Житомирські соціалісти закликають рятувати село!

Житомирські соціалісти закликають рятувати село!

14.03 10:04    
Серед актуальних питань сьогодення особливу стурбованість викликає ситуація, що склалася на селі. Через відсутність в держави виваженої і зрозумілої для селян аграрної політики сільське господарство ще з недавньо прибуткового стало збитковим. Жодна галузь народного господарства не зазнала такої руйнації як сільське господарство.

Якщо в недалекому минулому (1986-1990 рр.) Україна по виробництву основних продуктів харчування на душу населення у декілька разів перевищувала середні світові показники, то насьогодні ці позиції втрачено. Тоді на душу населення вироблялось 472 кг молока проти 102 кг у світі, м’яса – 84 кг проти відповідно 33,3 кг. Нині ж споживання за минулий рік склало 220-230 літрів молока, 30-35 кг м’яса, що в 2-2,5 рази менше, ніж передбачено фізіологічними нормативами. Через невпинне скорочення поголів’я, чисельність якого знижене до рівня 1934 року і надалі відчуватиметься їх нестача.

Поглибленню цих негативних явищ значною мірою спричиняє існуюча цінова політика. Насьогодні діючі закупівельні ціни не покривають затрат на виробництво сільськогосподарської продукції, не стимулюють нарощування її обсягів.

Якщо у Європі молоко для переробки закуповують не нижче 40 євроцентів за літр, у Росії його ціна є вищою за 3 грн, то в Україні – менше 2 грн.

У той час влада продовжує виправдовуватись, що в умовах ринкової економіки вона не може втручатись в цінову політику переробних підприємств. Останні, посилаючись на свій ніби-то важкий економічний стан, продовжують ігнорувати загальноприйнятими правилами гри в ринкових умовах і грабувати селян, не дбають про розширення сировинної бази.

Насьогодні в торговельній мережі споживач сплачує не менше 4 грн 25 коп за молоко, закуплене в селян за 1; 1 грн 30 коп за літр.

Невже так дорого коштує політетиленовий пакет, в який розфасовується продукт? Поряд з цим молокопереробні підприємства за рахунок нормалізації молока (зниження його жирності до 2,5 % з кожної тонни закупленої сировини) мають додатко 360 кг товарної продукції.

При таких підходах переробники не сприяють зміцненню сировинної бази, нарощуванню чисельності корів. Не зважаючи на те, що матеріально-технічні та енергетичні ресурси селянам давно постачаються за світовими цінами, сільськогосподарська продукція закупляється в них за сміхотворними.

У занепаді знаходиться соціальна сфера на селі. У 71% сіл України немає дошкільних закладів, дільничні лікарні є у 2% сільських населенних пунктів, амбулаторно-поліклінічні заклади – у 12%, фельшерсько-акушерські пункти – 57%, водопроводи – 22%, газопроводи – 36%, дороги з твердим покриттям – у 58%. Разом з тим окремі горе-політики дуже шкодують, що і в українське село нарешті почав надходити газ. Саме в цьому вони вбачають одну з причин загострення енергетичної кризи в Україні.



За влучним висловом село називають колискою нації. Проте, якщо ситуацію не змінити на краще ця колиска разом з немовлям може бути викинута на узбіччя, а Україна втратить свою продовольчу безпеку і не тільки.

Сьогодні полиці наших магазинів заповнені продуктами сумнівної якості, левова частка яких завезена з-за кордону. А чи доступні вони пересічному українцю? На жаль, їжа, яку ми споживаємо сьогодні негативно впливає на здоров’я нації, не сприяє збільшенню тривалості нашого життя.

Раніше масло було і називалося тваринним, яке вироблялося лише з натурального молока.

Насьогодні вміст молочного жиру в маслі не перевищує 30 %, а від розмаїтності найменувань якість його ні скільки не поліпшується, а в згущенному молоці молока немає зовсім.

Сметана сьогодні – це продукт механічної суміші молочного порошку, води, стабілізаторів, пластифікаторів і гомонізуючої речовини, що робить масу однорідною. За масштабами фальсифікації цей продукт поступається хіба що маслу.

Надзвичайно низький вміст (від 20 до 40%) м’яса знаходиться в ковбасах та сардельках.

Досягнення сучасних стандартів життя неможливе без докорінної зміни відношення до села і селян. Село потребує не тільки всезростаючої фінансової підтримки, збільшення його інвестування, але й захисту від свавілля переробних підприємств, комерційних та посередницьких структур, які працюють на аграрному ринку. Подальшому пограбуванню і зубожінню села слід покласти край.

Врятуємо село – врятуємо Україну!

Петро Каленський
секретар обкому СПУ з питань роботи на селі

Рупор Житомира



RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 15:11
900 дол хабара: затримано посадовця Київського ТЦК та С ...
Сьогодні 14:38
СБУ затримала рецидивістку, яка ввозила в Україну преку ...
Сьогодні 12:13
Сапери Чернігівщини вилучили 26 вибухонебезпечних предм ...
Сьогодні 12:11
«Кріт» російської розвідки під виглядом капелана намага ...
Сьогодні 12:08
Рятувальники ліквідували наслідки обстрілу в Покровсько ...
Сьогодні 11:59
Створення безбарʼєрного простору в Україні: визнач ...
Сьогодні 11:42
У Запорізькій обласній клінічній лікарні функціонує нов ...
Сьогодні 11:40
Двоє поранених внаслідок ворожої атаки м. Нікополь – ро ...
Сьогодні 11:38
На території Чорнобильського заповідника злочинці орган ...
Сьогодні 11:36
Здійснював розвідувальну діяльність за завданнями фсб р ...
Сьогодні 00:35
Молодики з Київщини та Житомирщини на замовлення спалюв ...
Вчора 16:52
На Житомирщині подружжя вбило знайомого
Вчора 12:03
У Житомирі наркодилери влаштували міні-лабораторію у су ...
Вчора 10:51
Злочинне угруповання, яке «варило» синтетичні наркотики ...
Вчора 10:47
Ранкова стрілянина у Житомирі: Поруч з багатоповерхівко ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення