Верховна Рада України постановила визнати басейн річок Хомора та Случ зоною надзвичайної екологічної ситуації

Верховна Рада України постановила визнати басейн річок Хомора та Случ зоною надзвичайної екологічної ситуації

18.05 12:48    
Верховна Рада України 16 травня прийняла Постанову «Про подолання негативних наслідків екологічної ситуації в басейні річок Хомора та Случ на окремих територіях Хмельницької та Житомирської областей». Про це розповів голова обласної ради Володимир Ширма.

«Цією Постановою народні депутати рекомендують Кабінету Міністрів України та Президенту України оголосити зоною надзвичайної екологічної ситуації басейн річок Хомора та Случ на території Полонського району Хмельницької області та Баранівського і Новоград-Волинського районів Житомирської області. Наразі документ готується на підпис Голові Верховної Ради України Андрію Парубію», - зазначив Володимир Ширма.

Варто зазначити, що у пояснювальній записці до Постанови з-поміж іншого наголошується на тому, що впродовж чотирьох років до річок Хомора (Хмельницька область) і Случ (Хмельницька, Житомирська та Рівненська області) скидають небезпечні промислові викиди.

«Державною екологічною інспекцією України постійно проводиться кризовий моніторинг за станом річок Хомора та Случ на території Хмельницької і Житомирської областей. Так, за результатами лабораторних досліджень води річок Случ і Хомора, проведених Новоград-Волинським міжрайонним відділом ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр України» в період з 2017 по 2018 роки, зокрема, в місцях водозабору, міського пляжу, вода не відповідала вимогам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками і зафіксовано перевищення допустимих показників. До того ж, за фактом забруднення поверхневих вод річки Хомора триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, а ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна» і КП «Полонне тепловодопостачання» продовжують скидати забруднюючі речовини в річку, отруюючи воду, знищуючи живі організми, довкілля, створюючи небезпеку для життя й здоров’я людей. Враховуючи критичність ситуації із забезпеченням дотримання гарантованих Конституцією України прав громадян України на безпечне для життя і здоров'я довкілля, екологічної безпеки на території України, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, сприятливих умов життєдіяльності людей та необхідність оперативного її вирішення, нагальним є визнання басейну річок Хомора та Случ на території Полонського району Хмельницької області та Баранівського і Новоград-Волинського районів Житомирської області зоною надзвичайної екологічної ситуації та здійснення фінансової підтримки», - зазначається у документі.

Нагадаємо, що депутати обласної ради у 2016 та 2017 роках двічі зверталися до відповідних органів влади та правоохоронних органів зі зверненнями щодо надзвичайної ситуації, яка склалася щодо систематичного забруднення річок Хомора і Случ у Житомирській області та вжиття необхідних оперативних заходів.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 20:12
СБУ обнаружила присвоение государственных средств, выде ...
Вчора 18:44
20 червня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Вчора 18:25
Збірна футбольна команда Держприкордонслужби перемогла ...
Вчора 18:09
Військова прокуратура Полтавського гарнізону затримала ...
Вчора 17:50
СБУ разоблачила на взятке одного из руководителей предп ...
Вчора 17:47
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на пя ...
Вчора 15:57
Харківські аудитори протягом січня-травня забезпечили в ...
Вчора 15:44
Потрібно внести зміни до статуту ЗСУ відносно обов’язко ...
Вчора 15:36
Ще близько 5 тис. родин отримали відшкодування за «тепл ...
Вчора 15:27
Алкоголизм и его лечение: обращаться за помощью стоит т ...
Вчора 14:35
В Києві житомирянка винесла з ювелірного салону прикрас ...
Вчора 09:57
У Житомирі вночі затримали чоловіків з ноутбуком. ФОТО
19 червня 14:01
В Києві загинув народний депутат з Житомирщини
19 червня 13:20
У Житомирі виявили осередок мережі інтернет-агітаторів, ...
19 червня 12:32
В моторошній ДТП під Житомиром зіштовхнулись вантажівка ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення