Юрій Павленко: Формується адмінресурс, який буде гіршим за кучмівський

Юрій Павленко: Формується адмінресурс, який буде гіршим за кучмівський

29.07 12:37    
24 липня на конференції Житомирського обласного осередку політичної партії «Народний Союз «Наша Україна» (НСНУ) головою обрали колишнього губернатора Житомирщини та двічі міністра у справах сім’ї молоді та спорту Юрія Павленко. В ексклюзивному інтерв’ю, яке він дав «Суботі» напередодні ухвалення цього рішення, Юрій Олексійович розповів про причини свого повернення в область та перспективи НСНУ на цьогорічних місцевих виборах.

- Юрію Олексійовичу, Ваша поява в Житомирській області із перспективою очолити партію стала несподіванкою для багатьох. В чому причина такого кроку?
- Мене запросили активісти Житомирської обласної організації партії «Наша Україна» після того, як попередній керівник і області, і партійної організації (Юрій Забела –ред.) залишив свою посаду. Було звернення до центрального керівництва партії з пропозицією, щоб я її очолив на Житомирщині. Відверто, я про це навіть не знав, попередньої розмови зі мною ніхто не вів. Вперше мені повідомили, підчас розмови з керівниками виконкому НСНУ Вірою Іванівною Ул’янченко та Віктором Андрійовичем Ющенко. Вони зі свого боку попросили, щоб я цю ініціативу дуже уважно для себе вивчив. Далі була зустріч з активом партії, окремими представниками, потім - засідання ради партії Житомирської обласної організації. Там було більше 60 партійців. Питання було внесено, обговорювалось не довго. Підчас голосування проти була одна людина. В результаті Рада партії рекомендувала конференції обрати мене головою обласного осередку. Я, взагалі-то, противник «парашутистів», яких призначають чи на керівництво партією чи на облорганізацією. Була дилема для мене чи приймати пропозицію, але переконало рішення місцевих активістів. Я зрозумів, що вони сприймають мене як свого. При цьому партійна організація має достатньо власних достойних людей, що здатні бути її керівниками. Коли був головою ОДА, то відмовився очолити партію, хоча були і пропозиції і можливості, але я не хотів цим послабити партію. Зараз я маю віддати борг партії.

- Позиція місцевої організації зрозуміла, але що стало вирішальним для Вас особисто? Яка була внутрішня мотивація погодитись?
- Для мене це було приємно, але я за будь-яких умов розумів, що маю віддати певну увагу і повагу, оскільки це була їх ініціатива, а не моє рішення і бажання. Я думаю це була певна оцінка моєї роботи. В першу чергу як члена партії, який, будучи на різних посадах, ніколи не розривав зв'язок із НСНУ. У всіх складних ситуаціях, які виникали, коли питання стояло «партія чи посада», я завжди обирав «Нашу Україну». Мої відставки і причини переходу на іншу роботу в першу чергу були пов’язані саме з тим, де я є найбільш ефективним для партії і держави. Власних амбіцій в цих рішеннях не було. Думаю, довіра місцевого осередку партії мені - це також оцінка моїх дій, як голови Житомирської обласної державної адміністрації. Напевне, відіграли роль підсумки моєї нетривалої роботи на Житомирщині (10 місяців – ред.). Я пишаюсь своїми результатами. Можна багато говорити, що було зроблено, що - ні. 10 місяців не той термін, за який можна показувати результати, але тільки здатність організувати роботу, і я це зробив.

- Якщо говорити про досягнення. Якими саме результатами, отриманими в області Ви пишаєтесь?
- За підсумками 2006 року і це можна перевірити Житомирщина в рейтингу темпів соціально-економічного розвитку областей посідала десь 20 місце. Я пам’ятаю одне з своїх перших інтерв’ю, здається також газеті «Субота», коли пообіцяв, що за рік ми вийдемо в десятку кращих областей України за цим показником. За підсумками 2007 року Житомирська область, пам’ятаю по результатах за 9 місяців точно 8 місце було, а за підсумками року десь так і залишилась. Багато речей я пам’ятаю і досі. Наприклад, Житомирська область мала найменшу інфляцію в 2007 році серед областей України (менше 1%). За рік ми спромоглись погасити практично до нуля заборгованість по зарплаті на активно працюючих підприємствах, і майже вдвічі зменшили на непрацюючих. По 2007 року Житомирська область увійшла в п’ятірку областей з найвищими темпами росту зарплати. При не високому в повірянні з промисловими областями економічному потенціалі, Житомирщина мала одні з найвищих темпів розвитку промисловості і залучення інвестицій, і увійшла в 10 кращих областей. Єдина була складна позиція – сільське господарство, для якого той рік був важким через погодні умови. І то по цій позиції за темпами року ми вийшли на позитив. Я вже не кажу про цілий ряд об’єктів, які були завершені моєю компандою. Наприклад, окружна Бердичівська дорога, яка будувалась 20 років. Ми поставили задачу – виконали. Обласна поліклініка. Коли я йшов залишалось 2 місяці до її завершення. Особливу увагу ми приділяли демографії, пологовим будинкам, дитячим садочкам, школам. У нас були одні з найвищих темпи будівництва дитячих садків, пологові відділення по райцентрах були приведені в порядок. Багато речей зроблено. На Житомирщині був один з найбільших показників малюкової смертності, з нашими правильними діями, він скоротився майже вдвічі. І якщо завжди ця позиція була вище середньої в Україні, що мотивували Чорнобильською зоною, то по 2007 року вона стала нижче загальноукраїнської. Хоча знову ж таки це було 10 місяців, 3 з яких – парламентська кампанія і півроку ненормальної роботи з головою обласної ради (тоді раду очолювала Ірина Синявська – ред.), намаганнями зробити переформатування. Фактично, було серйозне блокування моєї роботи, як голови ОДА. Але моя команда, вважаю, за тих умов, впоралась на 100%. Я не з легким серцем переходив з Житомирської області до Верховної Ради, але такі тоді були обставини.

- Як на Вашу думку змінився Житомирській осередок «Нашої України» в порівняні з 2007 роком, коли Ви залишали область?

- Звичайно, стан партії в порівнянні з 2007 роком є гіршим, складнішим. Це зумовлено переходом партії з влади в опозицію. Були деякі кадрові помилки, образи, випадкові люди. Ці обставини вплинули партію, на її теперішній стан. Але я впевнений, що у «Нашої України» є майбутнє, є перспектива. Засідання, які відбулись, показують, що є дуже серйозний кадровий потенціал і, чесно кажучи, є чим пишатись. Я маю на увазі ту роботу, яку партія здійснила при владі. Думаю, за декілька місяців, коли кожен громадянин почне порівнювати, як було і як є, то зрозуміє, що кращий вибір це «Наша Україна». Але для усвідомлення цього потрібен час і наша активна позиція, як політичної партії, яка має перспективу, програму і план дій. Для нашої політичної сили зараз непростий час, бо формувалась вона як партія влади і не була ніколи опозицією. Але, я впевнений, пройшовши через це, «Наша Україна» стане сильнішою.

- Перехід від влади до опозиції, можна вважати переходом кількості в якість?
- Цей процес переходу до якості і зараз триває, тому відбувається конференція, переформатування, зміна керівництва. Кожна людина визначається сама як їй діяти – піти чи залишитись, але я не пам’ятаю, щоб людина, яка змінювала свою позицію, досягала успіху в кінцевому результаті. Є політична сила, можуть бути кращі чи гірші часи, але тільки постійна позиція може дати результат. Я розумію, зараз багато розчарувань. Не лише серед людей, але й у середовищі партійців, особливо по відношенню до лідера. Тут потрібно розуміти, люди йшли в партію, коли у президента Ющенка був рейтинг довіри 30-70%. І кожен з цих людей в партії отримав можливість для розвитку в рамках партії, користуючись в першу чергу рейтингом Віктора Андрійовича. Хтось це використав для себе особисто, хтось не зміг ніяк скористатись та зробити що-небудь. Якщо тоді всі фактично використовували рейтинг Віктора Андрійовича і він ділився з кожним, то сьогодні завдання партії відновити власний рейтинг та її лідера через активні дії.

- 31 жовтня відбудуться вибори до місцевих рад. Як готується до них «Наша Україна»? Чи є уже відповідні списки кандидатів в депутати?
- В цьому питанні буде серйозна дискусія на конференції та новосформованій раді партії. Остаточні рішення будуть ухвалені, як передбачає закон, напередодні висування кандидатів. Але можна сказати, що партія має досить серйозний кадровий потенціал і може зробити все, щоб виставити достойних кандидатів по всіх округах, а також на посаду мерів, включно з Житомиром.

- На який результат по області розраховуєте?
- 10%. І це - мінімум.

- З 2007 року лави партії покидали люди, які, можливо, вважали, що знайшли більш перспективні, політичні сили. Не виключено, що нове дихання партії викличе у них бажання повернутись. Чи буде партія відкрита для них?

- Кожна людина має право на помилку та на її виправлення. Думаю, що звернусь до всіх однопартійців, що прийняли таке рішення. Не завжди воно було пов’язане скажімо із внутрішніми обставинами. Тобто людина йшла з партії, не тому, що цього хотіла, а через те, що її змушували. Було багато обставин, чому так траплялось. Коли я був міністром, членом Президії партії, дуже багато людей з Житомирської області, звертались до мене за порадою, як діяти. Я вражаю, що партія буде відкрита не лише для нових членів партії, але для тих, хто свого часу пішов, за умови, що н заплямував себе. Таких людей достатньо.

- Особисто Ви очолите список до обласної ради, як керівник осередку, чи просто здійснюватимете керівництво?
- Якщо конференція, яка висуватиме кандидатів, вирішить, що маю очолити список, я це зроблю.

- Закон, за яким відбудуться вибори вже зараз викликав чимало нарікань через свою недосконалість. Як ви плануєте отримати за таких умов отримати задекларований Вами результат?
- Закон недосконалий. Напевне, буде багато його оскаржень, навіть в Конституційному суді, оскільки багато його норм містять порушення основного закону та сприяють фальсифікаціям. Все направлено на те, щоб у влади було достатньо важелів для маніпулювання. Тому перед нами стоїть завдання не лише отримати результат, але й захистити його. Для цього ми співпрацюватимемо з усіма демократичними силами. Я розумію всі рознарядки, що отримали голови ОДА і РДА на виборах ціною власної посади. Не знаю, чи є публічною інформація про те, що всі керівники підрозділів отримали завдання іти на мажоритарні округи і таким чином підтвердити здатні вони далі працювати на посаді чи ні. Якщо за них не проголосують – то вони будуть звільнені. З одного боку це нормальна ініціатива, але з іншого боку, немає гарантій, що для отримання результату будуть включатись не лише достойні засоби, але й тиск та фальсифікації. Мені говорили, що голові адміністрації поставили завдання отримати 60% до обласної ради будь-яку ціну. Тому для нас є важливим захистити вибір людей, оскільки, можливо це репетиція виборів до Верховної Ради.

- До виборів залишається небагато часу. Чи встигнете довести оновлені погляди до виборців?
- Будемо намагатись. Особисто я планую багато часу приділити зустрічам з людьми в різних районах області.
Напередодні місцевих виборів кожен колишній керівник РДА, всі наші партійці, що були при владі, мають можливість дуже ретельно відзвітуватись за 5 років. Тобто спочатку ми розповімо про те, що вже зроблено, а люди порівняють із нинішньою владою. Стан країни після 2004 року чи навіть півроку тому не йде в порівняння з новою владою. Коли я спілкувався із партійцями напередодні конференції, то був здивований, що деякі люди вже мають страх їхати на конференцію. Їх попередили, що поява на там може стати підставою для їх звільнення. Це стосується і лікарів, і вчителів і це не посади в адміністрації. Сьогодні їх уже попереджають по списках. Це те, що ми забули. Формується адмінресурс, який за способами та механізмами застосування гірший за кучмівський. Потрібно розуміти, якщо партія влади візьме більшість у місцевих радах, то впаде остання планка з точки зору дотримання закону. Місцеві вибори - це не просто вибори місцевих органів влади, які будуть займатись каналізацією. Важливо розуміти, що цей процес за своїм значенням зумовлює подальший рух держави. Чи збережеться найкраще, що було здобуте. Підготовка до місцевих виборів дещо стримують розвиток негативних тенденцій, але вже районні керівники та представники міліції тримаються з останніх сил, щоб не повернутись до старих методів.

- Вибори до місцевих рад цього року відбуватимуться окремо від парламентських. На Вашу думку як це вплине на їх перебіг?
- З точки зору розвитку країни - це гарний крок, тому що робить дієвими і відповідальними місцеві осередки. Одразу зрозуміло, чи це партія телевізора чи бігборда, чи реальних дій. Водночас це перший досвід в умовах недосконалого законодавства і тим небезпечний. Я впевнений, що найкращий захист свої інтересів і для бюджетників, і для підприємців, для всіх по-перше прийти на дільницю, по-друге віддати голос за опозицію. Таким чином, буде блокування від узурпації влади. Коли є дві позиції, дискусія, здійснення контролю через представницький орган, то існує можливість захисту прав. Якщо все буде в руках однієї партії, яка не показала, що поважає права людини і закон, то це - узурпація, від якої гірше буде всім. Буде повний дерибан.

- У Вас вже є програма, яка буде запропонована «Нашою Україною»?
- Є, і її перший пункт - звіт членів партії, які перебували у владі. Я радий, що більшість колишніх голів РДА від «Нашої України» залишились в партії, і вони здатні дати гарний результат. Є також програма, як зробити більше. «Наша Україна» не порожня партія, вона має багаж в дуже багатьох конкретних реальних справах. Це наш плюс і мінус одночасно, але не помиляється той, хто нічого не робить. Ми зробили багато доброго, і хоча були помилки, але баланс на користь позитиву.

[u][/u]
Автор статті: Анна Козачок


RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: газета "Субота"
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:09
З прикордоння Чернігівщини везли 800 сосен-нелегалів
Сьогодні 17:35
На Херсонщині безпілотники допомагають прикордонникам в ...
Сьогодні 17:34
Прикордонники зі стрільбою затримали 17-річного порушни ...
Сьогодні 17:24
На Донеччині виявлено черговий небезпечний схрон
Сьогодні 16:32
10 пакунків сигарет виявили прикордонники поблизу украї ...
Вчора 23:16
Мінфін вітає дострокове виконання податковою річного пл ...
Вчора 23:13
Мінрегіон допоможе Славутичу побудувати перший в Україн ...
Вчора 23:10
Михайло Федоров: 5,4 млн українців отримали кращу якіст ...
Вчора 23:07
Розпочато роботу над Національною системою реєстрів та ...
Вчора 23:04
Столичне підприємство відшкодувало 2,9 млн грн завданих ...
Сьогодні 10:13
Еколога Поліського округу судитимуть за хабарі
Вчора 17:42
Мешканець Житомира організував умисне вбивство на замов ...
Вчора 14:32
Житомирянка переказала шахраям 15 тис грн, сподіваючись ...
Вчора 11:34
На Житомирщині судитимуть посадовця податкової, якого о ...
Вчора 10:35
Поліцейські припинили діяльність трьох гральних закладі ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення