Житомир отримає фінансову підтримку на термомодернізацію освітніх закладів та грант на термореновацію закладів охорони здоров’я

Житомир отримає фінансову підтримку на термомодернізацію освітніх закладів та грант на термореновацію закладів охорони здоров’я

29.11 11:29    
Термомодернізація низки бюджетних будівель, зокрема закладів освіти та охорони здоров’я, зекономить кошти громади на їх опалення. Сесія міської ради затвердила Угоду про кредит та грант між Кабінетом Міністрів України, Житомирською міською радою, Запорізькою міською радою та KfW, Франкфурт-на-Майні.

Зазначений проєкт реалізовуватиметься з метою втілення іншого важливого проєкту - «Енергоефективність у громадах», що є частиною Програми співпраці між урядами України та Федеративної Республіки Німеччина за пріоритетним напрямком «Енергоефективність» і яким передбачено комплексну термореновацію 40 будівель закладів освіти.

Вартість зазначеного Проєкту - близько 17,7 млн євро. З них 12,75 млн євро - кошти кредиту, 2,05 млн євро - грант спеціального фонду KfW, 2,9 млн євро - кошти місцевого бюджету.

Кошти будуть отримані на наступних умовах: угода розрахована на 30 років з пільговим періодом 10 років.

Перелік об’єктів, які включені в інвестиційну програму, сформований. Однак його ще вивчить спеціально створена робоча група та визначить пріоритетність. Основні критерії відбору - це кількість дітей, що відвідують освітній заклад, споживання теплової енергії за останні роки та ін.

Міський голова Сергій Сухомлин каже, цей комплексний проєкт є економічно важливим для Житомира. «Список закладів має бути прозорим. Проєкт комплексний та якісний. Та основне – це комфорт наших дітей у садочках і школах», - додає міський голова.

Окрім пріоритетності закладів щодо участі у проєкті та надання рекомендації консультантам, робоча група працюватиме і з питань технічного завдання та проведення тендеру з виконання робіт.

Разом з кредитом наше місто отримає і грант близько 3 млн євро. Цю додаткову фінансову підтримку спрямують на комплексну термореновацію будівель закладів охорони здоров’я.

«Німецький банк сам запропонував грант Житомиру, через те що наше місто виділяло багато коштів на боротьбу з ковідом. Дякую за підтримку Житомира, - каже міський голова Сергій Сухомлин.

Місто зможе надалі зекономити кошти бюджету громади на опаленні. Очікувана щорічна економія коштів місцевого бюджету на оплату послуг опалення термомодернізованих будівель в поточних цінах складає 31,2 млн грн.

Підписання Угоди відбудеться завтра, 30 листопада, у Києві.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:58
На українсько-румунському кордоні нелегальні мігранти з ...
Сьогодні 17:18
Викрадений в Італії Mercedes з’явився на кордоні
Сьогодні 15:59
Військовий аташат при Посольстві США візитував до Морсь ...
Сьогодні 15:17
Правоохоронці викрили злочинниць, які вербували жінок д ...
Сьогодні 14:38
Харьковская область: в результате пожара погибли два че ...
Сьогодні 00:02
Незаконний видобуток кам’яного вугілля – на Харківщині ...
Сьогодні 00:00
З 24 січня в межах програми єПідтримка можна буде придб ...
Вчора 23:59
СБУ викрила корупційну схему в Київському дитячому діаг ...
Вчора 23:56
Фонд соцстраху профінансував щомісячні страхові виплати ...
Вчора 23:53
Делегації України та Королівства Нідерландів 26 січня з ...
Сьогодні 11:54
На Житомирщині чоловік опинився у комі після гостювання ...
Вчора 18:02
У Житомирі КОРД затримав чоловіка, який намагався отруї ...
Вчора 17:01
На Житомирщині викрили та попередили умисне вбивство ва ...
Вчора 13:55
На Житомирщині бізнесмен «поклав у кишеню» шкільний спо ...
Вчора 12:56
На Київщині та Житомирщині судитимуть трьох поліцейськи ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення