Сергій Сухомлин поділився досвідом впровадження «зелених» проєктів у Житомирі

Сергій Сухомлин поділився досвідом впровадження «зелених» проєктів у Житомирі

25.11 11:54    
Про необхідність підвищення енергоефективності та розвиток «зеленої» енергетики говорили 24 листопада 2020 року на Всеукраїнському онлайн-форумі «Енергонезалежні регіони України: як замістити газ, знайти інвестиції та стимулювати бізнес». Участь у заході взяв міський голова Сергій Сухомлин.

Основними темами Форуму були:
обговорення державної політики, цілей та нових законодавчих ініціатив для заміщення імпорту традиційних енергоресурсів та розвитку місцевих джерел енергії;
заохочення мерів міст, громад та бізнесу до розробки та впровадження проєктів енергоефективності;
використання альтернативних джерел енергії;
шляхи зменшення енергозалежності громад.

Житомирська міська рада є учасником та підписантом загальноєвропейських та міжнародних ініціатив: «Угода мерів-Схід», «Угода мерів по клімату і енергії» та «Європейська енергетична відзнака», участь в яких спрямована на ефективне управління споживанням енергії на рівні муніципалітету та адаптації до зміни клімату. В рамках міжнародної ініціативи «Угода мерів-Схід» для міста розроблено План дій зі сталого енергетичного розвитку до 2024 року.
Завдяки міжнародним партнерам та донорам NEFCO, Державного секретаріату з економічних питань Швейцарської Конфедерації (SECO), Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) було термомодернізовано 25 будівель бюджетної сфери міста. На сьогодні підписано угоду з німецьким банком KFW на термомодернізацію 40 закладів бюджетної сфери міста.

Для скорочення споживання енергетичних ресурсів та скорочення викидів СО2 влада Житомира працює над розвитком системи теплопостачання – впроваджується проєкт «Розвиток системи теплопостачання міста Житомира» (кредит ЄБРР, грант Е5P, співфінансуваня місцевого бюджету) компонентами якого є реконструкція та технічне переоснащення районних котелень. Проєкт «Енергоефективність в м. Житомирі» (грантові кошти SECO, кошти місцевого бюджету) включає компоненти: встановлення індивідуальних теплових пунктів, реконструкція теплових мереж, реконструкція районної котельні РК-10 шляхом встановлення термодинамічної установки органічного циклу Ренкіна (паливо-тріска деревини).

«Одним з пріоритетів місцевої влади є розвиток системи водопостачання та водовідведення. Наразі завдяки кредиту Світового банку відбувається будівництво нового водоканалу міста: реконструкція водопровідних очисних споруд та насосної станції, реконструкція очисних споруд каналізації, замінюється магістральні мережі водопостачання», – наголосив міський голова Сергій Сухомлин.

Досягнення європейських стандартів енергоефективності та енергозбереження є однією зі стратегічних цілей пріорітету «Зелене місто». Так, у 2019 році муніципальне вуличне освітлення Житомира замінено на 100% LED.
Досягнення сталої мобільності за рахунок розвитку мереж громадського електротранспорту є однією зі стратегічних цілей пріоритету «Комфортне місто». Житомир перше місто в Україні, яке впровадило електронний квиток, завдяки міжнародним партнерам ЄБРР та KFW вдалось оновити рухомий склад електротранспорту міста.
Сергій Сухомлин поділився досвідом впровадження «зелених» проєктів у Житомирі

«Сьогодні ми працюємо над створенням сучасної системи поводження з твердими побутовими відходами, збору та переробки ресурсоцінних відходів. Компанія-інвестор отримала дозвіл на початок будівництва сміттєпереробного заводу та найближчим часом планує розпочати будівельно-монтажні роботи. Тому незабаром у Житомирі з'явиться сучасний сміттєпереробний завод», – каже Сергій Сухомлин.

Детальніше про кращі практики впровадження проєктів енергоефективності м. Житомир можна ознайомитись на сайті Міністерства розвитку громад та територій України.

Всеукраїнський онлайн-форум "Енергонезалежні регіони України: як замістити газ, знайти інвестиції та стимулювати бізнес» організували Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження в Україні під егідою Міністерства енергетики в Україні.
Сергій Сухомлин поділився досвідом впровадження «зелених» проєктів у Житомирі

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:42
За інформацією прикордонників в столичному аеропорту за ...
Сьогодні 17:43
Прикордонник-строковик викрив юного хабародавця
Сьогодні 16:52
Київські митники в «Борисполі» затримали 205 кг турецьк ...
Сьогодні 16:43
У Станиці Луганській прикордонники виявили сховок з руч ...
Сьогодні 12:37
Запорожская область: спасатели ликвидировали пожар в жи ...
Сьогодні 13:34
Киевские оперативники задержали мужчину за разбойное на ...
Сьогодні 13:31
Радник Президента України: Очікуємо, що 2021 рік буде р ...
Сьогодні 13:28
«Кришування» вирубок лісів — ДБР викрило начальника одн ...
Сьогодні 13:25
У Сумах поліцейський намагався приховати від Інтерполу ...
Сьогодні 13:22
Співробітники ДФС забезпечили відшкодування завданих де ...
Вчора 14:43
Моторошні подробиці трагедії на Житомирщині: Вбив жінку ...
Вчора 12:10
У Житомирі поліцейські зупинили тентовану вантажівку з ...
22 січня 11:01
Відкат при розподілі ковідного фонду – затримано началь ...
21 січня 23:32
СБУ затримала директора департаменту Житомирської ОДА н ...
21 січня 12:20
На Житомирщині притягнули до відповідальності батьків в ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення