності вилучення земельних ділянок лісового фонду та дотримання вимог земельного законодавства встановлено факт безпідставного зменшення у 2007 році за матеріалами лісовпорядкування ДП «Коростенське ЛМГ» земель лісового фонду (вкритих стиглим лісом), розташованих на території Кожухівської сільської ради, Коростенського району, загальною площею 84 га (2 земельні ділянки). Згідно пояснення керівника підприємства зменшення земель лісового фонду відбулось помилково при виготовленні державного акту на право постійного користування земельною ділянкою (зареєстрованого Коростенським районним відділом земельних ресурсів 13.11.2006 року).

Проведеними ж контрольними заходами ревізори встановили, що вилучення земельних ділянок відбулось шляхом підробки Поліським державним підприємством геодезії, картографії та кадастру документів (рішення 5 сесії 24 скликання Кожухівської сільради від 22.02.2003 року; висновків Коростенського районного відділу земельних ресурсів і головного архітектора Коростенського району по узгодженню зовнішніх меж і виготовленню державного акта на право постійного користування землею Бехівського лісництва ДП «Коростенське ЛМГ»), про що повідомлено правоохоронні органи.

Внаслідок незаконного вилучення у ДП «Коростенське ЛМГ» земель лісового фонду, підприємству нанесено збитків, розрахованих згідно вимог «Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам», затвердженого постановою КМУ від 19.04.1993 № 284, та відповідного Порядку, затвердженого головами Коростенської і Володарськ-Волинської райдержадміністрацій 30.01.2006 року, у сумі 1,8 млн. гривень.

Також ревізією ДП «Коростенське ЛМГ» встановлено факт заниження підприємством розміру збитків при вилучені та передачі в ІІ півріччі 2007 року в оренду філії «Іршанський ГЗК» ЗАТ «Кримський титан» (згідно постанови КМУ від 19.06.2006 року № 839) 181,8 га земель лісового фонду, шляхом заниження валового прибутку на рубках головного користування, який враховується при визначенні збитків, на суму 365,6 тис. гривень.

За результатами ревізії керівника підприємства звільнено з посади, на посадових осіб складено 15 протоколів про адміністративні правопорушення.
Прес-служба КРУ в Житомирській області

Вернуться назад