На Житомирщині аграрії виграли суд у «Рейнфорд»!

На Житомирщині аграрії виграли суд у «Рейнфорд»!

25.02 14:26    
Як стало відомо Інтернет-порталу «Рупор Житомира», приватно-орендне сільськогосподарське підприємство «Зірка» з села Горбове Ємільчинського району виграло непростий суд зі своїм колишнім партнером – солідною житомирською компанією «Рейнфорд», що слід розцінювати як безпрецедентний факт з огляду на різні «вагові» категорії сторін та тотальну корумпованість вітчизняної судової системи .

Повірити в це дійсно важко, але просте аграрне господарство, за яким ніхто із впливових людей не стоїть і не платить за потрібні судові рішення, ув'язалося в нерівну війну з відомою компанією, котра купувала молоко в сільгосппідприємства. Ув’язалось і виграло справу. За повідомленням Офіційного сайту СПУ, активну підтримку аграріям у цій війні виявили саме місцеві соціалісти.

А розвивались події буквально наступним чином. Близько 6 місяців переробник забирав молоко 1-м сортом, а розраховувався як за 2-й. Аргумент – лабораторія «Зірки» нібито не відповідає вимогам, відтак, неправильно визначає сортність.

Ми, звісно, не спеціалісти, але заради принципу вирішили познайомитися з роботою лабораторії. Що з’ясувалося? Перше – визначення сортності не потребує якоїсь особливої, наприклад, сертифікованої, лабораторії. Друге – для здійснення цієї процедури господарство має все необхідне: окреме чисте приміщення та потрібне обладнання. Лаборант Тетяна Курбас буквально за декілька хвилин робить все необхідне, і ось результат, котрий визначається візуально (відсутність плям на білій тканині - свідчення 1-го сорту). А далі, згідно з нормативною документацією, виписується накладна в трьох примірниках, два з яких забирає переробник. І все на цьому.


Т.Курбас робить аналіз молока

На перший погляд, все надто просто і зрозуміло. Але спробуй довести свою правоту простому сільськогосподарському підприємству.

«Я вирішив судитись, але не знав, з чого почати. Тож, з метою окреслення шляхів боротьби звернувся насамперед до секретаря Житомирського обкому СПУ з питань роботи на селі Петра Каленського – людини, що має багаторічний досвід в сільському господарстві, – розповідає директор «Зірки» Борис Канарський. – Ґрунтовні консультації надали і юристи обкому СПУ, за що їм, безумовно, дуже вдячний».

В продовження слід вказати, що соціалісти активно супроводжували цю справу аж до самої перемоги. Адже Петро Каленський брав активну участь у засіданнях суду, радив керівнику господарства, як діяти в тій чи іншій ситуації тощо. Врешті шальки терезів почали схилятися на сторону сільськогосподарського підприємства, бо воно мало просто залізні аргументи.


Борис Канарський (зліва) та Петро Каленський обмінюються думками щодо судової справи

По-перше, як вказувалося, всі реквізити про якість молока зазначалися в товарно-транспортній накладній. По-друге, у відповідності до діючих нормативів, молочна ферма «Зірки» була атестована на право виробництва молочної сировини. І взагалі, молокопереробному підприємству заборонено приймати сировину з неатестованої ферми. Наступний аргумент: у випадку розходження кількісних та якісних показників у молоці між господарством і переробником складається відповідний акт за участі представників продавця, покупця і незацікавленої сторони. А за весь період співпраці господарства «Зірка» з підприємством «Рейнфорд» не було складено жодного такого акту. І останнє: у випадку змішування молока одного виробника з сировиною іншого переробник не має жодних підстав для пред’явлення вимог сільгосппідприємству стосовно якісних показників прийнятої продукції і всі розрахунки мають проводитися у відповідності до даних товарної накладної перед відправкою сировини з господарства. Відносно цього принагідно вказати, що систематичне змішування молока зі своєї вини переробник визнав і не заперечив, що зазначено в рішенні господарського суду Житомирської області від 31 липня 2008 року.

«В судовому засіданні представник відповідача підтвердив факт змішування молока позивача з молоком інших постачальників. Він також підтвердив, що визначення ґатунку молока здійснювалося після його змішування. Тобто в даному випадку відповідач не міг правильно визначити гатунок молока позивача із-за його змішування», - підкреслюється у рішенні суду.

Яким же став остаточний вердикт представників феміди?
23 грудня Житомирський апеляційний господарський суд постановив задовольнити скаргу ПОСГ «Зірка» і стягнути з фірми «Рейнфорд» на користь позивача різницю цін молока 1-го та 2-го сорту - 40233 грн.17 коп.

Уроки справи. Ця історія перш за все штовхає до дій і свідчить про те, що за справедливість варто боротися, навіть в Україні, де судова система лишається «заколядованою», відтак, приймає рішення на користь тих, хто аргументує не фактами, а мішками «зелених» коштів. Люди повинні також зрозуміти, хто з-поміж численних політичних сил завжди готовий їм простягнути руку допомоги: соціалісти своїми конкретними діями вкотре доводять, що вони горою стоять за соціальну справедливість.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:13
Щоб незаконно впустити в Україну двох росіян, їх співві ...
Сьогодні 10:16
Кировоградская область: спасатели распиливали и убирали ...
Сьогодні 10:16
Кировоградские спасатели ликвидировали 8 пожаров разног ...
Сьогодні 10:15
В Сумах пожарные ликвидировали возгорание грузоподъемно ...
Сьогодні 10:14
Николаевская область: за прошедшие сутки спасатели 10 р ...
Вчора 23:45
Дніпропетровська область: фахівці Служби порятунку «101 ...
Вчора 23:42
За півроку СБУ викрила 372 посадовців, які вчинили злоч ...
Вчора 23:39
Встановлено підозрюваних у підриві автомобіля «Укрпошти ...
Вчора 23:36
Сергій Марченко: Україна розраховує на внутрішнього інв ...
Вчора 23:33
Розпочалося затвердження Держпрограми з розвитку авіаці ...
Вчора 16:34
У Житомирі поліцейські викрили підпільну нарколаборатор ...
Вчора 11:04
ДБР: Один з керівників Житомирської митниці постане пер ...
Вчора 10:33
На Житомирщині СБУ задокументувала на митниці корупційн ...
Вчора 10:27
Житомирських митників підозрюють у зловживанні службови ...
09 липня 17:52
Трагедія у Житомирі: На кондитерській фабриці загинув в ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення