DataLife Engine > Скандали > У Житомирській області під час зустрічі з виборцями побились кандидат та активісти

У Житомирській області під час зустрічі з виборцями побились кандидат та активісти


17.10. Разместил: yuriy
У селі Любовичі Малинського району Житомирської області 16 жовтня чинний Малинський міський голова та кандидат на цю ж посаду Олексій Шостак проводив зустріч з виборцями. Разом з ним на зустрічі були й кандидати в депутати районної ради від партії ВО “Батьківщина”. Між одним із них та місцевими активістами сталася бійка.

Про це ОПОРІ розповіли очевидці.

“Олексій Шостак приїхав в село Любовичі Малинського району на зустріч з виборцями. Приїхав з кандидатами в депутати районної ради та територіальної громади від партії ВО “Батьківщина”. На зустрічі були активісти. Між ними та кандидатами сталася сутичка. Побилися кандидат в депутати районної ради та активіст. Була поліція”, – розповів місцевий житель.

У коментарі ОПОРІ Олексій Шостак зазначив, що за фактом бійки написали заяву до поліції і постраждалий кандидат збирається знімати побої.

“Я балотують на посаду Малинського міського голови від партії “Батьківщина”. Сьогодні ми їздили з іншими кандидатами від нашої партії на зустріч. І під час зустрічі один з них напав на кандидата в депутати районної ради від нашої партії. Ми їх знаємо, це малинські люди. Вони їздять за мною на зустрічі, провокують. Вони штовхнули нашого кандидата, він упав і той ще вдарив його ногою по обличчю. Ми викликали поліцію, пояснення надали. Не можна так себе вести. Вибори виборами, але ж життя триває після виборів. Це було в селі Любовичі, багато людей прийшли на зустріч, це було біля школи, біля клубу. Він його ногою в обличчя вдарив, він дуже постраждав, буде знімати побої. Ми ж в законний спосіб діємо”, – зазначив Олексій Шостак.

У поліції ОПОРІ розповіли, що станом на вечір 16 жовтня зареєстрована одна заява про нанесення тілесних ушкоджень під час зустрічі з виборцями.

“Є така подія. Звернувся громадянин і повідомив, що під час зборів в одному з сіл Малинського району йому були нанесені тілесні ушкодження двома іншими кандидатами в депутати. На даний час відомості зареєстровані, правова кваліфікація статті 125 легкі тілесні ушкодження Кримінального кодексу України. Заявнику надано направлення на проходження судово-медичної експертизи для встановлення ступеня тяжкості отриманих тілесних ушкоджень”, – зазначила речниця ГУНП у Житомирській області Алла Ващенко.

ОПОРА нагадує, що у пункті 1 частини 1 статті 51 Виборчого кодексу зазначено, що передвиборна агітація може проводитися у формах проведення зборів громадян, інших зустрічей з виборцями.

Відповідно до ч. 2 ст. 157 Кримінального кодексу України перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу, поєднане із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, погрозою застосування насильства або знищення чи пошкодження майна, - карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, а згідно ч.1 ст. 296 Кримінального кодексу України хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, - карається штрафом від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років.

Як повідомляла ОПОРА, у Житомирі в мікрорайоні Крошня 18 вересня невідомі молодики облили зеленкою чинного депутата міської ради (фракція “Опозиційний блок”) та тоді ще потенційного кандидата від партії “Опозиційна платформа – За життя” Володимира Тичину.

Вернуться назад