На Житомирщині через Януковича подав у відставку БЮТівський голова ради?

22.03 08:37    
17 березня відбулося чергове засідання сесії Новоград-Волинської районної ради. Сесія була проведена дуже швидко — практично менш, як за годину роботи пленарне засідання було закрите. Адже на порядку денному, по суті, було одне питання — заява про відставку голови районної ради.

Зокрема розглядалася заява діючого голови Новоград-Волинської районної ради Віктора Гончарука, у якій він оголосив, що складає свої повноваження. Цей вчинок В.В.Гончарук мотивував тією політичною ситуацією, яка склалася в державі після президентських виборів і тим, що коаліційна більшість у районній раді у зв’язку з цим змінилася. Нагадаємо, що Віктор Васильович є представником блоку Юлії Тимошенко. Відразу після закінчення сесії відбулася розмова кореспондента газети Звягель-інформз головою:

— Вікторе Васильовичу, мабуть, це прецидент для нашого міста і району, коли очільник місцевої ради добровільно відмовляється від своєї посади. Що стало причиною, передумовою вашого рішення?
— Так, дійсно, заява була написана мною у понеділок, 15 березня, про добровільну відставку — складання з себе повноважень голови районної ради. Спонукало мене до цього те, що я представляю опозиційну на даний час політичну силу — районну організацію Блоку Юлії Тимошенко. Я був активним учасником виборчого процесу, обрано нового Президента — Віктора Януковича, сформована нова коаліція, сформований новий уряд. У мене інше бачення щодо розвитку держави. Це — перша причина.

Інша причина, яка проявила себе ще в грудні минулого року, коли в районній раді була створена нова більшість із трьох фракцій: Партії регіонів, Блоку Литвина та Нашої України. Створили більшість, яка ставила перед собою отримання певних повноважень у районній раді.

Сесія не була закритою. Поскільки всю відповідальність за прийняття рішень повинна нести саме ця більшість, працювати колегіально в раді я більше не зміг би.

Утримуватися просто на посаді і не впливати на політику для мене є неприйнятним.
Тому ця ситуація, яка склалася в районній раді, змушує мене зробити той крок, який я зробив. Я працюватиму в опозиції.

— Вікторе Васильовичу, пропрацювавши на цій посаді практично чотири роки, як ви оцінюєте ту роботу, що була зроблена цим складом депутатів районної ради? І чи виправдало себе обрання депутатів до місцевих рад за партійними списками?
— Дякую за це питання. В обиранні до місцевих рад за партійними списками є свої переваги і свої недоліки. Я вважаю, що в цілому в розвитку суспільства, демократизації його, обрання до місцевих рад за партійними списками має більше позитиву, ніж негативу. Я особисто вважаю, що вибори мають відбуватися за партійними списками.
Для мене це депутатське скликання було періодом розвитку, періодом активної роботи, і я в цілому задоволений тим, що нам вдалося зробити.
Влада для мене — це нелегка ноша, але є можливість своє бачення реалізувати через конкретні справи.
Про те, що нам це вдалося, свідчить той факт, що останніми роками Новоград-Волинський район займає передові місця — перші, другі в області по соціально-економічному розвитку — є в цьому, напевно, і заслуга районної ради з її консолідацією і виваженістю у підходах до роботи.

— Чи є вже напрацювання з приводу вашого наступника, і кого б ви хотіли бачити таким наступником серед тих кандидатур, які є на сьогодні, що б ви хотіли йому побажати, знаючи той об’єм проблем і питань, які доведеться вирішувати? І чи не могли б озвучити найголовніші серед них?
— Щодо наступника, то підкреслю, що в раді сформована вже нова, інша більшість, і я їх погляди не поділяю. У мене інша позиція, зокрема і щодо вирішення земельних питань — тих протиріч, що виникли на сесії, що розпочалася наприкінці грудня минулого року, — вони якраз були пов’язані із земельними питаннями.
Ми не можемо приймати земельні питання всупереч територіальній програмі. Власне, на мою думку, вся ця боротьба, що відбувалася і відбувається, точиться навколо питання — хто ж буде наступником голови районної ради? Претендують на цю посаду і Партія регіонів, і Блок Литвина і Наша Україна. Кого оберуть, — побачимо.

— Які ваші плани на найближче майбутнє?
— Я з посади пішов добровільно і наголошую, що залишаюсь в опозиції. Залишатимусь і працюватиму, як депутат районної ради, і ще громадська робота — залишаюсь керівником районної партійної організації «Батьківщина». Поки що так. Власне, потрібно готуватися до нових місцевих виборів.

— Що б ви хотіли побажати депутатам районної ради?
— Я хотів би побажати депутатам поменше «суєти». Завжди залишається людина, і загальнолюдські цінності повинні бути найвищими. Щоб такі поняття як правда і справедливість — були понад усе.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:52
За порушення кордону під час заборони в’їзду в Україну ...
Вчора 17:43
Лаявся та поривався битись: прикордонники затримали укр ...
Вчора 17:39
Київськими митниками вилучено номерний годинник «Джеймс ...
Вчора 17:23
Український кордон з ЄС буде європейського рівня
Вчора 17:20
Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду в районі п ...
Вчора 23:38
25 жовтня Україна переходить на зимовий час
Вчора 23:35
Будь-яка реорганізація на Укрзалізниці має покращувати ...
Вчора 23:32
МОН: Працюють “гарячі лінії” для скарг щодо недотриманн ...
Вчора 23:29
Денис Шмигаль: Нарощення газовидобутку й досягнення ене ...
Вчора 23:26
Ольга Стефанішина: Україна уже впроваджує складні рефор ...
22 жовтня 14:51
У Житомирі затримали групу квартирників
22 жовтня 12:27
Нацполіція викрила схему штучного збільшення кількості ...
22 жовтня 09:39
Екологи: ТОВ «УТМР» систематично не допускає держінспек ...
21 жовтня 17:21
В центрі Житомира контррозвідка СБУ провела резонансне ...
21 жовтня 12:19
У Житомирі на вулиці Покровській в ДТП загинула жінка - ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення