DataLife Engine > Обласні новини > Житомирщина здобула першість за темпами об’єднання громад в Україні, - Геннадій Зубко

Житомирщина здобула першість за темпами об’єднання громад в Україні, - Геннадій Зубко


03.04. Разместил: yuriy
За результатами 2016 року Житомирська область здобула першість за темпами об’єднання громад. Сьогодні тут функціонує 32 ОТГ, це близько 35% території області. Це – найвищий показник у країні. Зараз йде процес створення ще 4 ОТГ (Ємільчинську, Любарську, Глибочицьку та Овруцьку). Про це в ефірі ТК СК-1 заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Об'єднання громад не лише данина реформі, це реальна можливість управляти своєю громадою, територією, забезпечити людям нову якість життя, відродити інфраструктуру, інвестувати у термомодернізацію. І тому, завдання на цей рік – створення нового освітнього простору та забезпечення нової якості послуг в ОТГ», - зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр зауважив, що відчутний результат створення ОТГ - це перехід на прямі міжбюджетні відносини із держбюджетом. «Якщо раніше область отримувала 120-130 млн грн, то тепер за рахунок можливостей фінансової децентралізації ця сума у сукупності сягає 450 млн грн (це і кошти на соціально-економічний розвиток, і ДФРР, і державна субвенція). Торік головний кошторис області зріс у півтора рази – до 3,6 млрд гривень», - повідомив Зубко.

Надходження доходів загального фонду бюджетів ОТГ склали 256 млн грн - удев’ятеро більше, аніж попереднього року. Власні находження бюджетів ОТГ зросли за рік більш, аніж утричі, – із 29 до 95 млн гривень.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Вернуться назад