Офіс Омбудсмана виявив порушення прав поліцейських Житомирського відділу поліції ГУНП в області

Офіс Омбудсмана виявив порушення прав поліцейських Житомирського відділу поліції ГУНП в області

08.09 13:10    
У межах здійснення парламентського контролю за додержанням прав поліцейських, працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили моніторинговий візит до Житомирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області (далі – Житомирський ВП ГУНП в Житомирській області), де виявили порушення прав поліцейських.

Зокрема встановлено, що керівництвом Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області не забезпечено право поліцейських на компенсацію передбачену статтею 91 Закону України «Про Національну поліцію» у вигляді часу відпочинку після залучення до несення служби у святкові та вихідні дні.

Крім того, поліцейські Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області не забезпечені одностроєм відповідно до норми №11 належності однострою поліцейських затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04.06.2020 № 434 у повному обсязі як того вимагає Закон України «Про Національну поліцію», що в окремих випадках змушує поліцейських купувати формений одяг за власні кошти. Водночас наявна ситуація за якої поліцейські будучи не забезпеченими одностроєм у повному обсязі (купують взуття, куртки та інші предмети однострою за власні кошти) караються керівництвом Головного управління Національної поліції в Житомирській області відсотковим зменшенням грошового забезпечення за відсутність предметів однострою, яким поліцейських не було забезпечено.

Також наявні поодинокі випадки залучення слідчих до виконання функцій не пов’язаних з розслідуванням кримінальних правопорушень всупереч вимогам «Інструкції з організації діяльності органів досудового розслідування Національної поліції України» затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України № 570 від 06 липня 2017 року.

Поліцейським Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області попри наявність затвердженого графіку надання відпусток не забезпечується фактичне надання цих відпусток, у відділку поліції наявні поліцейські, які не відбули основні щорічні відпустки за 2018-2019 роки.

Порушенні права поліцейських, виявлені під час моніторингового візиту, взято на контроль. За результатами візиту готуються акти реагування, які будуть направлені до Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області, Головного управління Національної поліції в Житомирській області та Міністерства внутрішніх справ України.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:41
Прямуючи з Білорусі, українець заховав сигарети у палив ...
Вчора 18:09
З прикордоння Чернігівщини везли 800 сосен-нелегалів
Вчора 17:35
На Херсонщині безпілотники допомагають прикордонникам в ...
Вчора 17:34
Прикордонники зі стрільбою затримали 17-річного порушни ...
Вчора 17:24
На Донеччині виявлено черговий небезпечний схрон
Вчора 19:07
Уряд вдосконалив механізм контролю АРМА за ефективністю ...
Вчора 19:04
Маємо три пріоритети щодо інтеграції України до НАТО, - ...
Вчора 19:01
Держгеокадастр запроваджує новий електронний сервіс «За ...
Вчора 18:58
Медичну реабілітацію за Програмою медгарантій пацієнти ...
Вчора 18:55
Денис Шмигаль: Уряд готується до всіх можливих сценарії ...
Вчора 16:28
У Житомирі зник 26-річний чоловік - оголошено розшук
Вчора 10:13
Еколога Поліського округу судитимуть за хабарі
24 листопада 17:42
Мешканець Житомира організував умисне вбивство на замов ...
24 листопада 14:32
Житомирянка переказала шахраям 15 тис грн, сподіваючись ...
24 листопада 11:34
На Житомирщині судитимуть посадовця податкової, якого о ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення