Розпочалася рейдерська атака на Малинську райспоживспілку?

Розпочалася рейдерська атака на Малинську райспоживспілку?

03.03 11:48    
За останні два роки в Україні рейдерами загарбано близько двох тисяч підприємств, і пік поглинань іще не настав...


Діяльність невідомих людей, яка підпільно розпочалася в районі щодо пайовиків, керівництва та майна райспоживспілки, схоже, теж можна назвати рейдерством. Адже, за класичним визначенням, це — захоплення оперативного керівництва чи власності фірми за допомогою спеціально інсценізованого конфлікту.

Конфлікт ще попереду, але підготовка, здається, — в розпалі...


Якщо їх помічають, на часі — блискавична атака...

— У Малин все частіше навідується група заїжджих молодиків, судячи із крутих джипів, небідних людей, — розповідає голова правління Малинської райспоживспілки Валентина Скуратівська. — Вони на ринку, а також в селах району пропонують пайовикам гроші взамін нотаріально оформленого доручення з правом голосу на зборах Хто вони і від імені кого діють, ніхто не знає. Молодики побували у державного реєстратора і отримали витяг із державного реєстру про реєстрацію юридичних осіб, що входять до складу системи кооперації району.

За словами державного реєстратора Андрія Антонюка, він, дійсно, надавав витяг із реєстру молодим людям із Житомира. Виявляється, для того, щоб отримати такі дані, варто просто звернутися із запитом до нього та сплатити 51 гривню державі. Це, каже Андрій Іванович, дозволяє стаття 20 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Фахівці говорять, що рейдери діють непомітно, а якщо їх помічають, то це означає: підготовча фаза минає і розпочинається блискавична атака.



Нерухомість для рейдера — ціль №1

— Більше того, непрохані гості звернулися в бюро технічної інвентаризації із запитом від імені адвоката А.В. Климчука про надання інформації щодо наявних нині основних засобів споживспілки, — продовжує Валентина Петрівна. — Отож, їх цікавить майно. Зрозуміло, що вони, підкуповуючи пайовиків за копійки, прагнуть заволодіти майном, найперше — нерухомістю, котра сьогодні коштує мільйони. І, враховуючи кризову ситуацію в державі, коли в селянина кожна копійка на рахунку, декого вдалося підкупити. Не секрет, що більшість наших пайовиків — літні люди, котрі вже давно не брали активної участі в житті спілки, та й розібратися в цих процесах їм непросто.

— Невже закони не захищають вас, і ось так можна позбутися підприємства і дати комусь заволодіти ним? — запитую.

— Стаття 23 Закону України «Про споживчу кооперацію» гласить: «Кожний член споживчого товариства, в тому числі юридична особа, користується на загальних зборах (зборах уповноважених) членів споживчого товариства правом одного голосу незалежно від розміру внесеного ним пайового внеску, і це право не може бути передане іншим особам». Як бачите, юридично, здається, нам це не загрожує. Водночас, знаючи цю статтю і, незважаючи на лист начальнику головного управління юстиції у Житомирській області та малинським нотаріусам, останні продовжують нотаріально посвідчувати довіреності, якими члени споживчих товариств уповноважують інших зацікавлених осіб вчиняти будь-які дії, що стосуються діяльності товариства, у тому числі й щодо здійснення розпорядження майном.



«Біле» рейдерство діє за законом

Рейдера часто ще називають розбійником в законі, говорять фахівці, тому що діє виключно за законом, саме тому його, як правило, не зачіпає міліція. Це високоінтелектуальна робота, а не просто фізичне захоплення. Фізично буває лише в так званому «чорному» рейдерстві, але це не наш варіант. «Чорні» рейдери порушують свої ж закони — вони не платять ні за акції, ні за довіреності. У нашому випадку це схоже на «законне», «біле» рейдерство, де все продумано і прораховано. Та й досвід є — чи власний, чи колег по цеху — адже спроби заволодіти райспоживспілками були в Київській, Сумській та інших областях України. Уже до п'яти років триває судовий конфлікт у Херсонській області, а тепер взялися за Житомирську?..

— Нам інколи закидають пайовики, що ми самі продавали певні об'єкти, — говорить головний бухгалтер райспоживспілки Раїса Недашківська. — Так. Але робили ми це через аукціони. А метою таких продажів було отримання коштів для доведення до конкурентного вигляду кращих наших об'єктів. До п'яти мільйонів гривень за останні два роки ми вклали в ремонти маркету «Соборного», ресторану «Ірша», універмагу тощо. Саме ці осучаснені об'єкти можуть опинитися в чужих руках. І ніхто не знає, що отримуватимуть люди і районна казна в такому випадку. До слова, за минулий рік райспоживспілка сплатила до бюджету 3 мільйони 700 тисяч гривень різних податків та платежів.



Знову пани воюють, а в мужиків чуби тріщать?..

Ймовірно, що розпочата кампанія своїм корінням сягає конфлікту між Укоопспілкою та Всеукраїнською громадською організацією «Національний комітет по боротьбі з корупцією», яка орендувала приміщення у Центральній спілці. І там спалахнув, судячи із листів, які надійшли в сільради, багатогранний конфлікт, де мали місце і несплачена оренда, і втручання Міністерства юстиції, і звернення «Національного комітету по боротьбі з корупцією» про повернення майнової частки всім пайовикам тощо. Все це переросло у справжню війну, де, як відомо, мають бути на передовій прості виконавці наказів... Хоча подейкують, що війна йде за саме приміщення Укоопспілки на Хрещатику. А то — ласий шматок...

У вересні 2008 року на адресу кожної сільської ради надійшов лист із Укоопспілки із застереженням пайовикам: «Вас хочуть втягнути в протиправні дії і використати у власних цілях». А далі — чималий, на чотирьох сторінках, текст про причини та непорозуміння. Чи вникав хтось із селян-пайовиків в його зміст, не знаю, бо то дуже непросто... Та й чи до того сьогодні стареньким пайовикам?
Автор статті: Лариса Кононученко


RuporZT


Коментарів: 1 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: Газета "Малинські новини"
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 10:45
На Львівщині прикордонники поділились своїм досвідом зі ...
Сьогодні 10:36
Дніпропетровські рятувальники ліквідували пожежу, що ви ...
Сьогодні 10:15
СБУ затримала агентку фсб, яка наводила російські авіаб ...
Вчора 21:13
Вдарила батька сокирою по голові: на Могилів-Подільщині ...
Вчора 21:12
Вінницькі поліцейські встановлюють обставини автопригод ...
Вчора 20:56
У Колодяжному провели просвітницький захід в рамках Все ...
Вчора 20:48
У Польщі тривають переговори між аграрними відомствами ...
Вчора 20:46
Україна і Польща домовилися спільно шукати українські р ...
Вчора 20:44
Генпрокурор обговорив з Послом Канади поглиблення співп ...
Вчора 20:42
Свириденко: 1 млрд грн передбачено на підтримку розвитк ...
Сьогодні 12:05
СБУ затримала на Житомирщині ділків, які постачали до р ...
Вчора 19:26
Поліція затримала підозрюваного у вбивстві чоловіка у Ж ...
Вчора 00:35
Молодики з Київщини та Житомирщини на замовлення спалюв ...
27 березня 16:52
На Житомирщині подружжя вбило знайомого
27 березня 12:03
У Житомирі наркодилери влаштували міні-лабораторію у су ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення