У Житомирі відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективності

У Житомирі відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективності

26.01 21:30    
Розвиток енергоефективності, енергозбереження та декарбонізації у всіх сферах економіки громади... У Житомирі з'явилася платформа для співпраці Держенергоефективності та Житомирської міської ради. Офіс відкрили на Покровській, 4. Тут заохочуватимуть, інформуватимуть, підтримуватимуть практично... Себто допомагатимуть громаді ставати енергоефективнішою та впроваджувати різні сучасні технології.

«Енергоефективність — це важливо, тому вона є одним із пріоритетів для Житомира. В країні війна, складний час…Та на сьогодні енергетична безпека стає ще важливішою. Після нашої Перемоги тільки ефективна економіка та енергоефективні громади зможуть дати можливість бізнесу розвиватися», — говорить Сергій Сухомлин. Міський голова підкреслює: минулий опалювальний сезон Житомир пережив без відключень електроенергії ще й тому, що у критичний для країни момент спрацювали енергоефективні заходи, що впроваджувалися в нашій громаді до війни.

Житомир сучасний у сфері енергоефективності та знає, що таке "заощаджувати", говорить Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва. І Держенергоефективності разом із партнерами допомагатиме ставати ще кращими, адже заощаджені в результаті впроваджених заходів кошти спрямовуватимуться на інші важливі потреби, як-от: допомога військовим чи підготовка бізнесу до майбутніх викликів, пов'язаних зі вступом в ЄС. Економічна доцільність є визначальною для впровадження того чи іншого заходу з енергоефективності. Саме у цьому полягає принцип "Енергоефективність передусім".

Окрім економії бюджету, відкриття Офісу матиме ще й інші переваги — комфортні школи та лікарні; нові робочі місця, конкурентний бізнес та ін.

Проєкти та програми з енергоефективності та декарбонізації в різних секторах економіки фінансуватимуться через Фонд декарбонізації, який запрацював із січня цього року та наповнюється за рахунок податку на викиди СО2.

Допомога включатиме чотири напрями:

побудова системи управління енергоспоживанням, себто впровадження систем енергоменеджменту, розроблення місцевого енергетичного плану, проведення енергетичної сертифікації будівель, енергоаудитів;
створення «подушки енергетичної безпеки» регіону (визначення та використання потенціалу заміщення традиційних видів палива, альтернативне теплозабезпечення, високоефективна когенерація, виробництво біогазу та біометану);
залучення фінансових ресурсів для енергоефективної трансформації регіонів (через майбутню Національну платформу декарбонізації, ЕСКО, муніципальні зелені фінанси, міжнародну фінансову допомогу тощо);
просвіта та популяризація у напрямку енергоефективності.

У Житомирі відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективності


Домовленість про співпрацю закріпив меморандум, який підписали міський голова Сергій Сухомлин та Ганна Замазєєва.

Населення, бізнес, комунальний та державний сектори можуть звернутися до Офісу за консультацією щодо зменшення викидів СО2 та заощадливого використання енергії. Це четвертий такий Офіс в Україні та другий на рівні громади.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:34
7700 доларів за ухилення від призову: затримано члена В ...
Вчора 15:28
5 тис. доларів за визнання непридатним до військової сл ...
Вчора 13:43
У Миколаєві зловмисник пограбував жінку у під’їзді буди ...
Вчора 13:38
У Хмельницькому поліцейські затримали мешканця Умані з ...
Вчора 13:35
У Ярмолинцях поліцейські затримали чоловіка з великою к ...
Вчора 13:34
На Рівненщині судитимуть наркодилера
Вчора 13:32
Костін виступив на семінарі «Avenues of Accountability ...
Вчора 13:30
На Волині – перший бюджетний позитив: у січні сплачено ...
Вчора 13:28
Повідомлено про підозру депутату міськради з Херсонщини ...
Вчора 13:26
Мешканець Миколаєва інформував ворога про розташування ...
Вчора 12:55
Двох житомирян, які збиралися потай потрапити у Румунію ...
21 лютого 21:46
На Житомирщині адвокат орендував у «мертвих душ» землю ...
21 лютого 17:26
В Одесі житель Житомирщини намагався продати за 10 тис ...
20 лютого 18:16
У Житомирі опікунам повідомили про підозру у доведенні ...
19 лютого 17:21
У Житомирському районі невідомі викрали церковні дзвони
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення