DataLife Engine > Скандали > На Житомирщині адвокат орендував у «мертвих душ» землю на 12,5 млн грн

На Житомирщині адвокат орендував у «мертвих душ» землю на 12,5 млн грн


21.02. Разместил: yuriy
На Житомирщині адвокат орендував у «мертвих душ» землю на 12,5 млн грн


Як стало відомо https://ruporzt.com.ua/, на Житомирщині співробітники Служби безпеки викрили адвоката, який організував незаконний механізм «оренди» юридично неуспадкованих земельних ділянок. Фігурант підписував договори оренди з «мертвими душами», тобто з власниками земельних ділянок, які померли.

Мова йде про понад 315 гектарів землі, вартістю права оренди 12,5 млн грн.

Досудовим розслідуванням встановлено, що організував механізм рівненський адвокат, який мешкає у Малині.

Маючи доступ до відповідних баз даних та реєстрів, зловмисник «вирахував» 170 неуспадкованих земельних ділянок, які знаходяться на території Малинської громади.

Для проведення оборудки він придбав столичну комерційну структуру та оформив фіктивні договори оренди земельних ділянок на 45 років.

При цьому двосторонні договори були підписані «мертвими душами», з одного боку, та попередньою директоркою київської фірми, з іншого, а належні орендні виплати не були передбачені взагалі.

Дату «підписання» договорів адвокат визначав виходячи із дати смерті власника землі.

Крім того, зловмисник залучив до схеми державного реєстратора однієї з сільських рад Житомирського району, який належним чином здійснив державну реєстрацію права оренди.

Отримані таким чином сотні гектарів землі адвокат здавав у суборенду – місцевим фермерським господарствам – за гроші.

Правоохоронці провели санкціоновані слідчі дії за місцями проживання фігурантів справи, їх роботи та за місцем реєстрації фірми-учасниці оборудки. Під час обшуків вилучили комп’ютерну техніку із первинною фінансово-господарською документацією, у тому числі – договорами оренди землі.

На підставі зібраних СБУ доказів адвокату повідомлено про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України:
- ч.4 ст.190 (шахрайство),
- ч.1 ст.209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом),
- ч.2 ст.364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми),
- ч.1 ст.366 (службове підроблення).

Наразі у межах кримінального провадження вирішується питання щодо оголошення підозри його спільнику - державному реєстратору.

Досудове розслідування триває.

Документування земельної оборудки здійснили оперативники СБУ в Житомирській області спільно зі слідчими ГУНП у регіоні за процесуального керівництва органів прокуратури.

Вернуться назад