Рух ЧЕСНО: Найбагатшого депутата Житомира можуть відкликати за прогули

28.03 18:45    
Рух ЧЕСНО: Найбагатшого депутата Житомира можуть відкликати за прогули

Депутата від БПП, гендиректора ПАТ "Житомирський маслозавод" Петра Рудя виборці можуть відкликати за прогули сесій та комісій Житомирської міськради. Найвищий відсоток партійної безвідповідальності у “Свободи”. Про це повідомляє Рух ЧЕСНО.

Голови фракцій — “Батьківщини”, “Свободи”, “Радикальної партії” — прогульники бюджетної комісії. Очільниця фракції “Опоблок” не може вплинути на партійну дисципліну.

Закон України “Про статус депутатів місцевих рад” у статті 37 зазначає, що у випадку, коли депутат пропустив понад 50% засідань протягом року, його можна позбавити мандату.
Рух ЧЕСНО: Найбагатшого депутата Житомира можуть відкликати за прогули

Два депутати стали кандидатами на відкликання за результатами моніторингу відвідуваності 2017 року Громадським рухом ЧЕСНО.

Один з них представник партії БПП – Петро Рудь – почесний громадянин Житомира, найзаможніший депутат Житомирської міської ради, статки якого становлять майже 94 млн грн.

Депутат на половині засідань сесії не був присутнім, а також пропустив 57% засідань земельної комісії.

Інший кандидат на відкликання – “опоблоківець” Володимир Шуст — працював директором комунального підприємства “Реклама” Житомирської міської ради до його ліквідації у 2016 році. Депутат пропустив більшість засідань бюджетної комісії.

Коментарі з приводу відвідуваності Громадському руху ЧЕСНО не вдалося отримати.

Нагадаємо, що згідно з чинним законодавством, передбачена процедура відкликання депутата. З 2015 року це питання можуть ініціювати виборці, але остаточне рішення приймає лише партія.
Рух ЧЕСНО: Найбагатшого депутата Житомира можуть відкликати за прогули

Якщо політичні партії приймуть рішення про відкликання мандатів, тоді замість Петра Рудя від БПП депутатом стане Владислав Пучич, а замість Володимира Шуста — Юрій Самборський.

Кожен другий депутат — прогульник

Зауважимо, що методологія Громадського руху ЧЕСНО має чіткі критерії для визначення депутатів-прогульників (пропустили від 25% до 50% сесій міськради/засідань постійних комісій).
Рух ЧЕСНО: Найбагатшого депутата Житомира можуть відкликати за прогули

Найбільший відсоток прогульників у “Свободи” та “Радикальної партії Олега Ляшка”.
Рух ЧЕСНО: Найбагатшого депутата Житомира можуть відкликати за прогули

Чотири з п’яти “свободівців” потрапили до лав прогульників. Голова фракції Віктор Брокарев коментує ситуацію так:

Це неправда. Ви же не перші придумуєте цей міф. Насправді ми рахували і в “Свободи” найменше прогульників зі всіх. Навіщо Ви вводите в оману і придумуєте ці міфи? Берете роздруківку, ми з Вами сідаємо і рахуємо. Ми це все рахували. В нас найменше насправді зі всіх фракцій. Мені соромно за Вас, якщо чесно. Або ви не знаєте математику, або Вас заказали. Сідаєм разом, берем роздруківку: хто і скільки комісій і сесій прогуляв і рахуємо. Я розумію, що Вам нас замовили, але ж не все за гроші робиться".

Журналіст Громадського руху ЧЕСНО зустрівся із Олегом Черняховичем — представником ВО “Свободи”. Дані виявилися тотожними.

Голова фракції ВО “Свободи” Віктор Брокарев і сам опинився з-поміж прогульників. Пропускав засідання бюджетної комісії.

Давайте по датам – це ж не означає, що я кожну сесію пропустив і кожну комісію по одній і тій самій причині. Берете всі дати, я по кожній розкажу чого я її пропустив. Я не можу сказати за всі, бо кожна різна причина була…”, — каже Брокарев.

На другому місці за рівнем партійної безвідповідальності — “радикали”.

Олександр Ракович, голова фракції “Радикальної партії Олега Ляшка” ставить під сумнів офіційні дані про відвідуваність, за якими він пропустив 21 з 51 засідань засідань постійної комісії з питань бюджету, економічного розвитку, комунальної власності, підприємництва, торгівлі та залучення інвестицій:

"Ці дані, що подають по пропусках, вони ще до кінця не відповідають дійсності. Я знаю, як то готували – дзвонили і питали хто скільки пропустив. Тобто перше питання: ті дані які подали, чи вони відповідають дійсності? Друге питання: будь-яка людина, будучи у відпустці чи у відрядженні, може пропустити якесь засідання. Це дійсно може бути”.

Щоб розвіяти усі сумніви депутатського корпусу стосовно достовірності даних по відвідуваності, наведемо відповідь виконавчого комітету Житомирської міської ради на запит.
Рух ЧЕСНО: Найбагатшого депутата Житомира можуть відкликати за прогули


Ірина Ярмоленко, представниця “Радикальної партії” свої пропуски засідань постійної комісії із соціально-гуманітарних питань прокоментувала так:

"Чи то пов’язано з моєю декретною відпусткою, чи це пов’язано з моїми якимись фрілансерськими робочими моментами, я можу собі дозволити і приймаю рішення про те, щоб дану комісію пропустити".


Закон не передбачає поважних причин для пропусків засідань.

Окрім кандидата на відкликання Володимира Шуста, до переліку прогульників потрапили: Володимир Тичина, а також Сергій Колесник. Депутати не дали нам коментарів, саме тому Громадський рух ЧЕСНО звернувся до Наталії Леонченко, голови фракції “Опоблоку” у Житомирській міській раді.

"Питання якихось санкцій і покарань має приймати рішення міська рада в сесійній залі, якщо почитати закон про місцеве самоврядування. Власне питання чому до мене? Я маю покарати? Я не маю важелів карати депутата за пропуски. Є секретар ради, є міський голова, які і мають регулювати ці питання і вносити їх на розгляд ради”.

“Батьківщинівець” Іван Мартинчук розповів про методику мінімізації пропусків сесій та засідань постійних комісій однопартійцями:

На сьогодні є поняття партійна дисципліна, партійна відповідальність, фракційна і громадська відповідальність кожного з депутатів, які обирались. Як правило, у нас відбуваються періодично збори фракції, де ми аналізуємо ситуацію і відверто кажучи, без поважних причин не відвідування чи засідання, чи засідання фракції, чи навіть засідання комісії. Немає такого, що я не хочу ходить, бо я не хочу ходить…”

Половина депутатів від ВО “Батьківщина” у Житомирській міській раді теж потрапили у списки прогульників. Голова фракції цієї партії у міській раді Любов Цимбалюк стосовно своїх пропусків засідань зазначає:

“По-перше, існує у людей поняття відпустки. По-друге, я член конгресу ради Європи місцевих та регіональних рад. Я була на якихось засіданнях в Страсбурзі на сесії, десь співпадало. Я вже так не пам’ятаю, але я не є недисциплінованою. Тому що в моєму віці, людина якщо може, то вона обов’язково відвідує засідання”.

Серед представників БПП "Солідарність" у Житомирській міській раді, окрім кандидата на відкликання Петра Рудя, є й три прогульники: Геннадій Забродський, Олег Губатюк, Костянтин Єремчук. Особисті коментарі депутати не дали. Відповідь щодо ситуації з прогульниками надав Юрій Мойсеєв, голова фракції БПП у міській раді.

В принципі, слава Богу, більшість депутатів фракції БПП “Солідарність” є присутні на сесіях. Зрозуміло, що є пропуски, і є деякі їх причини. Вони в кожного є, у тому числі і у Петра Володимировича Рудя. Без поважних причин у нас не буває, що люди не приходять на сесію: або хвороба, або якась робота, або відрядження. Але це не так часто. Принаймні, у нас фракція майже вся присутня на кожній сесії".

Варто наголосити, що 5 депутатів-прогульників в одній фракції — це більше 10% від складу всього депутатського корпусу. Основна функція депутата місцевої ради — представляти інтереси виборців в органі прийняття управлінських рішень, і, якщо народний обранець не виконує обов’язки, тоді є запитання щодо його результативної роботи у міській раді.

Але чи можна вимагати партійної відповідальності від рядових депутатів, коли голови фракцій ВО “Батьківщина”, ВО “Свобода”, “Радикальної партії Олега Ляшка” є прогульниками постійної комісії з питань бюджету, економічного розвитку, комунальної власності, підприємництва, торгівлі та залучення інвестицій?

Нагадаємо, що Громадський рух ЧЕСНО проаналізував зарплати мерів Житомирщини.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:31
На кордоні з Польщею виявили 165 контрабандних ґаджетів
Сьогодні 15:30
Розшукуваного за крадіжку громадянина Молдови затримано ...
Сьогодні 13:19
В Кировоградской области в одноэтажном здании возник по ...
Сьогодні 13:18
На территории столичного парка возник пожар
Сьогодні 12:25
Кропивницкие спасатели оказали помощь водителю транспор ...
24 травня 22:25
Жіночий одяг та літній сезон: Як оновити свій гардероб
23 травня 21:49
Свадебные ритуалы и обручальные кольца, как знак долгов ...
23 травня 11:29
Страховий поліс – впевненість в успішному вирішені любо ...
23 травня 10:16
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на че ...
23 травня 10:05
Японские благотворители посетили своих житомирских друз ...
Вчора 19:34
Головний поліцейський Житомирщини прокоментував затрима ...
Вчора 17:37
На Житомирщині СБУ викрила поліцейського на торгівлі на ...
24 травня 12:36
«Шумахеру», який на центральному майдані Житомира, на B ...
20 травня 15:57
ТОП-посадовця, який вимагав «відкат» за будівельні робо ...
20 травня 08:40
Киянин та двоє мешканців Черкащини постраждали під час ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення