Поблизу Чорнобильського реактору житомиряни провели мітинг-реквієм

Поблизу Чорнобильського реактору житомиряни провели мітинг-реквієм

23.04 11:22    
Реактор тлів 11 днів, викидаючи в атмосферу величезну кількість радіоактивних субстанцій. Вивільнена тоді радіоактивна енергія дорівнювала енергії 200 бомб, скинутих на Хіросіму. Радіоактивна хмара призвела до забруднення понад 200 тисяч кв. км на теренах України, Білорусі і Росії, сягнула Скандинавії і Західної Європи. Понад 350 тисяч осіб було евакуйовано. Тридцятикілометрову зону довкола Чорнобиля було оголошено закритою. Чорнобильську катастрофу визнано однією з найбільших у ХХ столітті.

Минає 23 роки від страшного квітня 1986 року. Ми, як це не жахливо звучить, звикли до Чорнобиля... Ми звикли до наявності «зони», до болю вирваних з корінням людей, до небезпеки, що причаїлася під саркофагом, до гіркого присмаку полину у наших душах. Звикли, змирилися…Всі ми стали заручниками Чорнобиля, який увів у користування словосполучення «зона відчуження», що з роками набуло неймовірних масштабів і дещо іншого змісту, адже території, вражені Чорнобилем, перетворилися на зону виживання. Щоправда не втрачено й первинного змісту поняття - це відчуження української влади від проблем чорнобильців, усього постраждалого населення. І постраждалі – це не лише ті, хто ліквідовував наслідки катастрофи, хто мешкав і мешкає на забруднених територіях. Це діти, які народжуються сьогодні з тавром Чорнобиля на долі, зі страшним вироком «онко».

Мільйонні кошти керівництво держави витрачає на зведення монументів жертвам голодомору, посипає нам голови попелом історії в той час, коли чи не щосекунди Чорнобиль кладе на вівтар людської байдужості і пасивності нову жертву. Хто веде облік цих жертв, коли закінчаться ці страшні жнива?

«Чорнобиль кровоточить уже третій десяток років, а українські не чисті на руку політики заробляють на цьому свої виборчі дивіденди, обіцяючи в черговий раз, «як тільки їх оберуть, то будуть і доплати, й безкоштовна медицина, і житло, й оздоровлення в санаторіях, і харчування…» Люди вірять. А відтак питання мінімізації наслідків аварії зводиться до мінімізації уваги до них з боку держави. Час від часу піднімають наболілу тему для постраждалих – ліквідацію ІІІ та IV зон. Але ж усім зрозуміло, життя тут не стало безпечнішим, а у людей відберуть і ті мізерні пільги, які вони мають. Чорнобиль забрав у них здоров’я, а влада забирає надію вижити», - констатував народний депутат України від Блоку Литвина Микола Рудченко під час мітингу-реквієму, який днями за ініціативи і підтримки Народної Партії було проведено поблизу зловісного реактора у місті Прип’яті. Нардеп нагадав присутнім, що йому в свій час довелось працювати секретарем чорнобильського комітету, і досвід показує, що коли в державі функціонувало окреме відомство з чорнобильських питань, їх було вирішувати простіше. А нині справи постраждалих розпорошено по 28 державних структурах, і, за словами нардепа, ці лабіринти заведено лише для того, щоб чорнобильці не змогли віднайти чиновницьких дверей, у які потрібно стукати. Микола Рудченко запевнив присутніх на мітингу ліквідаторів катастрофи, що Блок Литвина робить усе можливе і неможливе, щоб відновити чорнобильське міністерство, щоб покласти край нищівній політиці держави щодо чорнобильців.

Учасниця пам’ятного заходу, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської ОДА Галина Корінна підтримала позицію нардепа щодо відновлення міністерства з чорнобильських питань і поінформувала, що від області донесено дану пропозицію до найвищого державного рівня під час недавніх парламентських слухань. Голова Богунської райради м. Житомира Любов Петренко зауважувала, що фінансовий мізер, який держава виділяє на соціальний захист чорнобильців, це сміхотворні суми, а про оздоровлення, забезпечення ліками годі й говорити навіть в обласному центрі, а в глибинці ситуація ще критичніша, люди просто вимирають. В останні роки про чорнобильців більше турбуються меценати, ніж власна держава, але цієї допомоги, звісно, недостатньо.

За повідомленням прес-служби Обласної організації Народної партії, представництво Житомирського обласного благодійного фонду «Чорнобиль – 86» нагородило нардепа Миколу Рудченка почесною відзнакою «Благородні люди Житомирщини» за багатолітню опіку над постраждалими та ліквідаторами, меценатську діяльність. Подібні відзнаки отримали й інші представники Житомирської обласної організації Народної Партії, журналісти, служителі православної церкви Київського патріархату.

У свою чергу Микола Рудченко вручив ліквідаторам Володимиру Антоненку, Олександру Авдєєву, Володимиру Баташову, Миколі Станішевському та іншим матеріальну допомогу та подякував за безкорисне служіння народові України, за подвиг у боротьбі з атомною небезпекою.

У мітингу-реквіємі взяли участь представники органів місцевого самоврядування, освіти, медицини, молодь. Вони мали можливість не лише скласти шану пам’яті тим, чиї життя забрав Чорнобиль, а й на власні очі побачити колишні поселення, з яких погнала людей на чужину радіація. До глибини душі вражають людські обійстя, зарослі чагарниками і деревами: поліські села, в яких проживало по кілька тисяч мешканців, перетворились на ліси. Складається враження, наче сама природа хоче приховати у своєму лоні людський біль.

Спливли в пам’яті слова, сказані років десять тому одним з обласних високопосадовців: «Чорнобильське лихо, щоб там не говорили вчені, не буде подолано ніколи, адже малі дози радіації теж дуже небезпечні і заберуть здоров’я не одного покоління. Чорнобиль з нами назавжди…»

Не можна з ним не погодитись, адже при такому ставленні держави до цієї біди, до здоров’я людей, за кілька років лісом заросте ще не одне українське село.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 12:58
Николаевская область: на территории коммунального предп ...
Сьогодні 12:58
Ивано-Франковская область: спасатели оказали помощь тра ...
Сьогодні 12:19
В Киеве работник СТО похитил «Шевроле»
Сьогодні 12:09
Столичные полицейские задержали злоумышленника, который ...
Сьогодні 12:08
В Киеве полицейские разоблачили мужчину с наркотиками
Сьогодні 11:20
Дніпровські аудитори протягом січня - серпня 2019 року ...
Сьогодні 11:16
Аудитори виявили фінансових порушень на суму 1,1 млн гр ...
Сьогодні 11:12
На одній з ділянок Держприкордонслужба продовжить апроб ...
Сьогодні 11:08
Кіровоградська область: за добу, що минула виникло 5 по ...
Сьогодні 11:04
Хмельницькі рятувальники ліквідували наслідки ДТП, у як ...
Вчора 15:35
У Житомирі на Малікова впав банер - травмовано чотирьох ...
19 вересня 10:14
В Управлінні захисту економіки в Житомирський області - ...
18 вересня 18:38
У Житомирі - ДТП за участі службового автомобіля поліці ...
18 вересня 15:45
Інформація про загрозу теракту у Житомирі не підтвердил ...
18 вересня 13:21
У Житомирі поліція перевіряє повідомлення про можливе з ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення