Житомирські науковці вперше виявили 20 видів водоростей і отримали президентську премію

21.12 16:51    
Молодим науковцям Житомирського державного університету ім. І. Франка - Юлії Шелюк та Наталії Корнійчук присуджено щорічні премії Президента України.
За свою спільну роботу «Стратегія збереження біорізноманіття автотрофної компоненти річкових екосистем Полісся» викладачки природничого факультету отримають 20 тисяч гривень. Частину грошей, після оподаткування, планують витратити на покупку певного обладнання для подальших досліджень, а частину все ж залишать і для себе.

Юлія Шелюк розповіла, що працювати над цим дослідженням почали кілька років тому і за цей час вивчили показники розвитку водоростевих угруповань поліських річок: Тетерів, Гуйва, Ірша, Здвиж, Гнилоп’ять, Дубовець, Кам’янка, Таль, Путятинка, Лісова.
На розгляд Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки роботу вчені подали у лютому 2011 року, а нещодавно дізналися, що увійшли в число 15 молодих вчених країни, яким особисто вручить грошові премії Президент України – Віктор Янукович і Президент Національної академії наук України – Борис Патон уже на початку наступного року.

Відзначимо, що до цього часу в ЖДУ ім.І.Франка дані науковці не перші отримуватимуть цю премію: у 2003 році її удостоювалась Галина Киричук і Лариса Янович, у 2005 році – Руслана Мельниченко та Олександр Гарбар.

Водночас, дослідження Юлії Шелюк та Наталії Корнійчук є не менш унікальним, ніж їхніх попередників. Вони розробили стратегію збереження біорізноманіття автотрофної компоненти річкових екосистем Полісся. Дослідження дозволило виявити вперше не лише в Україні, а й на території Українського Полісся 20 видів водоростей.

- За індексом забруднення водойми Полісся мають V клас якості води – «брудна». Це значить, що річки Полісся можна оцінити як такі, що мають порушені екологічні параметри, а їх екологічний стан характеризується екологічним занепадом, - пояснює кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки Юлія Шелюк. - Забруднення води органічними речовинами, яке було виявлене у річках м. Житомир і м. Коростишів, призводить до зміни балансу водоростей у водоймі та процесу цвітіння води. А це значить – зменшується кількість кисню, внаслідок чого зникають інші види водоростей та риб.

На даний час провідні науковці України та Росії уже відзначили цінність цієї роботи, яка полягає у створенні електронної бази даних водоростевих угрупувань поліських річок, що доповнює дані щодо флори континентальних вод України. Також вони звернули увагу на високий індекс цитованості (123) результатів дослідження іншими науковцями, зокрема зарубіжними. Адже результати наукової розвідки Юлії Шелюк та Наталії Корнійчук представлено у 60 публікаціях, 9 із яких надруковано у англомовній версії видання «Гідробіологічний журнал».

До речі, Натялія та Юлія не лише спільно займалися цим дослідженням, а так само разом у 2010 році отримали премію Національної академії наук України.
Крім цього вони обидві закінчили природничий факультет ЖДУ ім..І.Франка, у 2007 році захистили кандидатські дисертації. Сьогодні Наталія Корнійчук теж кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки та завідувач кафедри медико-біологічних основ фізичного виховання та спорту.
Своїм досягненням молоді науковці завдячують Вченій раді університету, а також завідувачу кафедри ботаніки Галині Киричук і переконують, що премія лише стимулює їх до подальшої дослідницької роботи.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: газета «20 хвилин»
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:22
25 червня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 16:23
Група наукових співробітників Вищої школи глобальних та ...
Сьогодні 13:01
Херсонщина: продолжается разминирование эскадренного ми ...
Сьогодні 12:53
Государственная фискальная служба Украины
Сьогодні 12:12
Розтрата 8,6 млн грн «Центрогазу»: екс-директору повідо ...
Вчора 23:22
Спортивные игры и виртуальный мир: Или как разнообразит ...
Вчора 15:31
Лікарі, ерго- і фізичні терапевти по всій країні проход ...
Вчора 15:06
Ванная комната и душевая кабинка: От простоты и удобств ...
22 червня 23:42
Перепланировка квартиры: Как оформить согласно современ ...
21 червня 21:21
Виртуальный офис позволяет максимально упростить и опти ...
Вчора 09:39
Поліція перевіряє повідомлення про вибухівку у двох виш ...
22 червня 11:17
У Житомирі поліцейські викрили грабіжника
21 червня 13:00
На Житомирщині чоловік, вбив знайомого та спокійно пішо ...
20 червня 14:35
В Києві житомирянка винесла з ювелірного салону прикрас ...
20 червня 09:57
У Житомирі вночі затримали чоловіків з ноутбуком. ФОТО
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення