Житомирщина: А вона працює...

17.12 10:00    
Чи справедливо критикують Ю. Тимошенко її політичні конкуренти?

“ Є актуальна тема для серйозної бесіди” – зателефонував мені особисто минулої суботи директор Житомирського агротехнічного коледжу, кандидат наук з державного управління, заслужений юрист України Архип Войтенко. І запитав, коли зможу знайти час для зустрічі. З повагою до Архипа Борисовича ( його добре знав на посаді голови Житомирської обласної ради), я полишив домашні справи і поїхав до керованого ним навчального закладу.

Щось нове. Особливе сталося в житті агротехколеджу? – запитую, після обміну привітаннями, Архипа Борисовича.

- наш коледж нормально працює за програмою. За високий рівень організації навчально – виховного процесу. Надбання в дослідницькій, культурно – масовій, спортивній роботі став третім серед вузів такої акредитації Міністерства аграрної політики України. Та я покликав Вас не для того, щоб похвалитися добрими справами. Хочу, як виборець з чималим життєвим досвідом, сказати слово на захист кандидата на президентський пост, якого прагнуть очорнити, зганьбити два конкуренти у нинішніх передвиборчих перегонах – лідер нині опозиційної Партії Віктор Янукович і чинний президент України Віктор Ющенко. Мені здається, у цих двох заздрісна неприязнь до діяльності успішної жінки Юлії Володимирівни передвиборчих, яка попри жорстокий супротив своїх опонентів, вирішує ті завдання, які ставить перед собою, перед своєю політичною силою, перед очолюваним нею урядом.

- Хіба всі завдання вона успішно вирішує? Ось лідер регіоналів Віктор Янукович, найголовніший суперник Юлії Володимирівни Тимошенко у президентських передвиборних перегонах, під час недавніх відвідин нашої області на всіх зустрічах твердив, що «Тимошенко пообіцяла забезпечити укранський прорив, а створила нарив”. І на підтвердження свого “ афористичного визначення наводив такі аргументи: за уряду Юлії Тимошенко в Україні стався спад у промисловості, відбулася інфляція, різко зросли ціни на продукти і промислові товари, значно знизився життєвий рівень населення. Хіба не так?
- Отой “нарив”, в якому Віктор Янукович звинувачує свого найбільш потужного конкурента у президентських перегонах Юлію Володимирівну, утворився не з вини її уряду. Його значною мірою спричинила світова фінансова криза. Вона вразила всі країни. Навіть високорозвинені – Японію, США, Німеччину, Італію. А в нашій Україні ще й Президент заважає уряду здійснювати антикризові заходи – своїми указами відміняє важливі постанови Кабінету Міністрів, “ ветує” й прийняті Верховною Радою з ініціативи уряду закони. І депутатська фракція Партії регіонів у Верховній Раді заблокувала прийняття ряду законів, які б мали посприяти ефективному управлінню економікою, посилення боротьби з корупцією. Та й за таких умов уряду Тимошенко забезпечує своєчасну виплату зарплат працівникам державної сфери, пенсій пенсіонерам, стипендій студентам.

- А Віктор Янукович заявляє, що зарплатні борги зростають?
- Державна статистика засвідчує, що великі борги у виплатах заробітної плати створили приватні структури. То хіба уряд. А не їх власники, в цьому винен? До речі, в Партії регіонів найбільше бізнесменів – приватизаторів колишнього державного майна.

Чому вони не виконують своїх забовязань перед працюючими людьми? Чому Віктор Янукович про це не каже і не впливає на своїх одно партійців – олігархів?
- Про лідера БЮТ Юлії Володимирівни Тимошенко багато написано – і позитивного, і – негативного. Мені довелося прочитати й декілька книжок про її життя та діяльність. Очевидно, й ви читали про нинішнього Прем’єра.

Що сприймаєте в особистості Юлії Володимирівни, її ролі в українському політику мі, що відкидаєте?
- Юлії Володимирівни Тимошенко – одна з найяскравіших постатей в українській політиці. Тому й привертає увагу журналістів, письменників. Вона не залишає байдужих ні друзів, ані ворогів. В усьому, за що береться, до чого докладає зусилля, досягає успіхів – чи то в бізнесі, чи то в політиці. У 35 років вона стала президентом компанії ЄЕСУ, у 39 – віце - прем’єр- міністром, у 44 - Прем’єр- міністром України.

-І після віце - прем’єрства потрапила до в’язниці...
- Було й таке в житті Юлії Володимирівни. За президенства Леоніда Кучми їй активнії опозиціонерці його режиму намагалися “пришити” кримінальну справу. Не вийшло. Після 40 днів утримання в буцигарні Юлію Володимирівну Тимошенко звільнили з – під варти, а згодом і закрили кримінальну справу.

- Проте недруги Юлії Тимошенко називають її “ газовою принцесою”, найбагатшою жінкою України.
- Хай називають. Характеристику людям дають їхні справи. А за висновком експертів Юлія Володимирівна зробила важливі речі для України. У 1999 році, будучи віце - прем’єр- міністром з питань паливно – енергетичного комплексу, разом з тодішнім прем’єром Віктором Ющенко перевела бартерні схеми розрахунків в енергетичній сфері у грошові, чим посприяла поповненю державного бюджету й розвитку економіки. А ще ініціювала повторну приватизацію економіки комбінату ” Криворіжсталь”.

У 2005 році цей гігант української індустрії було вилучено в олігархів Рената Ахметова і Віктора Зінчука, зятя президента Леоніда Кучми. Саме за “сприяння” останнього, як потім зізнався тодішній голова Фонду державного майна Михайло Чечетов, ці “друзі” приватизували ” Криворіжсталь” всього за 4 мільярди гривень, а в процесі реприватизації цей комбінат продано за 24 мільярди гривень. Це рекордна сума в історії приватизації для України.

- Та сьогодні опозиціонери кажуть, що невідомо де поділися ці великі гроші.
А пам’ятаєте, у 2005 році Президент України Віктором Ющенко у своєму публічному виступі назвав тодішній уряд Юлії Тимошенко ”найбільш ефективним в історії незалежної України.” І через кілька днів після, відправив цей уряд у відставку. Після цього прем’єр- міністри були Юрій Єхануров, Віктор Янукович. Це вони мають знати куди поділися гроші за ” Криворіжсталь”

- Вам доводилося особисто спілкуватися Юлії Тимошенко?
- Доводилося. Вперше зустрівся, з Юлії Тимошенко, коли вона очолювала бюджетний комітет Верховної Ради. Тоді, я як голова обласної ради , звернувся до неї з проханням виділити додаткові кошти на фінансування окремих галузей області ,прийняла мене, вислухала і по ряду питань в міру можливості допомогла. Коли стала віце - прем’єр- міністром, посприяла вирішенню газових проблем Житомирщини.
До речі, вже тоді Юлії Тимошенко наполягла на укладанні прямих контрактів без посередників на поставки природного газу в Україні.

- І які враження залишилися у Вас, Архипа Борисовичу, від зустрічі з Юлії Тимошенко?
- Я переконався, що Юлія Володимирівна – розумна і розсудлива жінка. Вона здатна оперативно вирішувати складні питання господарської діяльності, державного будівництва.

Вона має стратегічне мислення і досвід практичної роботи у вищих органах влади і спроможна управляти державою так, як це робили відомі жінки - Прем’єр- міністри Індіра Ганді в Індії, Маргарет Тетчер у Великобританії, як робить нинішній канцлер Федеративної Республіки Німеччини Ангела Меркель. І я хочу побажати їй успіхів
Автор статті: Иван Гоцалюк


RuporZT


Коментарів: 2 Додати коментар Роздрукувати
Коментар
Рысь - 17 грудня 2009 13:48   
Ох и затошнило от прочитанного ! Не имется господину Архипу,думает, а вдруг вспомнят,а вдруг заметят ! Там и без вас лизоблюдов хватает.Работайте себе спокойненько,ваш час прошел.
кино онлайн
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:17
Учора прикордонники затримали трьох порушників – єгиптя ...
Сьогодні 15:19
На Волині з незаконного обігу вилучено зброю та боєприп ...
Сьогодні 12:00
Николаевская область: пожарные спасли от уничтожения ск ...
Сьогодні 10:27
Спасатели Кировоградщины ликвидировали 5 пожаров разног ...
Сьогодні 10:27
Спасатели ликвидировали пожар жилого дома в городе Иван ...
Вчора 22:46
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на вы ...
Вчора 13:20
Листовой металл - универсальный материал для производст ...
26 листопада 10:51
Картошка по-селянски: От кулинарных рецептов – до проце ...
25 листопада 18:45
Сахарный диабет и контроль: Или как инновационные техно ...
24 листопада 22:57
Собственный сайт, как идеальное решение для бизнеса: От ...
Вчора 22:50
У Житомирі через борг 28-річний лікар вдарив ножицями в ...
Вчора 15:13
У Житомирі розкрито замах на вбивство директорки стомат ...
Вчора 11:43
В Житомирській області п'яний водій, намагаючись втект ...
26 листопада 23:08
Збочинець з Житомира через Інтернет розбещував 11-річну ...
26 листопада 10:14
Підприємцю, який за 15 тис дол замовив свого бізнес-пар ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення