DataLife Engine > Топ-новини > Ігор Гундич: Все більше батьків обирають інклюзію замість сидіти дома, замість інтернатів

Ігор Гундич: Все більше батьків обирають інклюзію замість сидіти дома, замість інтернатів


27.01. Разместил: yuriy
Житомирщина одна із перших серед областей України у розвитку інклюзії. І все більше батьків обирають інклюзію замість сидіти дома та замість інтернатів.

Адже завдяки проекту, який розпочала впроваджувати дружина Президента Марина Порошенка, на вже Житомирщині працює 29 інклюзивно-ресурсних центрів, класи і програми для дітей з особливими освітніми потребами.

Про це повідомив голова Житомирської ОДА Ігор Гундич 25 січня, після засідання Всеукраїнської ради з інклюзивної освіти, яка пройшла за участю Петра та Марини Порошенків, Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка.

Президент Петро Порошенко наголосив, що саме завдяки реформі в галузі освіти та реалізації програми впровадження інклюзивної освіти в Україні нині вже більше 14 тисяч українських дітлахів з особливими освітніми потребами можуть відвідувати дитячі садочки та загальноосвітні навчальні заклади разом із іншими дітьми.

«А зараз інклюзивна освіта є пріоритетом і голів обласних державних адміністрацій, і органів місцевого самоврядування, і нарешті педагоги, діти, батьки, які точно розуміли що це таке, але довгий час залишалися сам на сам зі своїми проблемами, зараз присутні на нараді на найвищому державному рівні», - констатував Петро Порошенко.

Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич наголосив, що завдяки інклюзивному навчанню особливі діти навчаються на рівні із однолітками у школах.

«Особливі діти у звичайних школах. Для них раніше не було доступним ні навчання у школі, ні спілкування з однолітками. Сьогодні цю проблему вирішує впроваджувана дружиною Президента України Мариною Порошенко інклюзія. Житомирщина в розвитку інклюзії одна із перших! Маємо 29 інклюзивно-ресурсних центрів, класи і програми для навчання діток з особливостями. Все більше батьків для своїх дітей обирають школу замість сидіти дома, замість інтернату. Маємо гарні відгуки про інклюзивне навчання від батьків, а головне - щасливих дітей, які проходять соціалізацію», – підкреслив Ігор Гундич.

Загалом в області інкюзивно навчається 872 дитини з особливими освітніми потребами. Наразі на Житомирщині працює 234 загальноосвітні заклади – а це 37% від загальної кількості, де навчається 616 дітей з особливими потребами. Тоді як у 2017 році таку освіту отримувати 434 дитини у 191 закладі освіти.

В області працюють 74 групи у дошкільних закладах, де перебувають 105 дітей з особливими освітніми потребами. У 21 позашкільному навчальному закладі – 74 дитини. Крім цього, у 6 спеціальних групах у професійно-технічних закладах освіти на інклюзивному навчанні перебувають 77 осіб з інвалідністю.

Також в області створена велика мережа інклюзивно-ресурсних центрів – у районах діє 29 центрів, у яких надають психолого-педагогічну допомогу та забезпечують системне кваліфіковане супроводження дітей з особливими освітніми потребами.

Вернуться назад