Житомирський політик хоче відродити дворовий футбол

Житомирський політик хоче відродити дворовий футбол

19.07 14:14    
Усім давно відомо, що Голова Верховної Ради України Володимир Литвин полюбляє грати у футбол, за його словами, двічі на тиждень. Пристрасні до футболу і земляки Литвина з Новоград-Волинщини. Новоград-Волинський ФК «Звягель – 750» – одна з найкращих аматорських команд Житомирської області. Тамтешній стадіон викликає заздрість навіть у футболістів та шанувальників цієї гри з Житомира, бо в обласному центрі занедбаний Центральний стадіон є красномовним прикладом того, як влада ставиться до розвитку спорту.

Щоправда 350 тисяч гривень нещодавно надійшло на спеціальний рахунок Житомирського обласного бюджету для реконструкції Центрального стадіону. Однак голова ради Віталій Француз поінформував громадськість, що на ремонт стадіону їх не дадуть, зазначивши: «На такі «смішні» гроші розпочинати будь-які серйозні роботи абсолютно немає сенсу, адже аби довести стадіон до ладу, потрібні десятки мільйонів гривень».

«Деякі інвестори з’являлися, але, на жаль, за красивими гаслами про молодь, спорт, розвиток фізкультури їх, у першу чергу, цікавив шматок землі в центрі міста і в парковій зоні. Тому поки що, на жаль, тут хвалитись нам немає чим», – констатував голова обласної ради, на балансі якої перебуває спортивна споруда.

Між іншим, цьогоріч виповнюється 50 років професійній футбольній команді – житомирському «Поліссю», яка колись була візитною карткою області і примножувала її спортивну славу. У рамках святкування Дня міста відзначатимуть і «посмертний» ювілей «Полісся», якого чотири роки немає, як немає і реальних кроків щодо відродження професійного футболу в області. Та що там казати про професійний, коли аматорський ледве животіє. За словами народного депутата України від Блоку Литвина Миколи Рудченка, Житомир – єдиний обласний центр, у якому немає професійного футболу, і немає доброї волі влади для його відродження.

«За таких умов ніякі спонсори не допоможуть, підтримка спорту – прерогатива влади, на жаль, - це не про Житомирщину», - стверджує народний депутат М.Рудченко.

Є сенс нагадати, що 2001 рік, коли М.Рудченко очолив облдержадміністрацію, був роком підйому житомирського ФК «Полісся». Тоді команда була за крок до вищої ліги. Кожну її перемогу губернатор М.Рудченко сприймав як особистий успіх, а поразку, як трагедію: було розуміння влади – була впевненість у своїх силах і воля до перемоги в футболістів.

Щодо сьогодення. У Житомирі є багаторічна гарна традиція під час літніх канікул проводити турнір з міні-футболу серед вуличних і дворових команд. В останні роки в цих змаганнях брали участь по 70 – 100 команд.

«Проблем із бажаючими позмагатися за звання кращої дворової футбольної команди у нас немає», - сказав майстер спорту Радянського Союзу з футболу Томаш Сіцінський.

«Сьогодні виникла проблема із футбольними майданчиками. Вимагають грошей. А де ж взяти гроші вуличним, дворовим командам? Схаменіться! Це ж наші діти, що ми їм запропонуємо, якщо ви все рахуєте на копійки? Влітку більшість майданчиків для міні-футболу пустують, але їх не хочуть надати», - зазначив Т. Сіцінський.

Слід підкреслити, що Т.Сіцінський упродовж багатьох років займається з юними футболістами в період літніх канікул. Тут важливим є наголосити на багатьох позитивних моментах, по-перше: діти зайняті улюбленою справою, а не шукають у підворітні наркотиків чи цигарок або випивки. По-друге: формуються необхідні для розвитку підлітків психологічні якості: колективізм, відчуття члена команди, товариськість, прагнення перемагати тощо. І по-третє: пан Томаш карає аж до вилучення із змагань тих, хто вживає на полі грубу ненормативну лексику. Отож житомирський дворовий футбол можна назвати футболом без жодного нецензурного слова.

Голова Верховної Ради, Голова Народної Партії В.Литвин вбачає у футболі цілу низку позитивних факторів щодо виховання молоді у кращих традиціях. Він вважає, що український футбол потрібно переводити на нову якість, залучати до нього якнайбільше молоді.

За словами В.Литвина, вкрай важливо зробити все, щоб відродити і дворовий футбол, активізувати футбольний рух у школах, селах, містечках, районах, відбудувати спортивні майданчики і стадіони. «По-перше, сказав В.Литвин, - це буде дієвим засобом пропаганди здорового способу життя, по-друге – можливість виростити юнаків, з яких будуть формуватись професійні футбольні команди».

Однак, як свідчать факти, розвивається на місцях футбол чи ні, значною мірою визначається ставленням до нього місцевої влади. Візьмемо для прикладу Малинщину: тамтешня команда «Металург» у минулому році стала чемпіоном області, а цього року постало питання про зняття команди з чемпіонату через непорозуміння з тамтешніми чиновниками.

«Свого часу, - пояснює позицію Іван Неділько (спонсор команди) - ми уклали з нашою міською владою договір оренди стадіону терміном на 5 років. За два роки привели його в більш-менш нормальний вигляд: і паркан новий поставили, і місця для глядачів відремонтували, і роздягальню для гравців облаштували, дах перекрили, душові після заміни труб запрацювали. Зрештою, даємо свою газонокосарку й бензин для підстригання трави на полі, разом робимо розмітку перед кожною грою... Але, схоже, наша міська влада вирішила, що цього замало. Василь Буткевич (заступник міського голови, який тимчасово виконує обов’язки мера, один з кандидатів у мери, оскільки в місті оголошено дочасні вибори) хоче на цьому заробляти, але ж це не той вид спорту, де можна очікувати дивіденди на місцевому рівні».

«Прикро, - додає тренер команди Володимир Волуйко, - коли бачиш, як у інших містах влада ставиться до своїх команд. У сусідньому Коростені, наприклад, навіть команді ветеранів виділили автобус, щоб уболівальники мали можливість підтримувати своїх футболістів під час ігор на виїзді. Платить влада там і членські внески за участь своєї команди. Ми ж усе самі – і внески, і суддям... Проте найбільше справді ображає те, що кожної гри на полі «Авангарду», у присутності гостей, яких приймаємо ми чи інші місцеві команди, відбуваються з’ясування стосунків на зразок того, «хто вам дозволив тут грати?»

«Буткевичу мало б бути соромно за те, який стадіон і організація футбольних матчів у новоград-волинців і у нас», - зазначив капітан «Металургу» Юрій Ковальчук. «У Новограді кожен матч міської команди – це справжнє свято, на яке приходить по півтори-дві тисячі уболівальників. Кожному вручається глянцева програмка. У перерві між грою серед вболівальників розігрується лотерея, серед виграшів якої велосипеди, скутери і т.п. У перерві - грає музика, за матч роздають до тисячі пачок морозива... Я вже мовчу про стадіон: гумові доріжки, пластикові місця для глядачів, євроремонт у роздягальні для гравців», - сказав футболіст.

Між іншим, на нещодавній сесії Новоград-Волинської міськради фракція Народної Партії внесла пропозицію, до якої всі депутати поставились з розумінням. Було прийнято рішення направити 80 тисяч гривень коштів місцевого бюджету (різницю між риночною і експертною оцінками землі) на підтримку тамтешньої футбольної команди «Звягель – 750».

Як відомо, про розвиток футболу на Новоград-Волинщині піклуються і брати Володимир та Петро Литвини: матеріально підтримують команди, допомагають вирішувати різного роду господарські та організаційні питання.

«Зі звичайної гри футбол перетворився на невід’ємну частину нашого життя, надпотужне соціальне явище. Першим спортивним інвентарем практично для кожного хлопця був м’яч. Разом із футболом ми зростали, виховувались та входили у нові етапи свого життя. Найпопулярніша у світі гра дарує яскраві емоції і ні з чим незрівнянні відчуття», - стверджує депутат Житомирської обласної ради фракції Народної Партії Петро Литвин.


Алла Шевчук,
прес-секретар Житомирської обласної організації
Народної Партії

RuporZT


Коментарів: 1 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: Рупор Житомира
Коментар
Москаль Юрій - 21 липня 2009 21:33   
Житомирський політик-це жидіівський політик, він, як рафінований жидяра так і шукає щось кебське, щоб бути привабливим на очах усіх жидів житомирський.Що таке Житомир-жидівське кодло! Вот і Литвин з жидівського кодла попав аж на кандидата в Президенти! Ви тільки подивиться: з 10 кандидатів у Президенти України 10 з них -жиди, або напівжиди.Аж ні одного українця! Що рпобиться? Невже в Україні вже не має українців? БОЖЕ, сховай під Свою землю усіх жидів, а то вони знову доберуться до БОГА-Сина и вб'ють його знову! БОЖЕ! НЕ дай жидам спокію на Україні! Знайди засіб знищити усю жидівську рать в Україні!
кино онлайн
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:50
17 лютого: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 18:10
За фактом захоплення українського судна відкрито кримін ...
Сьогодні 17:39
18 лютого робота КПВВ «Мар’їнка» буде тимчасово призупи ...
Сьогодні 17:10
Мандрівника із Африки прикордонники затримали біля корд ...
Сьогодні 11:01
СБУ блокировала деятельность разветвленной сети «ботофе ...
14 лютого 13:39
В рамках Мюнхенської конференції Андрій Загороднюк зуст ...
14 лютого 13:30
Автомобіль та його ремонт: Чому так важливо знайти наді ...
13 лютого 22:44
Выбор современного смартфона: От подходящего дизайна – ...
13 лютого 16:19
Профессиональные средства по окрашиванию волос и женска ...
12 лютого 17:08
Современная фототехника: От удобного дизайна – до техни ...
Сьогодні 10:44
У Житомирі кривава різанина закінчилась вбивством
14 лютого 13:13
У Житомирі затримали підозрюваного у крадіжці ста тисяч ...
14 лютого 10:35
СБУ затримала організатора та учасників міжрегіональног ...
13 лютого 12:24
Високопосадовець фіскальної служби Житомирщини підозрює ...
06 лютого 14:48
Фатальна трагедія у Житомирі - у квартирі виявили двох ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення