У Житомирській області медсестри психдиспансера били підопічних

04.02 22:09    
Здійснено повторний моніторинговий візит представника Уповноваженого з дотримання прав людини в місцях несвободи Олександра Гатіятулліна та Представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у північних областях Ігоря Гуріна спільно з моніторинговою групою НПМ до Радомишльського психоневрологічного інтернату у Житомирській області.

З часу попереднього візиту у травні 2017 року усунуто частину недоліків. Зокрема, припинена практика ізолювання підопічних, на належному рівні забезпечено питний режим, відремонтовано лазню. Крім того, моніторингова група як позитив відзначила різноманітність зайнятості підопічних закладу в трудових майстернях, де із задоволенням займаються жінки. Також територію закладу облаштовано альтанки та куточками для відпочинку.

Водночас виявлені грубі порушення прав підопічних на медичну допомогу. Установа має ліцензію на господарську діяльність з медичної практики, в ній працює на 0,5 ставки лікар-терапевт. Підопічними укладені декларації з сімейним лікарем. Попри це, жінки не отримують належних медичних послуг. Так, у однієї ліжко хворої підопічної виявлено глибокий та обширний пролежень, вона страждає через нестерпний біль. Лікар оглядав і призначав їй лікування майже місяць тому. На вимогу моніторингової групи сімейним лікарем оглянуто жінку і призначено консультування хірурга.
У Житомирській області медсестри психдиспансера били підопічних

Також моніторингову групу шокувала відсутність найнеобхідніших для лікування підопічних медикаментів: нейролептиків, протисудомних, седативних препаратів. В інтернаті обладнаний сучасний кабінет масажиста, але понад півроку його послуги підопічні не отримують. Та й раніше масаж робили лише трьом-чотирьом підопічним в місяць. Не ведеться належна медична документація, лікарі формально оглядають підопічних і не контролюють виконання своїх призначень, не здійснюється фіксація і повідомлення органи поліції про виявлені тілесні ушкодження, як того вимагає спільний наказ МВС України і МОЗ України від 06.07.2016 № 612/679.
У Житомирській області медсестри психдиспансера били підопічних

Під час приватного спілкування, підопічні скаржилися на застосування щодо них деякими молодшими медсестрами фізичного насильства. Проблемою є багаторічна неформальна ієрархія серед підопічних. Персонал використовує деяких підопічних для догляду і нагляду за іншими. Хоча в установі єдиний для всіх режим догляду, частині підопічних не дозволяється вдень знаходитися в житлових кімнатах. Вони змушені сидіти на незручних лавках спиною до телевізора і навіть лежати на підлозі. Водночас є велика облаштована гарними меблями затишна кімната, котра, як і три роки тому, використовується лише відвідувачами.

Жінок змушують роздягатися наголо в присутності інших під час переодягання в кімнаті денної зайнятості та коротко стригтися. В інтернаті встановлено необґрунтовані обмеження користування душовими кімнатами: гігієнічні процедури 20 жінок мають встигнути здійснити за 40 хвилин.

Звіт за результатами візиту буде направлено керівництву Житомирської облдержадміністрації та установи.
У Житомирській області медсестри психдиспансера били підопічних

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 19:23
18 лютого: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 17:53
«Біле ікло» на варті кордону
Сьогодні 17:44
Двоє українців переносили сигарети із Білорусі рюкзакам ...
Сьогодні 17:14
На березі Тиси прикордонники знову затримали «водолаза»
Сьогодні 16:15
Посадовці ПАТ «Банк Михайлівський» підозрюються у вивед ...
Вчора 23:09
Розвиток патронатних сімей є одним із пріоритетів Мінсо ...
Вчора 23:06
Олексій Гончарук: Уряд захищає людей праці: цивілізован ...
Вчора 23:03
МОЗ прозвітувало про готовність до безпечної евакуації ...
Вчора 22:58
Гончарук: За два тижні державні банки вже видали доступ ...
Вчора 22:51
Эко-сумки: От экологичности – до надежности и практично ...
Сьогодні 15:11
Фатальна ДТП під Житомиром - поліцейські встановили осо ...
Сьогодні 14:49
У Житомирі тривають спільні заходи прокуратури та поліц ...
Сьогодні 11:08
У Житомирі всі наряди поліції шукали 1,8-річну дівчинку ...
Сьогодні 10:01
На митному посту «Житомир» вилучили дві вантажівки що в ...
Вчора 16:29
На Житомирщині у колодязі виявили тіло 18-річної дівчин ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення