Житомирські вузи лишили без медпунктів… та лікарів

19.10 11:32    
З вересня Міністерство заборонило житомирським університетам мати у своєму штаті медичних працівників, а медпункти як такі уже більше не існують. Наразі, в університетах чергують лікарі із поліклінік, але надати медичну допомогу вони належно не можуть - немає медикаментів.

- Наприкінці минулого навчального року у травні нам видали трудові книжки і сказали, що з цього часу університет не має права виплачувати нам зарплатню та утримувати нас у своєму штаті, - розповідає колишня працівниця медпункту Житомирського державного університету ім.І.Франка. Її так само, як і колег, що працювали в Житомирському державному технологічному університеті звільнили законно — Міністерство заборонило надавати університетам будь-які послуги окрім освітніх. Студентам ЖНАЕУ пощастило більше, вони в підпорядкуванні іншого міністерства, тому на їх рахунок таких наказів не надходило.

- В університеті працювало п'ять лікарів — частина на фізкультурному факультеті, а інші у медпункті в гуртожитку інститу іноземної філології, що розташований поблизу університету, - розповідає проректор з соціально-економічнихх питань ЖДУ ім.І.Франка Петро Кухарчук. - Міністерство освіти не узгодило такий штат і категорично заборонило мати в штаті медпрацівників.

Однак, з вересня питання частково вирішили — зараз у приміщеннях, де раніше були медпункти чергують лікарі першої міської поліклініки. Приміщення, тому що в наявності у лікарів навіть нема жодних медичних препаратів і все, що вони можуть запропонувати студентам — попередній огляд, рекомендації або виписати рецепт із препаратами, які можна купити самостійно чи видати направлення.

При цьому лікарі не отримують зарплатні від університету, а їх кількість визначили просто — щодня з понеділка по четвер приходить лікар із тієї поліклініки на ділянці якого знаходиться кожен з гуртожитків університету і приймають студентів з 14 до 17 години. Паралельно з цим на фізичному факультеті з 9 до 15 години не менше 20 студентів щодня приймає лікар-терапевт Валерія Чудовська.

- Із вересня ми проводили медичний огляд перед заняттям фізкультурою усіх студентів вузу, і як тут обійтися без медичного персоналу, коли щодня по 50 студентів, - каже лікарка. Але так як ми працюємо зараз далі уже не можна — нема медикаментів і ми фактично при потребі не зможемо надати належну допомогу, тому й радимо тим, хто знає свої хвороби носити ліки при собі. До Нового року ситуація не зміниться, а ділі ніхто не каже.

Головний лікар санаторію -профілакторію при ЖДТУ Юліан Маху переконаний, що без терапевта жоден навчальний заклад працювати не може, але навіть у своєму вузі не взмозі щось змінити. Наразі, медпрацівника їхнього університету з гуртожитку просто перевели ближче до студентів — у кабінет без медикаментів в самому університеті. В закладі Юліана Маху лікуються студенти лише по направленнях 11 заїздів по 18 днів в кожному і не більше 50 осіб в місяць. Крім тих процедур, що призначені саме для тих, хто лікується, в профілакторії безкоштовно можна оглянутись у гінеколога, терапевта, полікувати зуби в стоматолога. Та все це вже зовсім інша структура, яка нічим не схожа із студентським медпунктом. Такий же профілакторій є і в ЖНАЕУ, а якщо вірити чуткам, то керівництво ЖДУ ім.І.Франка теж планує відкрити подібний. Хоча, поки що в обох вузах лише оббивають пороги київських кабінетів, аби ті дозволили працювати медпунктам як і рініше.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: газета «20 хвилин»
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:37
При Міністерстві у справах ветеранів України буде створ ...
Вчора 19:32
Усі КПВВ в районі проведення операції Об’єднаних сил пр ...
Вчора 19:26
На Луганщині правоохоронці виявили підземний трубопрові ...
Вчора 19:21
П’яту річницю визволення Маріуполя відсвяткували в райо ...
Вчора 19:15
На Харківщині прикордонники затримали партію товарів на ...
Сьогодні 12:57
Під час пожежі в ужгородському кафе врятовано працівник ...
Сьогодні 12:53
Викрито військовослужбовця Львівського прикордонного за ...
Сьогодні 12:48
Одесская область: спасатели ликвидировали пожар в метал ...
Сьогодні 12:42
16 червня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 12:36
Львовская область: при пожаре в летней кухне погиб чело ...
Вчора 13:28
У Житомирі затримали автокрадія. ФОТО
12 червня 22:17
На хабарі затримано слідчого Житомирського райвідділенн ...
12 червня 12:56
У Житомирі через повідомлення про небезпечні предмети е ...
11 червня 11:20
Подробиці зникнення в Бангладеш спортсменів з Житомирщи ...
10 червня 12:24
У Житомирі маршрутка збила 8-річного хлопчика
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення