Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити конкуренцію й не дати підвищити ціни
07.04.2020 09:50 Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити к ...
Інтерв\'ю з Сергієм Сухомлином, міським головою Житомира
Про проект Контакти Реклама
Житомирські соціалісти продовжуватимуть організовувати акції протесту

Житомирські соціалісти продовжуватимуть організовувати акції протесту

10.03 11:30    
Важко знайти на Житомирщині сім’ю, яка б не відчула наслідків економічної та політичної кризи. Громадяни України відчувають стрімке погіршення якості життя. І що найгірше – вони не впевнені у завтрашньому дні, розгублені та дійшли висновку, що представники найвищої влади замість ефективних рятувальних дій лише чубляться та ділять сфери впливу. Економіка держави руйнується і весь тягар влада намагається перекласти на плечі народу. Бідніші стають ще біднішими, соціальне напруження збільшується. Ініціативи уряду, що оголошуються як позитивні і направлені на покращення ситуації, навпаки обертаються лише додатковим тиском на незахищені верстви населення.

Ріст безробіття, зупинка виробництва, невиплата соціальних пільг, підвищення кредитних ставок у банках, провальний бюджет, збільшення цін на продукти харчування, медикаменти комунальні послуги, збільшення транспортного та ринкового збору – все це підвищує протестні настрої у суспільстві. Люди починають розуміти, що діючу владу потрібно змінювати.

Як стало відомо Інтернет-порталу Рупор Житомира9 Березня у Житомирі, на розі вулиць Лятошинського та Михайлівської, поряд із філією Нацбанку пройшла акція протесту під лозунгом «Геть уряд непрофесіоналів і невдах!», направлена проти антинародних дій уряду. Організована вона була Соціалістичною партією України. В цей день у всіх регіонах України під малиновими прапорами вишли члени СПУ говорити людям правду і закликати їх не бути байдужими до власної долі та долі країни.

За повідомленням прес-служби обласної організації СПУ, близько 300-400 чоловік зібралося у Житомирі. Розмова йшла про те, що сьогодні відбувається в Україні, а ситуація дійсно жахає. Звучали слова всіх, хто не хоче миритись з бездіяльністю правлячих кіл. В агітаційних наметах житомиряни отримували кілька видів листівок та газету «Зірка надії». Існуючі проблеми організатори мітингу представили у символічній формі. Наприклад, скринька із написом «Аптека» наочно показувала проблему подорожчання ліків, дитячі коляски символізували не виконані обіцянки про виплати при народженні дитини, валіза, куди кидали мініатюрні будинки, іграшкові автомобілі, кредитки, ключі, асоціювалися із взятими у банках кредитами на авто, житло та неможливістю їх повернути. Така наочність додавала присутнім емоцій.

До протесту активно долучилися обласні осередки громадських організації, створених за ініціативи СПУ і діючих разом з цією партією: Союзу жінок України «За майбутнє дітей», «ДСС «Студентська платформа», Спілки захисту конституційних прав мешканців гуртожитків, «Правозахисту», «Захист дітей війни», а також представники Житомирської обласної спілки ветеранів Афганістану.

Перший секретар Житомирського ОК СПУ Олег Пінський у своєму зверненні сказав: «Ситуація в країні розвивається не на краще. Внаслідок некомпетентності нинішньої влади ми відмічаємо спад промислового виробництва (сума прибутків підприємств Житомирської області зменшилась на 285 млн., зросла частка збиткових підприємств на 34%), занепад сільського господарства (зменшилось виробництво м’яса та молока відповідно на 27 та 40%), катастрофічний стан з соціальними виплатами (заборгованість по виплаті заробітної плати станом на 1 лютого 2009 року, становить 38 млн. грн, а по виплаті пенсії перевищує 74 млн. грн), безлад у житлово-комунальній сфері, зубожіння всіх верств населення («армія» безробітних невпинно зростає і становить 33 тис. осіб, рівень зарплати по області знизився на 200 грн., населення Житомирської області протягом 2008 року скоротилося на 11 тис. осіб), і все це в той час, коли зростають ціни на продукти харчування, послуги.

Замість того, щоб розробити та виконувати ефективну антикризову програму, Президент, Прем’єр-міністр, Голова Верховної Ради – розв’язали війну між собою, піклуючись лише про отримання дивідентів на майбутніх президентських та парламентських виборах.

Що ж залишається робити простому українцю? Ми не повинні мовчати, схиляючи голови, і якщо нинішня влада не може ефективно працювати – вона повинна піти і дати можливість народу обрати нових професійних керівників. Але цього не буде достатньо, потрібно змінити систему влади, посилити роль та відповідальність органів місцевого самоврядування, надати можливість виконкомам проводити самостійну економічну політику.

За даних умов політико-економічної кризи в країні перед СПУ стоїть завдання донести в розкритті реальної суті діяльності влади та згуртувати людей на вирішення їх проблем, добиваючись справедливості. Працююча людина – не повинна бути бідною! За справедливу Україну!».

Кожен з присутніх міг би підтвердити правдивість слів виступаючих на власному прикладі. Скажімо, 74 роки, пенсіонерка Валентина Семенівна і раніше не шикувала, а тепер немає коштів на необхідніше. «Скільки вже можна знущатись з народу? – поділилася вона із кореспондентом. - На цю пенсію, що я отримую, не те що ліки не купиш, навіть на продукти не вистачає. Я й так економлю страшенно. Заплачу за комунальні послуги і все. Місяць перебиваюсь, як можу. Поки уряд Юлії Тимошенко жирує. То де ж той прорив, який вона обіцяла. То якийсь обрив! Обрив людського життя та терпіння! Я вже майже півроку живу сама. При чоловікові було легше, бо він мав пільги дитини війни (до речі, їх допомогли оформити соціалісти), то хоч за комунальні сплачували менше. А зараз суцільні злидні. Я завжди голосувала та підтримувала соціалістів і якщо скажуть їхати за правдою до Києва – я все кину і поїду. Адже втомилась так жити!

Сьогодні важко не лише пенсіонерам, а й молодим. Наприклад студенту Максиму, як багатьом іншим, затримують стипендію. І він каже, що із таким не можна миритися. Пасивність молодих вдарить по ним. Він готовий приєднуватися до акцій протесту та вимагати уваги з боку влади.

Соціалісти Житомирщини запевняють, що продовжуватимуть організовувати людей на акції протесту і будуть вимагати дострокових парламентських виборів одночасно з виборами Президента України, як єдиний спосіб подолання політико-економічної кризи в Україні.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 15:18
Курсанти Національної академії Держприкордонслужби заве ...
Вчора 18:32
Недоотримання бюджетом 8 мільйонів 141 тисячі гривень – ...
Вчора 17:10
Контрабандист на дельтаплані «бомбардував» Румунію сига ...
Вчора 17:05
Ексміністра екології підозрюють в організації надання н ...
Вчора 17:04
Військова прокуратура Центрального регіону: притягнення ...
Вчора 18:32
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на че ...
Вчора 13:16
Ольга Стефанішина: Червоний Хрест допоможе Україні подо ...
Вчора 13:07
Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов предста ...
Вчора 13:00
Экономичные системы отопления: Или как эффективно обесп ...
30 червня 18:52
Успешное функционирование сайта: От разработки – до про ...
Вчора 10:24
У Житомирі СБУ затримала офіцера військової частини
Вчора 09:15
1000 дол за постійне місце проживання в Україні – посад ...
30 червня 18:39
Житомирянин організував злочинну групу, яка ухилилась в ...
30 червня 16:54
У Житомирі прямо на вулиці сталася стрілянина
30 червня 09:25
Незаконно одержану матеріальну допомогу на суму 5 тис д ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення